+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Imię
    magtizVE
    Model
    MKIII
    Silnik
    magtiz
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Usa

    Dziwne objawy-przód prawa strona

    Witam,
    przeczytałem już na forum chyba wszystkie tematy o wibracjach i elementach, które mogą je powodować ale im więcej czytam tym głupszy jestem , ale do rzeczy.
    Mam taki problem, że w moim mdo od dłuższego czasu występują dziwne i nieregularne wibracje. Generalnie wygląda to tak, że rano jak odpalą samochód to robię 2/3km i pojawiają sie wibracje tak jakby koło było krzywe- czuję to od prawej strony przy prędkości ok. 70-80 km/h ale nie wiem czy to rzeczywiście ta strona czy po prostu mam takie odczucie. W każdym bądź razie przejadę ok 1km od pojawienia się wibracji i sytuacja się uspokaja(jeśli idzie o jazdę bez mocnego hamowania). Niestety w czasie jazdy głównie przy hamowaniu z dużych prędkości pojawiają się wibracje jakby wahacz był luźny, i im mocniej dociskam pedał tym gorzej.

    I teraz tak.
    Jeśli idzie o hamowanie to pomyślałbym, że może tarcze ale żadnych wibracji na pedale nie ma a dodatkowo podobne wibracje występują właśnie przy pierwszym ruszeniu po długim postoju.
    Dodatkowo kontrole zawieszenia na skp nic nie pokazują a i tak większość rzeczy mam wymienione pół roku do roku: poduszki i łożyska amortyzatorów, gumy i łączniki stabilizatora, półoś prawa kompletna razem z łożyskiem podpory, sprężyny, amortyzatory, sworznie wahaczy, drążki kierownicze. Przy czym każda ta wymiana została zrobiona bo zostało stwierdzone uszkodzenie danego elementu ale przed i po każdej z nich występują te durne objawy.

    Ostatnio więc zacząłem bardziej obserwować i zastanawiać się nad elementami, których nie wymieniałem mianowicie poduszki silnika, skrzyni i łożyska kół.
    I tu mam pytania bo mam kilka objawów które zanotowałem ostatnio i, które wydaje mi się mogą mieć związek z tymi cholernymi wibracjami i wskazywać na te elementy.
    A więc:
    -Czasami przy dojeździe wolno do np. skrzyżowania od prawej strony przód drży jakby jechał po tarce. Czy to może być łożysko, choć nie hałasuje w trakcie jazdy?A może poduszka któraś?

    -Przy ruszaniu na śliskim kiedy zerwie trakcje prawe koło wali/ podskakuje jakby na wahaczu wgl. gum nie było. Gdzieś wyczytałem, że to może być poduszka skrzyni ale czy to prawda?

    -No i ostatecznie a propos poduszek to zauważyłem, że o dziwo nie zawsze ale zdaża się że (tylko!) na 3 biegu jak dodam i ujmę gazu to gałka od biegów chodzi przód tył. Możliwe żeby poduszka tak dawała o sobie znać, tylko na jednym biegu?

    PS.Opony były wyważane a żadnych bąbli ani nić z tych rzeczy nie mają. Z resztą temat się ciągnie na tyle długo, że nawet na zimówkach testowałem i jest to samo
    Ostatnio edytowane przez tomciu1 ; 27-09-2018 o 20:03

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tomciu1 Zobacz posta
    kontrole zawieszenia na skp nic nie pokazują
    Tym to się nie sugeruj, bo ja sam osobiści i wielu forumowiczy się przejechało na sprawdzaniu w SKP, niby wszystko ok według diagnosty, a auto np ściąga, tłucze zawiecha stuka, i dopiero po wizycie w warsztacie który ma pojęcie o zawieszeniu wychodziło że jednak są problemy.

    A sprawdzałeś przeguby półosi i podporę półosi czy luzów nie ma?
    Cytat Zamieszczone przez tomciu1 Zobacz posta
    jak dodam i ujmę gazu to gałka od biegów chodzi przód tył. Możliwe żeby poduszka tak dawała o sobie znać, tylko na jednym biegu?
    Jest taka możliwość, trza się przyjrzeć poduszce, jeszcze optycznie można zerknąć czy silnikiem nie rzuca jakoś nadprogramowo jak mu dasz gwałtownie gazu i odpuścisz (czy nim zbytnio nie buja przód tył)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    magtizVE
    Model
    MKIII
    Silnik
    magtiz
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Usa
    No to mam pytanie jak poprawnie sprawdzić poduszki? No i ile jest ich dokładnie i gdzie(silnik i skrzynia)?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez tomciu1 Zobacz posta
    No to mam pytanie jak poprawnie sprawdzić poduszki?
    • wjeżdzasz na kanał
    • zaciągasz ręczny (zakładam że sprawny)
    • odpalasz auto
    • mechanik pod auto, a osoba za kierownicą trzyma gaz na 2tys obrotów i puszcza raptownie sprzęgło tak, jak by próbowała odpalić auto na popych (strzelając ze sprzęgła). mechanik obserwuje poduszki i wyłapie która jest do bani

    w mk2 są cztery poduszki, podejrzewam że w mk3 będzie to samo, jedna przy rozrządzie, druga przy pasie przednim, trzecia przy lewym kole, czwarta pomiędzy silnikiem a kabiną
    Ostatnio edytowane przez splitu ; 02-10-2018 o 22:42
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tomciu1 Zobacz posta
    No i ile jest ich dokładnie i gdzie(silnik i skrzynia)?
    4, a za ewentualne bujanie lewarka/silnika w 99% odpowiada ta przy podszybiu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkII] Skrzypi przód prawa strona
    By djdeejayf in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-06-2015, 15:55
  2. [MkII] Do wymiany amory prawa strona przód i tył czy wymieniać całość ?
    By mkkostel in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 19:38
  3. [MkIII] Stuki prawa strona przód - układ kierowniczy ?
    By Pachi in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 15:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów