+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Pieszy
    Model
    St220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    St220 2002r.
    Od
    24 Apr 2017
    Mieszka w
    Garki

    Powyżej 20 stopni auto mułowate.

    Witam wszystkich . Objawy mojego st220 Panowie więc tak gdy temperatura na zewnątrz nie przekracza 19° mój st zasuwa jak wściekły wykręca sie mega na obroty mam wrażenie jakby miał wiecej koni jak moj poprzedni st który miał na wykresie pełne 226KM i na benie jak i na lpg ale gdy temp. na zewnątrz wzrasta powyżej 20° zaczyna go przymulać co o tym sądzicie proszę o podpowiedzi i co o tym sądzicie dzięki i pozdrawiam

    Proszę na przyszłość w tytule zamieszczać opis problemu a nie model auta.
    Netoper
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 28-09-2018 o 12:44 Powód: Zmiana tytułu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Egonst220 Zobacz posta
    gdy temp. na zewnątrz wzrasta powyżej 20° zaczyna go przymulać
    Filtr powietrza czysty?
    Podpiąć pod ELM-a i sprawdzić korekty paliwowe, przepływ powietrza, pracę lambd i temperaturę silnika.

    A z usterek to pierwsze co mi do głowy przychodzi to kończąca się pompka, kitujący się wydech.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    St220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    St220 2002r.
    Od
    24 Apr 2017
    Mieszka w
    Garki
    Witam wiec tak filtr powietrza nowy ale wywalilem katy bo zpchane i wyskoczył błąd od sond u mnie w okolicy to same nogi w temacie diesla to ogarna a benzynę to nawet z corsa 1.2 mają problem

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk3 2,2 TDCi
    Od
    12 Sep 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Mieliśmy podobny problem w okolicach 2009 r. - dla odmiany był to golf 1,4 TFSI. Póki było zimno - rakieta, gdy zrobiło się nieco cieplej - muł. Proza życia - syf oblepiał gniazda zaworów i gdy robiło się cieplej, zawory "kleiły się". Odlot - by to stwierdzić, przydał się endoskop.
    W Twoim przypadku również obstawiam syf w układzie dolotowym i komorze spalania, w szczególności na zaworach / turbinie / denku tłoka. Czyszczenie układu dolotowego na pracującym silniku powinno rozwiązać problem. Preparat typy Petrol Applicator Spray (musi być do benzyny, a nie do diesla) https://www.motochemica.pl/produkt/j...licator-spray/, obroty ~2 -2,5 tys. W razie konieczności powtórzyć.
    Ostatnio edytowane przez grisza76 ; 28-09-2018 o 20:33

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Nie ma to sensu bo przy wtrysku bezpośrednim zawory nie są czyszczone przez benzynę a st220 ma pośredni(i jest bez turbiny), a syf z odmy i odpowietrzania skrzyni korbowej są przyczyna zabrudzenia w tfsi.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 28-09-2018 o 19:16

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Egonst220 Zobacz posta
    wywalilem katy bo zpchane i wyskoczył błąd od sond
    Ale to teraz/dziś wywaliłeś czy już wcześniej?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo mk3 2,2 TDCi
    Od
    12 Sep 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Oczywiście, że to są silniki o innej konstrukcji, ale problem jest bardziej uniwersalny.

  9. #8
    Pieszy
    Model
    St220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    St220 2002r.
    Od
    24 Apr 2017
    Mieszka w
    Garki
    Witam wiec tak filtr powietrza nowy ale wywalilem katy bo zpchane i wyskoczył błąd od sond u mnie w okolicy to same nogi w temacie diesla to ogarna a benzynę to nawet z corsa 1.2 mają problem

    ---------- Post added at 20:35 ---------- Previous post was at 20:23 ----------

    Jak zapalił sie check to podpiolem kompa i wyskoczył błąd sondy to wtedy wywalilem katy i założyłem lpg ale objawy takie same jak na benie powyżej 20° robi sie mulowaty wstawiłem emulator 2 sondy odłaczylem aku i check zgasł po 2 dniach rano zanim auto odpalilem znów zaswiecił dzisiaj aku odłaczylem check zgasł i ogien na tloki na kazdym biegu do odciny i bylo ok ale po postoju 2godziny znów swieci . gdzie szukać pomocy
    Ostatnio edytowane przez Egonst220 ; 28-09-2018 o 22:58 Powód: To nie miał a byc odpowiedź opis dalszy mojego problemu

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Egonst220 Zobacz posta
    gdzie szukać pomocy
    Zrób jeszcze raz reset(odpięcie aku na pół godziny), i chociaż z jeden dzień na samej benie pośmigaj, bo może kuchenka rozstrojona i jak na LPG silnik chodzi to robi szajbę PCM-owi i wtedy on nie potrafi prawidłowo silnika wysterować.

    Cytat Zamieszczone przez grisza76 Zobacz posta
    Oczywiście, że to są silniki o innej konstrukcji, ale problem jest bardziej uniwersalny.
    Raczej dość wąski, dotyczący wąskiej grupy silników do której benzynowe mondki się nie łapią
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 29-09-2018 o 11:51
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    A sondy masz sprawne? Bo z tego co wiem masz 3. 2 przy precatach i 1 za katalizatorem. Napisałeś o emulatorze 2. sondy czyli? Czy sprawdzałeś korekty jakie są? Czy wykresy dobrze przebiegają? Jaki konkretnie błąd wywala?

  12. #11
    Pieszy
    Model
    St220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    St220 2002r.
    Od
    24 Apr 2017
    Mieszka w
    Garki
    Witam wiec tak filtr powietrza nowy ale wywalilem katy bo zpchane i wyskoczył błąd od sond u mnie w okolicy to same nogi w temacie diesla to ogarna a benzynę to nawet z corsa 1.2 mają problem

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Sądząc po ostatnim poscie autora ma nas w głębokim poważaniu
    Powodzenia w diagnozie u wróżbity Macieja.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 23:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów