+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    30 Jul 2018
    Mieszka w
    Lublin

    Poszukiwany: MK4 2.5T

    Witam, jakiś czas temu podjąłem decyzję o zmianie obecnego wozu, na mondeo MK4 2.5t kombi. Szukam auta, które mi posłuży kilka lat - a przede wszystkim nie zawiedzie mnie na dłuższych wyprawach za granicą.

    Zależy mi na w miarę bogatym wyposażeniu, hands free oraz pół skóry to dla mnie podstawa. Mam na oku następujące autka:

    1 https://www.autoscout24.pl/oferta/fo...e-f9e40b0bc9c7

    2 https://home.mobile.de/AUTOHAUSLIDZB...#des_267466247

    3 https://www.otomoto.pl/oferta/ford-m...-ID6BlUKI.html

    wszystkie te auta mają w miarę niskie przebiegi, niemniej nie jest to dla mnie jakiś najważniejszy wyznacznik. Wiadomo że przebieg nie ściana, szczególnie w naszym kraju. Niemniej mimo wszystko łatwiej za te 4-5 lat auto sprzedać.

    w pierwszym w opisie wspomniane jest o piskach czy świstach i jakimś malowaniu, niemniej to sam koniec Niemiec, głupota jechać w ciemno.

    trzeci natomiast jest już całkiem długo wystawiony, kiedy widziałem go pierwszy raz stał za 5tys więcej jak się nie mylę, może był już przerabiany na forum? Przejrzałem posty 2 miesiące wstecz w tym temacie, niestety nic nie znalazłem o tym egzemplarzu.

    Z jakim funduszem powinienem się liczyć chcąc kupić 2.5t z dobrym wyposażeniem? Nie chcę przepłacić, ale przyjemnie byłoby się zmieścić w jakichś rozsądnych pieniążkach. Mam też duże zaplecze warsztatowe, nieinwazyjne usterki nie stanowią dla mnie większego kłopotu.

    Liczę na radę :-)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Model
    CCCO A6
    Silnik
    2,5tdi
    Od
    05 Feb 2017
    Mieszka w
    dolnośląskie
    dobrze wyposażony i z niskim przebiegiem ( coś ok 130tkm ) był wystawiony za 14k e wiec trochę przesada żeby na siłę się uszczęśliwiać jakby nie patrzyć już leciwym autem w tej kwocie

  4. #3

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    19 Jun 2018
    Mieszka w
    Poznań
    W Rybniku masz z niskim przebiegiem 2.5T.

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    30 Jul 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Mówisz o tym https://www.olx.pl/oferta/ford-monde...5-IDvArVc.html ?
    Wszystko fajnie, tylko że hatchback :-( niestety, na chwilę obecną potrzebuję czegoś z na prawdę pokaźnym bagażnikiem, niemniej oferta na pewno ciekawa

  6. #5

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    19 Jun 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Gość handluje samochodami, tydzień temu miał kombiaka 2.5T za 26500 do poprawek lakierniczych. Ma profil na fb - 'motoinspiracja'.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    18 Aug 2018
    Mieszka w
    Lędziny
    Pamiętam tego kombiaka Kolor był niesamowity - granatowy metalik.. CUDO.
    Miałem jechać do oglądać ale przeraziły mnie trochę te poprawki lakiernicze. Poprosiłem o dosłanie zdjęć lepszej jakości niż z portalu i zrezygnowałem.

    Prześledź jego profil, całkiem ciekawie to wygląda.
    Wiecie czy tego kombi kupił ktoś z forum??

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    30 Jul 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Przejrzałem ten profil, rzeczywiście ładny kolor. Szkoda, że nie było więcej fotek, jakie wyposażenie itp. Od teraz będę miał na uwadze tego pana :-)

    a wracając do pierwszego postu, czy ktoś w ogóle oglądał to Mondeo z Szydłowca? (nr 3 z listy)

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    18 Aug 2018
    Mieszka w
    Lędziny
    Śledziłem go na początku szukania 2.5T. Teraz widzę że sprzedający mega zjechał z ceny - początkowo był po bodajże 34500, potem 33900, a teraz 29900.

    Jak dla mnie wizualnie cudnie ale na własne oczy go nie widziałem i technicznie nie sprawdzałem więc ciężko powiedzieć.

    Aaa i mniej więcej 2 tyg temu jak go sprawdzałem to był też wystawiony na mobile.de.

    PS. Zlecałem sprawdzenie jednego mondka również w tamtej okolicy który był wystawiony na OLX ale się nie sprzedał. Ogłoszenie z tego co wiem nie zostało ponownie wystawione ale dalej jest do sprzedaży jak pisałem z właścicielem. Jeśli chcesz to napisz na PW udostępnię Ci raport i zdjęcia z testu (mi się już nie przydadzą).

  10. #9

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    19 Jun 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Haft3R Zobacz posta
    Pamiętam tego kombiaka Kolor był niesamowity - granatowy metalik.. CUDO.
    Miałem jechać do oglądać ale przeraziły mnie trochę te poprawki lakiernicze. Poprosiłem o dosłanie zdjęć lepszej jakości niż z portalu i zrezygnowałem.

    Prześledź jego profil, całkiem ciekawie to wygląda.
    Wiecie czy tego kombi kupił ktoś z forum??
    Te poprawki kosztowały (wg sprzedającego) 2200zł.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    18 Aug 2018
    Mieszka w
    Lędziny
    Kupiłeś go?

    Mi ciężko było je w ogóle wycenić bo mechanika to jeszcze mam znajomego ale lakiernika / blacharza kompletnie. Dlatego wolałem się nie podejmować szacowania bo wiedziałem że nie dam rady.

  12. #11

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    19 Jun 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Dzwoniłem o tego wystawionego teraz (za 29tys). Ten do poprawek poszedł do znajomego (znajomego sprzedawcy), ale podobno był w ogłoszeniu jeszcze jeden. I tak szybko zniknął, że nawet nie zauważyłem że był.

    Btw, cena 29 000 jest ceną z wszystkimi opłatami, ale faktura byłaby na niższą kwotę. Facet tłumaczy się, że komisów i handlarzy jest w Polsce na pęczki, a sam postępuję jak typowy handlarz.

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    30 Jul 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Nr 3 z pierwszego posta teraz obniżony do 27900 :-) porównując do ceny z pieszego razu to całkiem spora obniżka. Na prawdę nikt jeszcze osobiście go nie oglądał?

  14. #13

    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    19 Jun 2018
    Mieszka w
    Poznań
    W Warszawie jest fajny Titanium S i też spadł mocno z ceny.

  15. #14
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    30 Jul 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Wracając do tematu z pierwszego posta, zakup padł na nr 1 ;-)

  16. #15
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez scobe Zobacz posta
    Wracając do tematu z pierwszego posta, zakup padł na nr 1 ;-)
    Będziesz go rejestrował w PL? Bo tak myślę o tej akcyzie 18,6%

  17. #16
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    30 Jul 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Już go zarejestrowałem, do określenia wysokości akcyzy zatrudniłem rzeczoznawcę, z ponad 5tys udało się zejść poniżej 2tys, to za sprawą kilku rzeczy, które są po prostu popsute, oraz trzy elementy do polakierowania itp.

    Niestety, haracz tym na górze płacić trzeba :/

  18. #17
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez scobe Zobacz posta
    Już go zarejestrowałem, do określenia wysokości akcyzy zatrudniłem rzeczoznawcę, z ponad 5tys udało się zejść poniżej 2tys, to za sprawą kilku rzeczy, które są po prostu popsute, oraz trzy elementy do polakierowania itp.

    Niestety, haracz tym na górze płacić trzeba :/
    7000E czyli jakieś 28-29 tys zł. Jeśli zapłaciłeś niecałe 2tys akcyzy to z 28-29 tys zł ceny samochodu zjechaliście do około 10 tys? To nieźle, niecałe 2 tys zł to i tak niedużo przy takich chorych przepisach. Z tym rzeczoznawcą chyba szło się dogadać?
    Ostatnio edytowane przez kepa ; 14-12-2018 o 10:43

  19. #18
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    30 Jul 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Za samochód finalnie zapłaciłem duuużo mniej, i faktycznie sporo jest w nim do zrobienia. Dogadać nic się z nim nie idzie. Tak po prostu działa wycena rzeczoznawcy. Potem akcyza liczona jest od % czegośtam pomniejszając o cośtam itp. już nie pamiętam dokładnie, ale warte zachodu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów