+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 FlexiFuel 145 KM
    Od
    03 Jun 2016
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski

    Czy to znowu awaria dpf

    Witam. Takie parametry silnika. Oleju nie przybywa. 2 wtryskiwacz nowy. Kompresja ostatnio robiona w Niemczech, wszystko ok. Moc jest, ale spalanie koło 9 litrów. Miałem niedawno czyszczony dpf i na kompie mnie martwi wiele rzeczy. M. in. ciągle drugi wtrysk i regeneracja filtra 35 km temu, a próba 20 km. O co chodzi? Mam błąd na kompie p246b. Jestem w niemczech i szykuje mi się trasa 650 km. Filtr mi się niedawno zapchał (1500 km temu). Miałem czyszczony, wężyki nowe od dpfa.


    2.0. 140 tdci, 2009 rok
    Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez jarek33 ; 16-09-2018 o 18:21

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Robo1910 Zobacz posta
    regeneracja filtra 35 km temu, a próba 20 km.
    Ta próba to oznacza że nie poszła pełna procedura wypalania, ale czy to wina że warunki były nieodpowiednie, czy próba nieudana bo coś nie ok z silnikiem to tego się nie wywróży.
    Błąd dotyczy zbyt wysokiego ciśnienia w układzie wydechowym i w 99% świadczy o zakitowanym DPF-ie. 1% zostaje na uwalony czujnik, czy jakiś problem z elektryką.

    Podlewające wtryski, a co za tym idzie zwiększone spalanie, przyśpieszają zużycie DPF-a.
    Natomiast czyszczenie DPF-a w dieslu jest bez sensu, bo DPF -a nie da się chemicznie zregenerować i przywrócić sprawności, a wszelkie mechaniczne i termiczne czyszczenie zniekształca strukturę DPF-a, tak samo jak płukanie chemią pod ciśnieniem, i kituje się z powrotem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów