+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK4 - Titanium
    Od
    27 Feb 2014
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie

    Mondeo MK4 - DPF ważne pytanie !

    Witam serdecznie wszystkich !

    Z racji iż w zeszłym tygodniu stałem się BARDZO szczęśliwym posiadaczem Mondeo MK4 z silnikiem 2.0 TDCi (140km) z 2011r. mam do was bardzo istotne pytanie dotyczące eksploatacji DPF w tym samochodzie. Do tej pory jeździłem BMW E91 i tak się składa że nigdy nie miałem żadnych problemów z filtrem cząstek stałych. Dziś byłem w serwisie forda aby potwierdzić przebieg oraz historię serwisową (na szczęście wszystko okazało się ok) zapytałem przy okazji serwisantów o w/w filtr. Panowie poinformowali mnie że w mondeo nie ma żadnych komunikatów o wypalaniu i że taka procedura nie dojdzie do skutku np. na postoju (Samochód MUSI być w ruchu). Stąd moje pytanie do was:

    1. Jak wygląda u was w waszych fordach procedura wypalania ?
    2. Czy macie jakieś problemy ze swoimi filtrami DPF ?
    3. Czy jest to prawdą co powiedział serwisant ?
    4. Po czym poznać że DPF jest w trakcie wypalania ?

    Pytam was ponieważ zapewne jesteście już doświadczonymi właścicielami swoich fordów lub mechanikami a zależy mi na rzetelnych i konkretnych odpowiedziach a nie mitach czy bzdurach

    Jeśli chodzi o styl mojej jazdy to 50/50. Jeżdżę po mieście ale staramy się z żoną wyjeżdżać również w jakieś trasy raz na tydzień lub dwa np. na zakupy lub rekreacyjnie (powiedzmy około 100-200km w dwie strony)

    Jestem strasznie zajarany samochodem gdyż mam wersję titanium a z drugiej strony martwię się o eksploatację tego filtra

    Proszę was o wyrozumiałość jeżeli coś źle napisałem i o rzetelne odpowiedzi w celu pomocy

    Z wyrazami szacunku
    Łukasz

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    najważniejsza sprawa to przebieg oraz eksploatacja poprzednich właścicieli lub właściciela prawdą jest to ze nie ma żadnej informacji o wypalaniu,jedynie kontrola spalania chwilowego da rade wychwycić ten moment podczas jazdy mam już drugiego forda w dieslu z dpf i nigdy nie zaobserwowałem momentu wypalania pierwszego miałem 4 lata,raz w miesiącu 100km jednym ciągiem,raz na 3-4 miesiace dłuższa trasa 200-300km,poza tym normalna jazda w mieście do sklepu itd od 5 do 15km drugim robię jednorazowo 25km,ale zdarza mi się wyskoczyć do sklepu 4km i na tą chwile jeżdzi ... ja patrze jedynie na spalanie chwilowe i nie gaszę silnika jeśli na ciepłym na postoju miałbym ponad 1l/h
    Ostatnio edytowane przez adamze27 ; 19-09-2018 o 17:08
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK4 - Titanium
    Od
    27 Feb 2014
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    To ja jeżdżę więcej przyznaj się. Jeśli chodzi o spalanie chwilowe to zaobserwowałem takie cos...

    Na postoju na biegu jalowym:

    Przy wyłączonej klimatyzacji:0.5 - 0.6l/h
    Przy włączonej klimatyzacji: 0.8 - 1.1l/h

    Raz zauważyłem ze pokazywało przy włączonej klimatyzacji przez chwilkę 1.4l/h ale to tylko raz była taka sytuacja. Sprawdzałem stan oleju i jest raczej w normie.

    Poprzedni właściciel to była firma w Holandii. Wiec domyślam się ze auto sporo jeździło w trasach znając tamtejsze drogi. Auto było od nowości regularnie serwisowane co 20.000km aż do zeszłego roku do przebiegu 205.000km. Na dzień dzisiejszy ma 228.000km i wszystko chodzi jak marzenie. Martwi mnie jedynie to ze będę miał problemy z tym filtrem.

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imię
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    Cytat Zamieszczone przez Lukasz2605 Zobacz posta
    Na postoju na biegu jalowym:

    Przy wyłączonej klimatyzacji:0.5 - 0.6l/h
    Przy włączonej klimatyzacji: 0.8 - 1.1l/h
    czyli norma wypalanie może się zacząć w każdej chwili i ważne aby nie gasić silnika gdy jest w trakcie
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK4 - Titanium
    Od
    27 Feb 2014
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    A jeżeli zacznie się wypalanie to jakie wartości pokaże komputer jeśli chodzi o spalanie chwilowe na postojuw odniesieniu do tych które podałem ?
    Ostatnio edytowane przez Lukasz2605 ; 20-09-2018 o 07:40

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Tutaj kolega Lyssy bardzo analitycznie podszedł do kwestii wypalania
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...=1#post3178084
    jakby co to wcześniejsze i późniejsze posty trza prześledzić.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    14 Mar 2019
    Mieszka w
    Skoczów
    Ja niestety nie poradziłem sobie ze swoim filtrem i oddałem auto do mechanika. [CIACH kryptoreklama] to najlepsze do mogłem zrobić i jestem zadowolony
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 14-03-2019 o 13:49 Powód: ciach reklama.

  9. #8
    Klubowicz Awatar Jacky
    Imię
    Jacek
    Model
    Peugeot 508 SW
    Silnik
    2.0 HDi 163 KM
    Od
    21 Mar 2008
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Troszkę kicha z tym brakiem informacji o wypalaniu. Peugeot którym jeżdżę też nie ma info, ale ma chociaż załączanie grzania lusterek i tylnej szyby aby spowodować większe obciążenie silnika. Dodałem od siebie diodę w lusterku i wiem kiedy zachodzi wypalanie. Tylko zimą jak załączę grzanie to mam dodatkowe oświetlenie lusterka hi. Życzę radości z jazdy.

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    2013 Powershift
    Od
    27 Mar 2018
    Mieszka w
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez Jacky Zobacz posta
    Troszkę kicha z tym brakiem informacji o wypalaniu. Peugeot którym jeżdżę też nie ma info, ale ma chociaż załączanie grzania lusterek i tylnej szyby aby spowodować większe obciążenie silnika. Dodałem od siebie diodę w lusterku i wiem kiedy zachodzi wypalanie. Tylko zimą jak załączę grzanie to mam dodatkowe oświetlenie lusterka hi. Życzę radości z jazdy.
    W polifcie można taką diodę dodać
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-wypalanie-DPF

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    29 Jan 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Witam. Również zamontowałem diodę według schematu i chyba działa, tak jak było napisane po zamknięciu drzwi parę razy mignie. Ale zaobserwowałem jeszcze jedno zachowanie, podczas jazdy czasami lekko mrugnie parę razy, miga tak co jakiś czas. Czy jest to prawidłowe ?. Parametry na forscan pokazują LOAD 39 % a SHOOT 68 %, czy takie parametry są tragiczne ?. Auto jeździ trochę po mieście i dość często na trasie 30km bo tyle mam do pracy. Może moje pytania są banalne, ale jest to mój pierwszy Ford i to z DPF. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi odnośnie zachowania diody. Pozdrawiam...

Podobne wątki

  1. [MkIII] Ważne pytanie o łączniki stabilizatora
    By Jakub in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-09-2007, 23:20
  2. Ważne pytanie!!!! Zawór korekty kąta wtrysku
    By robdan in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-04-2007, 06:21
  3. [MkI] Ważne pytanie o gaz do MkI.
    By maciek_krakow in forum LPG
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-04-2006, 14:44
  4. !!! Ważne zabiegi eksploatacyjne w Mondeo !!!
    By yabioles in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2005, 01:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów