+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKII 2.0
    Od
    06 Apr 2011
    Mieszka w
    Kwiatkowice

    Uboga mieszanka paliwa mk2 2.0 benzyna

    Siemka,

    mam taki problem, ze auto jest troche słabe na niskich obrotach. Gdy się na obroty wkręci nie jest źle, ale na niskich słabo, czasem potrafi się dławić. Gdy się mocno zgrzeje również potrafi totalnie zesłabnąć i poszarpywać.

    Myslałem, że może to być lambda, więc wymieniłem, ale nic to nie wniosło. Podmieniałem także przepływomierz i również bez różnicy. Dzisiaj założyłem sondę szerokopasmową na wydech i wyszło, że mieszanka gdy wciskam gaz do oporu nie zmienia się prawie nic w stosunku do mieszanki podczas spokojnej jazdy.

    Nie mam pomysłu, co może powodować taki stan rzeczy, ale problem występuje zarówno na benzynie jak i gazie, więc nie jest to raczej kwestia filtrów, pompy paliwa czy wtryskiwaczy. Silnik zdrowy, czujnik temperatury wygląda, że pracuje prawidłowo, czujnik przepustnicy również. Nie zauważyłem też żadnych innych niepokojących rozjazdów w odczytach. Błąd który się pojawia na komputerze to właśnie zbyt uboga mieszanka.

    Proszę o podpowiedź czego szukać, bo nie mam pomysłu... Z góry dzięki.

    Mondeo MK2, 96',
    2.0 (benzyna)
    131KM (srebrna pokrywa zaworów).

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    podaj prosze jak zachowuje się napięcie sondy lambda na wolnych obrotach (najlepiej wykres z forscana/innej aplikacji diagnostycznej)
    dodatkowo, wyzeruj wszystkie wartości adaptacyjne i wykonaj adaptacje (3 minuty na rozgrzanym silniku utrzymuj ręcznie 1300 obrotów), pojeździj 30 km tylko na benzynie i sprawdz czy usterka dalej występuje. jeśli tak, to wróc po kolejne porady.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKII 2.0
    Od
    06 Apr 2011
    Mieszka w
    Kwiatkowice
    Nie znam się aż tak na napięciach jakie powinna generować lambda, ale w mojej ocenie są one dziwne. Na pierwszym obrazku chyba jest OK, na drugim jak widać napięcie leży. Czemu tak jest tego nie wiem. Może to normalne, a może apka tak działa albo łapie jakieś opóźnienia...?? Na czwartym też jest dziwne, że podczas wdepnięcia gazu nic się nie zmienia, a po puszczeniu napięcie zamiast spaść, to radykalnie rośnie i dopiero wtedy zaczyna powoli spadać...??

    1.jpg

    2.jpg

    3.jpg

    4.jpg

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    sonda coś tam pokazuje, czyli jako tako działa.
    z wynikow sondy moim zdaniem wynika, że ustawienie gazu jest totalnie spartolone.
    teraz zrób reset i jeździj tylko na benzynie, i po przejechaniu 40km na benzynie ponownie sprawdz jaki wykres rysuje sonda.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKII 2.0
    Od
    06 Apr 2011
    Mieszka w
    Kwiatkowice
    Zrobiłem zgodnie z instrukcją - bez rezultatu. Dodatkowo sprawdziłem mieszankę po zabiegach i wynosi przy obciążeniu ok. 16 AFR, czasy wtrysku max 10ms na benzynie. Odczyt z przepływomierza max 40g/s. Wypiąłem kompletnie filtr powietrza dla testu, ale praktycznie nic to nie zmieniło.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Cymek Zobacz posta
    Dodatkowo sprawdziłem mieszankę po zabiegach i wynosi przy obciążeniu ok. 16 AFR, czasy wtrysku max 10ms na benzynie. Odczyt z przepływomierza max 40g/s.
    to mocno sugeruje lewe powietrze (duży stosunek powietrza do paliwa, niski przepływ powietrza przez przepływomierz)
    polecam obejrzec przewody podciśnienia i kolektor ssący pod kątem uszkodzeń, pęknięć.

    jak wykonałeś reset komputera?
    załatw sobie laptopa i podepnij go do swojego elm korzystając z oprogramowania Forscan
    odczytaj sobie błędy - apka na telefonie 90% błędów nie potrafi odczytać (a przy takim afr powinno rzygać ubogą mieszanką).
    najpierw odczytaj kody błędów
    jeśli brak to w procedurach serwisowych będziesz miał wyzerowanie wszystkich wartości adaptacyjnych
    zrób to, i za pomocą zakładki odczytu danych PID wybierz:
    • pozycja przepustnicy
    • krótkoterminowa regulacja paliwa
    • długoterminowa regulacja paliwa
    • obroty silnika na minute
    • sonda lambda (rzad 1, czujnik 1)
    • przeplywomierz masowy powietrza
    powyzsze odczytaj forscanem gdy:
    • auto bedzie pracować na luzie (rozgrzany silnik),
    • podczas spokojnej jazdy,
    • podczas ostrej jazdy.

    zapisz wyniki i wrzuc prt scn lub log na forum.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKII 2.0
    Od
    06 Apr 2011
    Mieszka w
    Kwiatkowice
    Dzięki za odpowiedź.

    Reset robiłem poprzez zdjęcie klemów na zduższą chwilę. Odpalałem forscana i w błędach była jedynie zbyt uboga mieszanka oraz jakieś pierdoły typu jeden zapamiętany kluczyk, ale to nieistotne. Jak przejrzę dolot i zbiorę odczyty o których mówisz, dam znać. Dzięki.

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    to mocno sugeruje lewe powietrze (duży stosunek powietrza do paliwa, niski przepływ powietrza przez przepływomierz)
    polecam obejrzec przewody podciśnienia i kolektor ssący pod kątem uszkodzeń, pęknięć.

    Do tego wyczyszczenie przepływki, bo jak brudna to zaniża przepływ powietrza i wtryskiwacze za mało paliwa dają w stosunku do faktycznego przepływu powietrza.

    ---------- Post added at 11:23 ---------- Previous post was at 11:17 ----------

    Aaa, dobra, przepływka była wymieniana i bez zmian, jeśli po resecie i przy jeździe na samej benie jest dalej tak samo, to na 99.99% jak Splitu pisze - lewe powietrze.
    0.01% zostaje na dwie usterki równoczesne usterki np. kończąca się pompka paliwa i źle wyregulowana kuchenka.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Cymek Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź.

    Reset robiłem poprzez zdjęcie klemów na zduższą chwilę. Odpalałem forscana i w błędach była jedynie zbyt uboga mieszanka oraz jakieś pierdoły typu jeden zapamiętany kluczyk, ale to nieistotne. Jak przejrzę dolot i zbiorę odczyty o których mówisz, dam znać. Dzięki.
    Dłuższa chwila niestety nie zawsze dziala. Najlepiej zrobic to forscanem - wtedy masz pewność

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  11. #10
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKII 2.0
    Od
    06 Apr 2011
    Mieszka w
    Kwiatkowice
    Odgrzewam stary wątek, problem ciągle nie rozwiazany.

    Otóż, sprawdzilem dolot powietrza, wszystko wygląda OK. Zauważyłem następujące rzeczy... Jak jade z uchylona szyba, czuć zapach benzyny, na postoju z wlaczonym silnikiem tez zreszta czuc. Nie wiem czy moja teoria jest słuszna, ale wygląda na to, ze gdzieś z przodu mam nieszczelność w przewodach paliwowych, wówczas mieszanka faktycznie byłaby uboga, co więcej mapa gazu ustawiana w oparciu o mapę benzyny może być wadliwa. Wykonalem bardzo znaczace korekty mapy gazu w oparciu o sondę na wydechu i auto jedzie dobrze. Oczywiście będę jeszcze testowal, ale na gazie różnica jest kolosalna.

    Teraz pytanie... Benzyna nigdzie nie kąpie, pod maska nigdzie benzyna nie smierdzi, ale podczas jazdy z otwarta szyba lewą lub prawa czuć benzynę. Zapachu nie zaciąga wentylacja, wiec zima nie było w ogóle jej czuć. Gdzie może być nieszczelność?? Nie umiem jej zlokalizować... Domyslam się ze jest gdzieś z przodu, gdyz gdyby bylo inaczej nie smierdzialoby podczas jazdy. Bylem u mechanika i tez nic nie znalazl...

    Sorry za brak polskich znakow,. Z gory dzieki za Wasze opinie i porady.

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Leszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    04 Sep 2017
    Mieszka w
    GWE
    Cytat Zamieszczone przez Cymek Zobacz posta
    Odgrzewam stary wątek, problem ciągle nie rozwiazany.

    Otóż, sprawdzilem dolot powietrza, wszystko wygląda OK. Zauważyłem następujące rzeczy... Jak jade z uchylona szyba, czuć zapach benzyny, na postoju z wlaczonym silnikiem tez zreszta czuc. Nie wiem czy moja teoria jest słuszna, ale wygląda na to, ze gdzieś z przodu mam nieszczelność w przewodach paliwowych, wówczas mieszanka faktycznie byłaby uboga, co więcej mapa gazu ustawiana w oparciu o mapę benzyny może być wadliwa. Wykonalem bardzo znaczace korekty mapy gazu w oparciu o sondę na wydechu i auto jedzie dobrze. Oczywiście będę jeszcze testowal, ale na gazie różnica jest kolosalna.

    Teraz pytanie... Benzyna nigdzie nie kąpie, pod maska nigdzie benzyna nie smierdzi, ale podczas jazdy z otwarta szyba lewą lub prawa czuć benzynę. Zapachu nie zaciąga wentylacja, wiec zima nie było w ogóle jej czuć. Gdzie może być nieszczelność?? Nie umiem jej zlokalizować... Domyslam się ze jest gdzieś z przodu, gdyz gdyby bylo inaczej nie smierdzialoby podczas jazdy. Bylem u mechanika i tez nic nie znalazl...

    Sorry za brak polskich znakow,. Z gory dzieki za Wasze opinie i porady.
    Nie pamiętam już mojego zeteca za dobrze, ale sugerowałbym odpiąć przewód podciśnienia regulatora ciśnienia listwy wtryskowej i sprawdzić czy nie masz paliwa w podciśnieniu. Jeżeli tak to regulator do wymiany. W 1.6 przynajmniej taki był
    Ponadto posprawdzaj cały układ podciśnienia.
    To wyjaśniałoby zapachy i mulenie.
    Pozdrowionka

Podobne wątki

  1. [ST220] Wypadanie zapłonu; zbyt uboga mieszanka; zbyt bogata mieszanka
    By N86 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 08:19
  2. [ST220] zbyt uboga mieszanka
    By malik81 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-08-2016, 08:51
  3. [Duratec] Szarpie, uboga mieszanka
    By woj250 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-07-2014, 19:40
  4. [Zetec] zbyt uboga mieszanka?
    By darek1974 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 16:03
  5. [MkII] Zbyt uboga mieszanka stag 300 plus
    By Rogaleskoo in forum LPG
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 09:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów