+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek

    Jak wyczy¶ciæ podsufitkê by jej nie uszkodziæ?

    Mam wymontowan± podsufitkê z mojego MK II kombi,która jest miejscami lekko zabrudzona. Jak j± wyczy¶ciæ by jej nie zniszczyæ? Pytam,gdy¿ ma ona ju¿ 19 lat i zapewne jej trwa³o¶æ nie jest chyba wystarczaj±ca by j± porz±dnie namoczyæ i wyszorowaæ. Zabrudzenia s± miejscowe (nad g³owami paso¿ytów z ty³u i przy samym koñcu przy klapie baga¿nika) i nie wiem czy w ogóle warto j± ca³± czy¶ciæ,czy tylko te miejsca.
    Za wszelkie porady bêdê wdziêczny

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar ratmed24
    Imiê
    Maciek
    Model
    by³o 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    ja bym poleci³ bonnetowanie podsufitki które polega na u¿yciu specjalnego do tego ¶rodka i kilku dobrych mikrofibr, przy bonnetowaniu nie zmoczymy delikatnej podsufitki która zmoczona zacznie siê rozklejaæ, ze ¶rodków polecam adbl bonnet, ale firm i polecanych ¶rodków jest ogrom ja nie mia³em okazji testowac innych, spryskujemy ¶rodkiem mikrofibrê i przecieramy wzd³u¿nie materia³ warto w rêkawiczkach nitrylowych to robiæ, chodzi o to ¿eby nie wetrzeæ brudu a ¶ci±gn±æ go delikatnie w mikrobibrê odrywaj±c j± pod koniec ruchu, jak stwierdzamy ¿e fibra jest brudna zmieniamy na czyst±. Je¿eli nie czujesz sie na si³ach sam to zrobiæ i nie masz czym to mo¿e lepiej poszukaæ w okolicy studia detalingowego gdzie zrobi± to fachowo ale koszta mog± byæ wiêksze. My¶lê ¿e jak yt odpalisz i wpiszesz bonetowanie podsufitki znajdziesz sporo pomocnych materia³ów Przyk³adowo cena ¶rodka z adbl to koszt ok 25z³ za litr, valetpro carpet cleaner 20z³ za 500ml,jak sam to chcesz robiæ -rób póki ciep³o na dworze, mo¿esz te¿ od razu suszyæ materia³ pomagaj±c sobie suszarka bo jak podsufitka za du¿o siê zamoczy bêdzie klops i zacznie ten wierzchni materia³ odchodziæ i zwisaæ
    Ostatnio edytowane przez ratmed24 ; 27-08-2018 o 13:05

    by³o -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imiê
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    powiem szczerze ¿e maj± podsufitkê wyci±gniêt± pokusi³bym siê o przyklejenie nowej tkaniny czyli zerwanie starej,zakup nowego materia³u na cienkiej g±bce i przyklejenie namoczysz zbyt intensywnie i bêdzie klops,potem zobaczysz zwisaj±cy materia³ i pozostanie ci wymiana
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wroc³aw
    adamze27 ma racjê - jak ju¿ wytaska³e¶ to zedrzyj i nalep now±.... a dlaczego ?.....

    Ja u siebie ( te¿ w kombi) wymienia³em bo mi materia³ odszed³ i wisia³ ju¿ na po³owie auta. Wiem, ¿e u Ciebie jeszcze nie wisi ale wierz mi ¿e (po 19 latach) pod materia³em masz ju¿ g±bkê która przypomina piasek (trzyma siê kupy chyba tylko przez napiêcie powierzchniowe ) .... a wiem co mówiê bo jak u siebie zdar³em materia³ to pod spodem mia³em w³a¶nie takie piaskowe cudo )..... i teraz jak nas±czysz to choæby nie wiem jak profesjonalnym preparatem to naaaaaaaajprawdopodobniej ten piasek siê rozszczepi ..... i kicha .... ale jak chcesz to mo¿esz zaryzykowaæ .... tyle ,¿e bierz pod uwagê, ¿e mo¿esz siê narobiæ, wydaæ sporo kasy na jaki¶ prof ¶rodek a efekt bêdzie op³akany ... ale Twój wybór

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Ok,dziêki ch³opaki za rady. Muszê siê jeszcze dok³adnie przyjrzeæ tej podsufitce i siê zastanowiæ czy w ogóle co¶ z ni± robiæ,bo dramatu nie ma,a z tego co widzê,to z czyszczeniem kicha.

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imiê
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Skoro nie chcesz czy¶ciæ to zerwij materia³ i przyklej nowy,¿adna filozofia i ¿adne wielkie pieni±dze
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    A trafiê na identyczny odcieñ i materia³ jak ori? Bo na ori mi zale¿y.

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imiê
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Ciê¿ko powiedzieæ bo wiesz jak jest z zamawianiem przez neta inne ustawienie monitora i mamy zupe³nie co¶ innego chyba ze poprosisz o próbki lub masz jak±¶ hurtownie w pobli¿u
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez adamze27 Zobacz posta
    Skoro nie chcesz czy¶ciæ to zerwij materia³ i przyklej nowy,¿adna filozofia i ¿adne wielkie pieni±dze
    a z tym siê nie zgodzê.... sam robi³em i jakbym mia³ robiæ 2 raz to zwróci³bym uwagê na pewne rzeczy
    .... a jezeli chodzi o cenê to hmmmmm.... trudno powiedzieæ .... na pewno z co najmniej 50 % taniej ni¿ u tapicera


    Cytat Zamieszczone przez MaciejCWL Zobacz posta
    A trafiê na identyczny odcieñ i materia³ jak ori? Bo na ori mi zale¿y.
    raczej nie .... ale ja np. znalaz³em odcieñ baaaardzo podobny ... tyle, ¿e faktura nieco inna.... ale moim zdaniem lepsza tj. bardziej praktyczna (nie tak w³ochowata) a do tego wybra³em ciut na grubszej g±bce (lepsze t³umienie).

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar MaciejCWL
    Model
    MK II '99 1,8 Pb kombi
    Silnik
    1,8 Pb 115 KM
    Od
    11 Jul 2015
    Mieszka w
    W³oc³awek
    Podsufitka okaza³a siê na tyle s³abo zabrudzona,¿e te kilka miejsc uda³o mi siê wyczy¶ciæ wilgotn± szmatk± Na szczê¶cie w samochodzie nie by³o palone od nowo¶ci i podsufitka jest w ogólnym bardzo dobrym stanie.

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 00:06
  2. [All] Na ile stopni ustawiæ opalarkê ,¿eby nie uszkodziæ lakieru?
    By smyku in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-04-2012, 20:37
  3. [MkII] Czy strza³ mo¿e uszkodziæ BLOSa?
    By janikof in forum LPG
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 13:16
  4. [TD MkII] Co ja mog³em uszkodziæ?
    By Natal in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 17:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów