+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    22 Aug 2018
    Mieszka w
    Piekary ¦laskie

    Zwarcie przewodu pod¶wietlenia zapalniczki( brak pod¶wietlenia deski i zegarów)

    Witam, mam ogromny problem i pro¶be.Dosta³em auto od te¶cia i pewnego dnia wymienia³em mieszek w mondeo mk3 2002, niestety przez przypadek odczepi³a siê lampka od zapalniczki i dotk³a masy. Gdy przekrêci³em zaplon i w³±czy³em ¶wiat³a dosz³o do zwarcia. I tu moje ¿dziwienie bo jaki¶ mechanik g³±b zamontowa³ bezpiecznik 30A co doprowadzi³o do stopienia przewodu. naszczê¶cie gdy tylko zobaczy³em dym wy³±czy³em zap³on i tylko stopi³ siê jeden kabel. Od tamtej pory nie mmam pod¶wietlenia zegarów licznika, ca³ej deski i ¶wiec± mi sie tylko wy¶wietlacze elektroniczne. Bardzo prosze was o pomoc w diagnozowaniu problemu i naprawie usterki bo rce mi opadaja juz. pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Sprawd¼ omomiark± bezpieczniki, bo optycznie mo¿e wygl±daæ ok, a mo¿e byæ jednak spalony.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    22 Aug 2018
    Mieszka w
    Piekary ¦laskie
    Niestety wszystkie bezpieczniki w 100 sprawne , sprawdza³em dwa razy. Niestety spali³ siê ca³y przewód biegn±cy od zapalniczki do w³±cznika ¶wiate³ rozbebeszy³em wi±zkê i usun±³em pozosta³± ¿y³kê aby æzego¶ dodatkowego nie spali³. w jej miejsce da³em nowy przewód lecz nie potrafie zlokalizowaæ ¿rud³a wiazki pod¶wietlenia bo znika w kokpicie gdzie nie mam doj¶cia. Zlokalizowa³em kabelki które pod¶wietlaj± sprzet i jest to zielno niebieski odcien jak pod³±cze drucik z plusem do gniazda w którym by³ w³±cznik awaryjny to wszystko siê pod¶wietla. Ale one tez znikaja w kokpicie a w bezpiecznikach nie ma takich kolorów kabelków. Normalnie masakra...

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Brak pod¶wietlenia deski rozdzielczej
    By MarcinDw in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 16:57
  2. [MkII] Brak pod¶wietlenia zegarów, deski rozdzielczej
    By Badziu in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 19:40
  3. [MkIII] brak pod¶wietlenia deski rozdzielczej
    By zielak85 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 20:41
  4. [MkI] Brak pozycyjnych i pod¶wietlenia deski
    By mariusz_technik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 18:03
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 21:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów