+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar Brodziu
    Imię
    Sławek
    Model
    MkIV kombi 08'
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    13 Jul 2005
    Mieszka w
    Łódź

    Zmiana radia a SWR

    Koledzy oświećcie mnie

    Czy zmiana radia będzie miała wpływ na SWR. Tzn czy po tej operacji powinienem ponownie zestroić antenkę??? Dodam że żadnych zmian w mocowaniu anteny ani długości przewodu antenowego nie będzie.

    Dzięki
    Nie ważne z jakiego regionu - ważne że razem tworzymy Mondeo Klub Polska

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Na moją filozofię to chyba jendak trzeba będzie zestroić. BO przecież stroisz antenkę do radia...
    Pamiętam jak zmieniałem Radio z Midlanda na Unidena to mi mój szpec - dostrajał antenkę...
    Poczekamy jeszcze na opinię innych
    Three most popular words in the world:
    Made in China

  4. #3

    Re: Zmiana radia a SWR

    Cytat Zamieszczone przez Brodziu
    Koledzy oświećcie mnie

    Czy zmiana radia będzie miała wpływ na SWR. Tzn czy po tej operacji powinienem ponownie zestroić antenkę??? Dodam że żadnych zmian w mocowaniu anteny ani długości przewodu antenowego nie będzie.

    Dzięki
    teoria "mówi" ze nie,ale praktyka pokazała ze trzeba.

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki

    Re: Zmiana radia a SWR

    Cytat Zamieszczone przez krzys-68
    Cytat Zamieszczone przez Brodziu
    Koledzy oświećcie mnie

    Czy zmiana radia będzie miała wpływ na SWR. Tzn czy po tej operacji powinienem ponownie zestroić antenkę??? Dodam że żadnych zmian w mocowaniu anteny ani długości przewodu antenowego nie będzie.

    Dzięki
    teoria "mówi" ze nie,ale praktyka pokazała ze trzeba.
    dokładnie tak
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    MKIII 2.0 Kombi
    Od
    21 Jul 2006
    Mieszka w
    Zabrze
    Można się pokusić, ale tak faktycznie i teoretycznie NIE. Antenę stroisz nie do radia ale do częstotliwości jej pracy w celu osiągnięcia częstotliwości rezonasowej zgodnej z zakresem pracy radia oraz zestrajasz impedancję linii zasilającej (SWR/WFS). To dwa różne pojęcia. Przynajmniej teoretycznie jakie radio podłączysz bez zmieniania warunków pracy anteny to nie ma to jakiegokolwiek znaczenia, ale abyś spał spokojnie zmierz sobie SWR w ramach kontroli. Tak jak to powinno się kontrolować co jakiś czas. Choć przyznaję, że impedacja różnych radyjek może sie różnić o kilka Ohm a to wbrew pozorom może zmienić SWR/WFS.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Brodziu
    Imię
    Sławek
    Model
    MkIV kombi 08'
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    13 Jul 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Dzięki za rady - zmierze, na pewno nie zaszkodzi
    Nie ważne z jakiego regionu - ważne że razem tworzymy Mondeo Klub Polska

  8. #7
    W przypadku jeżeli radia są w 100% OK (tj. wyjście nadajnika trzyma impedancję 50 om i poziom harmonicznych jest zgodny z normami) , to antena musi zachowywać się tak samo przy każdym radiu.

    Niestety z tymi 100% nie jest OK.

    Tak jak inni zalecałbym sprawdzenie WFS-u (który teoretycznie powinien być taki sam) anteny. A nawet częściej co miesiąc , ze względu na niską jakość budowy anten CB.

    Pozdrawiam i może ktoś napisze np. [ jak najdalszą łączność miał na częstotliwościach CB w latach wysokiej aktywności słońca ] ?

  9. #8
    Kursant
    Model
    2.0 TDDI
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    12 Jan 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez ubidigi
    Można się pokusić, ale tak faktycznie i teoretycznie NIE. Antenę stroisz nie do radia ale do częstotliwości jej pracy w celu osiągnięcia częstotliwości rezonasowej zgodnej z zakresem pracy radia oraz zestrajasz impedancję linii zasilającej (SWR/WFS). To dwa różne pojęcia. Przynajmniej teoretycznie jakie radio podłączysz bez zmieniania warunków pracy anteny to nie ma to jakiegokolwiek znaczenia, ale abyś spał spokojnie zmierz sobie SWR w ramach kontroli. Tak jak to powinno się kontrolować co jakiś czas. Choć przyznaję, że impedacja różnych radyjek może sie różnić o kilka Ohm a to wbrew pozorom może zmienić SWR/WFS.
    Mówiąc prostszym językiem antene stroisz pod samochod, pod dokladne umiejscowienie anteny na tym samochodzie.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Zmiana radia
    By Misiek_WR in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 13:30
  2. [MkII] zmiana radia
    By dedoel in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 21:40
  3. [MkI] zmiana radia...
    By Johnny2 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 22:49
  4. [MkIII] Zmiana Radia :)
    By Entej in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-03-2010, 16:32
  5. [mk3]Zmiana radia problem...
    By yonasz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 22:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów