+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170KM PB + LPG
    Od
    29 Sep 2018
    Mieszka w
    Czelad¼

    Dziwny d¼wiêk przy zmianie biegów.

    Cze¶æ, mam problem nastêpuj±cy w swoim MK3 2.5 170km w automacie 5 biegów. W³a¶nie wje¿d¿aj±c na podwórko zapali³ mi siê check engine + jak chce zmieniæ bieg z P na jakikolwiek inny (wystarczy ¿e nacisnê peda³ hamulca + przycisk z ga³ki) to pojawia siê ci±g³y sygna³ d¼wiêkowy. Mo¿ecie co¶ podsun±æ co to mo¿e byæ? Dodam, ¿e auto zagazowane.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Najpierw trza odczytaæ kody b³êdów, bo ciê¿ko wyczuæ czy to problem odsilnikowy czy faktycznie od skrzyni.

    Wys³ane z mojego Redmi Note 4 przy u¿yciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170KM PB + LPG
    Od
    29 Sep 2018
    Mieszka w
    Czelad¼
    Przez menu serwisowe nie pokazuje nic, jest "none"

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Skoro ¶wieci siê check to b³±d jest zapisany w PCM-ie, je¶li nie widaæ go w menu serwisowym to trzeba u¿yæ zewnêtrznego odczytywacza.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170KM PB + LPG
    Od
    29 Sep 2018
    Mieszka w
    Czelad¼
    Tak te¿ zrobi³em, jedyny b³±d jaki siê pokaza³ to niew³a¶ciwa mieszanka paliwa na cylindrze 1 i 2, co jak mój mechanik stwierdzi³, musi dotyczyæ rzêdów cylindrów, a ca³o¶æ pewnie zwi±zana jest z sond± lambda. W ogóle to ten model chyba ma 2 sondy, czy jak w VW 4?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ziellarz Zobacz posta
    jedyny b³±d jaki siê pokaza³ to niew³a¶ciwa mieszanka paliwa na cylindrze 1 i 2, co jak mój mechanik stwierdzi³, musi dotyczyæ rzêdów cylindrów, a ca³o¶æ pewnie zwi±zana jest z sond± lambda.
    A pamiêtasz konkretny kod b³êdu, bo jako¶ dziwnie ten mechanik to wyja¶nia.
    Sondy s± po jednej na ka¿dy rz±d, i nie mam pewno¶ci czy w fa³ce MKIII jest jeszcze trzecia za katalizatorem.
    Rzadko siê zdarza ¿eby obie sondy na raz pad³y, czy przy odczytywaniu b³êdów zerkn±³ na wykresy pracy lambd? Po skasowaniu b³êdów check zgas³?
    Auto masz w gazie?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170KM PB + LPG
    Od
    29 Sep 2018
    Mieszka w
    Czelad¼
    Hm, z tym kodem b³êdu to by³o chyba niew³a¶ciwa mieszanka paliwa, a potem faktycznie pokazywa³ mi wykresy z sond i ta jedna dopiero po jakim¶ czasie zaczê³a pracowaæ we w³a¶ciwym zakresie. Po skasowaniu check zgas³ i siê nie pojawia. Tak mam w gazie i pojawi³ siê problem po tym jak chwilê autko poje¼dzi³o na gazie. Niestety terminy u gazownika do którego mam zaufanie s± takie, ¿e kaza³ mi dopiero jutro zadzwoniæ, ¿e postara siê mnie wcisn±æ za kogo¶, kto mu nie potwierdzi terminu.
    Wgl wszed³em wczoraj pod autko i zauwazy³em, ¿e olej kapie z ³±czenia skrzyni i silnika. Tzn. jest niewielki ¶lad, ale pewnie co¶ z tym muszê zrobiæ. Tak z ciekawo¶ci zapytam, czy demonta¿ skrzyni da siê przeprowadziæ bez konieczno¶ci wyci±gania jednostki?

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ziellarz Zobacz posta
    czy demonta¿ skrzyni da siê przeprowadziæ bez konieczno¶ci wyci±gania jednostki?
    Tak, trza podno¶nik czy kana³, rozpi±æ napêd (dr±¿ki) opu¶ciæ sanki i do³em wyjmuje siê.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170KM PB + LPG
    Od
    29 Sep 2018
    Mieszka w
    Czelad¼
    Dziêki Zasugerujê mechanikowi, chocia¿ broni mi siê tym, ¿e nie ma warunków na to, ¿e zbyt ciê¿ka jednostka... hm, mo¿e nie chce siê tego podejmowaæ

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ziellarz Zobacz posta
    ¿e zbyt ciê¿ka jednostka.
    Sama skrzynia bodaj¿e co¶ oko³o 90 kilo wa¿y, silnik nie pamiêtam
    S± dwie szko³y, albo gór± siê skrzyniê razem z silnikiem wyci±ga, przydatna jest wyci±garka stropowa.
    Albo w³a¶nie do³em sam± skrzyniê.
    Na forum jest kolega z Mazowsza (zapomnia³em nicka) sam wyci±ga³/wk³ada³ skrzyniê do³em i to bez nawet kana³u, nakl±³ siê ale zrobi³ w dwa dni.
    W warunkach warsztatowych zupe³nie inna bajka.
    "Nasz " mazowiecki forumowy warsztat , co prawda manuala , ale w trzy godziny mieli rekord przy wymianie sprzêg³a w mondku.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170KM PB + LPG
    Od
    29 Sep 2018
    Mieszka w
    Czelad¼
    Dziêkujê za informacje Dzi¶ odebra³em autko od gazownika, generalnie u¶mia³ siê z roboty poprzedniej osoby a najwiêksze jego zdziwienie wywo³a³o to, ¿e na tak wyregulowanym gazie jeszcze je¼dzi³em :P Potwierdzi³, ¿e b³±d z s±d by³ spowodowany nieprawid³owo¶ciami jakie zosta³y wprowadzone do instalacji. Póki co autko je¼dzi, jutro wejdê pod nie ¿eby zobaczyæ wycieki (ostatnio porobi³em zdjêcia i powyciera³em do sucha).

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170KM PB + LPG
    Od
    29 Sep 2018
    Mieszka w
    Czelad¼
    Hej, piszê w sprawie nowej sytuacji z jak± siê mierzê, ale nie dodaje nowego w±tku bo generalnie "dziwny d¼wiêk" pasuje, ale nie dotyczy ju¿ to bezpo¶rednio zmiany biegów. Chodzi o to, ¿e jak jadê, czy w szczególno¶ci na postoju (pozycja P lub N - chyba fabryczna odcinka do 4000obr/min) jak dodaje gazu i schodzi z obrotów to s³ychaæ taki rezonuj±cy d¼wiêk, takie pohukiwanie - nie wiem jak to okre¶liæ. Dzieje siê tak zarówno przy je¼dzie LPG jak i B. Nagra³em wideo (https://www.youtube.com/watch?v=utHR4FtL1nQ) i audio, tylko z tym drugim mam problem by zamie¶ciæ :/ dodam pó¼niej z kompa
    Chyba, ¿e z dropbox (114kb) -https://www.dropbox.com/s/kfda5gc63ins377/Nowe%20nagranie%202.mp3?dl=0
    Ostatnio edytowane przez ziellarz ; 23-10-2018 o 20:08

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar Tymek_88
    Imiê
    Tymoteusz
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    24 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznañ
    Silnik krokowy do wymiany
    MK2 1.8lpg (kombi)--> MK3 ST220 (kombi)-->MK2 ST200 (sedan) --> MK2 ST200 (habeta)--> MK3 ST220 (kombi)--> MK4 (kombi)

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170KM PB + LPG
    Od
    29 Sep 2018
    Mieszka w
    Czelad¼
    On by generowa³ takie d¼wiêki? Krokowy odpowiada za luz, a to te¿ siê dzieje w trakcie np. hamowania w trakcie doje¿d¿ania do ¶wiate³.

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar Tymek_88
    Imiê
    Tymoteusz
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    24 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznañ
    Gdy schodz± obroty te¿. Odepnij wtyczkê i zobacz czy bêdzie ró¿nica, sprawd¼ jeszcze ciegno imrc.
    Bardzo znajomy d¼wiêk ale za nic nie mogê sobie przypomnieæ co to by³o
    Ostatnio edytowane przez Tymek_88 ; 24-10-2018 o 02:55
    MK2 1.8lpg (kombi)--> MK3 ST220 (kombi)-->MK2 ST200 (sedan) --> MK2 ST200 (habeta)--> MK3 ST220 (kombi)--> MK4 (kombi)

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170KM PB + LPG
    Od
    29 Sep 2018
    Mieszka w
    Czelad¼
    Oki, posprawdzam, dziêki za podpowied¼

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    27 Aug 2018
    Mieszka w
    Pi³a
    Mia³em tak samo to silniczek krokowy wyjmij ,porz±dnie go wymyj np ja u¿y³em zmywacza do hamulców i po takim zabiegu dzwiêk usta³ .Lepiej umyæ ni¿ od razu wymieniaæ
    Ostatnio edytowane przez andsaw111 ; 28-10-2018 o 13:24

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170KM PB + LPG
    Od
    29 Sep 2018
    Mieszka w
    Czelad¼
    Hejooo Dziêki bardzo za podpowiedzi, bêdê chcia³ siê temu przyjrzeæ jak tylko czas pozwoli W sumie to nie wydaje siê byæ skomplikowana operacja wiêc jest szansa, ¿e nic nie popsuje :P

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170KM PB + LPG
    Od
    29 Sep 2018
    Mieszka w
    Czelad¼
    Hejho, w koñcu mam wolny weekend by móc siê zabraæ za czyszczenie Powiedzcie proszê, czy macie mo¿e jaki¶ schemacik demonta¿u przepustnicy?

  21. #20
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓÆ
    Po co ja demontowaæ? Kup ¶rodek do czyszczenia przepustnic, pryskaj a¿ bedzie czysta i tyle.

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-06-2015, 22:10
  2. [MkIII] Dziwny d¼wiêk przy zmianie biegów przy peda³ach
    By fotomichal in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 23:34
  3. [MkIII] Dziwny dzwiek przy zmianie biegow
    By tomekxo in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 22:55
  4. [MkIII] Dziwny d¼wiêk przy mocnym skrêcaniu przy niskiej prêd
    By krs1980 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-10-2010, 23:13
  5. [MkI] Dziwny d¼wiêk przy hamowaniu
    By T9new in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 08:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów