+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów

    Dziwna praca silnika

    Witam. Wymieniłem lambde w dziaduniu, i mam pytanko. Chodził wcześniej jak traktor. Po wymianie, resecie i adaptacji uspokoiło się i chodzi równo na wolnych obrotach. Natomiast po ruszeniu i przejechaniu nawet kawałka zaczyna się lekko nierówna praca, potrafi przygasnąć i zdarzają mu się piardnięcia z wydechu. Macie jakieś pomysły gdzie szukać winowajcy?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Basquenz Zobacz posta
    i zdarzają mu się piardnięcia z wydechu.
    Wygląda na niedopalanie mieszanki. Świeczki i przewody WN sprawne?
    Po wymianie lambdy, reset PCM-a żeś zrobił i wstępną adaptację?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Po resecie auto chodziło na luzie do 3 odpaleń wentylatora i przechuśtane z jakieś 30km różnymi prędkościami. Świeczki nie sprawdzane ale na dniach idą do wymiany bo 3 lata stuknęły a ja co tyle wymieniam. Kable sprawdzone. Bez przebić.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ból tu jest że pod MKI się z interfejsem nie podepnie, z tym że pracę lambdy można woltomierzem sprawdzić.
    Bo przyczyn takiego zachowania może być od groma, zaczynając od jakiegoś lekkiego podsysu lewego powietrza, (może jakiś przewód już po prostu sparciał czy luzu złapał, po przez układ zapłonowy (koniec świeczek, kończąca się cewka,) brudny czy kończący się czujnik wału, a na kompresji kończąc.
    Osobiście to bym zaczął od świeczek, i jak nie byłoby poprawy to na spocie cewkę od kogoś pożyczył żeby sprawdzić. No i czujnik wału też bym wyjął oczyścił, do tego oblukać przewody zasilające czujnik czy nie straciły izolacji, czy olejem nie zasmarkane.
    Zawory to masz na hydraulice?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Silver więc hydraulika. Dobra to zobaczę po świeczkach czy będzie poprawa. Jeśli nie to przewody podciśnieniowe się sprawdzi. Ogólnie lambde to mi wymrygało na kodach.

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zanim za świeczki się weźmiesz to tego czujnika wału wyjmij i oczyść, bo swoją drogą pewnie od nowości nie ruszany to pole odczytu ma przybrudzone.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Dzięki Netoper za podpowiedzi. Kompresję sprawdzał mechanik przy robieniu upg. Nie pamiętam wartości ale było wzorowo z tego co mówił. Jeszcze ewentualnie zawory egr i map sensor muszę sprawdzić bo po zgaszeniu motoru dziwnie coś buczy. Chyba że tak ma to być. Na egr patrzyłem i jest zaslepiony. Stąd pewnie błąd na migawce mi pokazało.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Mam pytanko apropo przewodów podciśnienia. Czy gdyby wymagana była wymiana któregoś to tylko aso? Czy da się dorwać coś porównywalnego w jakiś sklepach niekoniecznie związanych z motoryzacją? Nie brałem się jeszcze za nic przy aucie, natomiast z dnia na dzień zaczyna chodzić coraz gorzej. Dziś miałem problem z odpaleniem. Zaskoczył na chwilkę i zaraz zgasł. Za drugim razem zagadał ale nerwowo i chwilę pracował bardzo nierówno. No i zaczął ponownie gasnąć podczas jazdy na luzie. Zaczynam naprawdę mieć powyżej dziurek w nosie tego auta. I papraków którzy ponad 2 lata nie potrafią ogarnąć problemu.

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Basquenz Zobacz posta
    zy gdyby wymagana była wymiana któregoś to tylko aso?
    Zależy które, jak same te rurki podciśnieniowe to bez problema z metra się kupuje.
    Kupa autostart czy samostart (nie pamiętam jak to się nazywa,) i psikaj ostrożnie przy kolektorach i podciśnieniach, jak jest nieszczelność i silnik podciągnie samostartu to zmieni chociaż na chwilę pracę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Kable i świece. Te silniki lubią tylko oryginały. Co do sprawdzenia rurek itp. zerknij na trójnik w okolicach cewki,właściwie poniżej,lubią pękać.

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Kable siedzą Boscha. 3 lata mają. Sprawdzane pod kątem przebić i nie skakały iskierki po spryskaniu wodą. Świeczki zamówiłem dziś nowe - oryginalne FoMoCo, razem z całym filtrunkiem i oliwą. Natomiast jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy. Z tym ze jako laik mogę nowe dziady tworzyć. Zawór odpowietrzania skrzyni korbowej. Czy przez to cudo mogło by się dziać jak się dzieje? Wolę sobie zrobić prywatną listę rzeczy do sprawdzenia, podpartą wiedzą użytkowników.

  13. #12
    Zielony listek Awatar Siczu
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    GLX / 17.10.1996 / lpg: AG COMPACT CT-4
    Od
    26 Dec 2014
    Mieszka w
    Pionki, Radom, Dęblin
    Cytat Zamieszczone przez LeePrew Zobacz posta
    Kable i świece. Te silniki lubią tylko oryginały. Co do sprawdzenia rurek itp. zerknij na trójnik w okolicach cewki,właściwie poniżej,lubią pękać.
    Popieram Kolegę. Kupiłem zamiennik i przerywał nie miał mocy po wymianie na inny zamienik i to samo. Na szrocie kupiłem oryginalne kable uzywane i jak nowy

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Odgrzewam. Wymiana świeczek nie za wiele pomogła. Natomiast zauważyłem jedną rzecz. Pisałem już że zaraz po zgaszeniu auta słychać buczenie, jakby wyrównywało się ciśnienie. Ostatnio niechcący zauważyłem że wciśnięcie gazu zaraz po wyłączeniu silnika, powoduje natychmiastowy zanik tego dźwięku. Podciśnienia przebadał mechanik raz jeszcze i mówi że nic przetartego ani dziurawego nie znalazł.

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar Basquenz
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    dziadzia liftback - nawet zadbany :D
    Od
    06 Mar 2016
    Mieszka w
    Warszawa/Rembertów
    Temat do zamknięcia. Winowajcą okazał się zawór sterowania spalinami. I jednak okazało się że wśród 3 ostatnich mechaników u których było auto, jest dywersant. Mam nacięty kabel WN na 4 cylinder. Uczciwością i pracą, ludzie się bogacą.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] dziwna praca silnika
    By Lisner in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 08:39
  2. [TD MkI] dziwna praca silnika
    By pawelMK1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 00:50
  3. [TD MkI] Dziwna praca silnika
    By Lafi23 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 19:05
  4. Dziwna praca silnika
    By leszek4173 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 23:33
  5. dziwna praca silnika
    By Diabel in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-02-2005, 09:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów