+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    18 Aug 2018
    Mieszka w
    Lêdziny

    Mondeo 2.5T prawid³owy d¼wiêk

    Witajcie forumowicze,

    Od dos³ownie kilku dni jestem posiadaczem MK4 z 2.5T pod mask± Ma tam jakie¶ swoje drobne grzeszki które planujê po kolei usuwaæ ale to raczej kwestie wizualne lub modyfikacje
    Na razie sprawia tonê rado¶ci i przyjemno¶ci z jazdy. Samo s³uchanie jak fajnie mruczy daje wiêcej rado¶ci ni¿ ci¶niêcie i rozpêdzanie do nie wiadomo jakich prêdko¶ci

    Z racji tego ¿e ciê¿ko u mnie z do¶wiadczeniem jak on tak naprawdê powinien pracowaæ chcia³em was prosiæ o opinie i pos³uchanie fachowym uchem czy wsio gra.

    https://www.youtube.com/watch?v=YHv7t78EGqk

    Na filmiku autko leci na LPG a mikrofon w telefonie trochê uwypukli³ ten klepi±cy d¼wiêk. Natomiast je¶li w ogóle nie powinno go byæ to tym bardziej dla mnie wa¿ne info.

    Z góry wielkie dziêki

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    23 Nov 2016
    Mieszka w
    Pniewy
    Te g³osniejsze skutki s± zastanawiajace, masz zlokalizowane ich ¼ród³o? Je¶li nie to sprawd¼ czy wtryskiwacze od gazu nie dotyka obudowy filtra powietrza i to on tak stuka. Poza tym u mnie silnik pracuje tak samo.


    Wys³ane z mojego SM-G965F przy u¿yciu Tapatalka

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    18 Aug 2018
    Mieszka w
    Lêdziny
    ¬ród³a jeszcze nie zlokalizowa³em ale wydobywaj± siê raczej z góry silnika, je¶li nie ma tu jakiego¶ wielkiego rezonansu.

    Swoj± drog± jak ods³uchiwa³em ten filmik to brzmi jak diesel Mikrofon mi podkrêci³ te stuki tak jak podczas rozmowy wycisza t³o i podkrêca mowê. W rzeczywisto¶ci nie jest tak mocno s³yszalny.

    Na chwilê obecn± bardziej mnie zastanawia ¿e po wy³±czeniu samochodu s³yszê jakby puszczany by³ czynnik (p³yn lub olej) do ch³odzenia turbiny lub silnika. Jest takie cykniêcie charakterystyczne, potem s³ychaæ jakby co¶ zaczyna³o dzia³aæ / przep³ywaæ i na chwilê cisza. Tak kilka razy. Zazwyczaj staram siê trochê daæ odpocz±æ przed zgaszeniem silnika ale mo¿e wtedy akurat by³ bardziej rozgrzany. Te¿ tak masz?

  5. #4
    Zarz±d Awatar sisio
    Imiê
    Krzysiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    kombi
    Od
    26 Feb 2010
    Mieszka w
    Dêbe Wielkie
    Cytat Zamieszczone przez Haft3R Zobacz posta
    Na chwilê obecn± bardziej mnie zastanawia ¿e po wy³±czeniu samochodu s³yszê jakby puszczany by³ czynnik (p³yn lub olej) do ch³odzenia turbiny lub silnika. Jest takie cykniêcie charakterystyczne, potem s³ychaæ jakby co¶ zaczyna³o dzia³aæ / przep³ywaæ i na chwilê cisza. Tak kilka razy. Zazwyczaj staram siê trochê daæ odpocz±æ przed zgaszeniem silnika ale mo¿e wtedy akurat by³ bardziej rozgrzany. Te¿ tak masz?
    To dzwiêk przepustnicy, normalny w tych autach.
    "The faster you go, the shorter you are" A. Einstein
    By³o MK3 2.0 kombi - jest MK4 2.5T'e¿ kombi

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    23 Nov 2016
    Mieszka w
    Pniewy
    Dok³adnie, ja ju¿ nawet nie zwracam na to uwagi.

    Wys³ane z mojego SM-G965F przy u¿yciu Tapatalka

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    18 Aug 2018
    Mieszka w
    Lêdziny
    No to mnie uspokoili¶cie

    A powiedzcie proszê jak to jest z t± odm±... faktycznie trzeba woziæ j± w schowku bo nie znasz dnia ani godziny i od razu jechaæ do mechanisty j± wymieniaæ? Facet przy sprzeda¿y bardzo podkre¶la³ ¿e trzeba na to mocno uwa¿aæ.

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imiê
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Przede wszystkim nie wolno je¼dziæ jak pêknie. Ja je¼dzi³em i pu¶ci³y uszczelniacze przy wa³kach rozrz±du. Kilka stówek posz³o na robociznê i czê¶ci niepotrzebnie.

    Foto by Adela Carsshoot
    By³o Renault 5 Diesel, Mondeo mkI 1,8 LPG oraz mkIII Gihia 2,5v6 LPG

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    18 Aug 2018
    Mieszka w
    Lêdziny
    Oj to widzisz muszê zaopatrzyæ siê w t± membrankê. Z tego co widzia³em jest na allegro za oko³o 200 z³.
    S³uchajcie a zupe³nie na ¶wie¿o i trochê inna sprawa. Od jakiego¶ czasu na zimnym silniku mam jakie¶ problemy podczas ruszania. Objaw wystêpuje wy³±cznie na 1 biegu a polega na tym ¿e samochód tak jakby zad³awi, a potem strasznie nim szarpnie do przodu. Po chwili jazdy jest ju¿ ¶wiêty spokój i z ka¿dego biegu chodzi p³ynnie bez jakichkolwiek problemów.
    To samo jak ruszam spod domu muszê wycofaæ pod wzniesienie. Strasznie go d³awi, a z kolei naci¶niêcie gazu odrobinê mocniej ju¿ go przegazowuje. Przy okazji przez kilka sekund po takim zad³awieniu kiedy silnik wraca do w³a¶ciwej pracy s³ychaæ takie jakby metaliczne brzêczenie. Osobi¶cie kojarzy mi siê z tym jakby gdzie¶ od wibracji brzêcza³a która¶ z os³on.
    Poza tym ¿e wystêpuje trochê nieprzyjemny d¼wiêk to wkurzaj±ce s± te szarpniêcia i nie wiem czy to nie zwiastun czego¶ powa¿niejszego.
    Czy kto¶ z was przerabia³ ju¿ co¶ podobnego? Mogliby¶cie co¶ podpowiedzieæ bo do warsztatu bêdê móg³ odstawiæ autko w okolicy pi±tku / soboty?

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar adamze27
    Imiê
    Adam
    Model
    MDO MkV/MkIV
    Silnik
    2.0EB/2.0TDCI
    Opis
    MkV 2.0 EcoBoost
    Od
    22 Apr 2012
    Mieszka w
    Puck
    dodaj czy to na benzynie czy LPG w takich przypadkach zawsze zaczynam od sprawdzenia uk³adu powietrza oraz czujnika temp.
    jest:Mondeo MkIV Titanium Business 2.0TDCI 2009 r. 143KM
    jest: Audi Q5 2.0TDI 2010r. 170KM
    jest: Opel Vivaro 2.0CDTI 2012r. 115KM
    jest: Opel Astra 1.6 Twinport 2007r. 105KM

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    18 Aug 2018
    Mieszka w
    Lêdziny
    Z tego co zaobserwowa³em to na benzynie. Sytuacja powtarza siê na dopiero co odpalonym silniku kiedy LPG jeszcze nie podaje paliwka.
    Na swojej drodze zaraz pod odpaleniu muszê wyjechaæ z podjazdu, ruszyæ po wyje¼dzie i zwolniæ na progu zwalniaj±cym. Za ka¿dym razem ruszam niemal od zera i za ka¿dym razem koñczy siê zd³awieniem i "¿abk±". Zaraz po niej wystêpuje brzêczenie, aczkolwiek to nie musi byæ powi±zane.

    Kumpel mnie dzisiaj nastraszy³ ¿e przy takich objawach sypnê³a mu siê dwumasa, ale nie do koñca mi to pasuje.

    Mo¿e to kwestia ¶wiec lub kabli?

    Co masz na my¶li mówi±c powietrze? Sprawdziæ czy ³apie lewe powietrze czy mo¿e przep³ywomierz?
    Do wskazañ temperatury nie zauwa¿y³em ¿adnych nieprawid³owo¶ci ale mo¿e pod kompa wrzucê i sprawdzê wskazania.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Jak ustaliæ prawid³owy nr GEM?
    By Mondziak6V in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2017, 02:10
  2. [Zetec] Mondeo mk2 2.0 Zetec Dziwny d¼wiêk
    By NaL in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-02-2015, 20:56
  3. [MkI] Prawid³owy odczyt wska¿nika paliwa
    By maciej36 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 10:44
  4. [TD MkII] Amumulator a prawid³owy rozruch
    By dausner in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 21:51
  5. [MkII] Prawid³owy monta¿ wahacza przedniego mk II
    By patrykolot in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów