+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    29 Jun 2018
    Mieszka w
    Zukowo

    Problem z reklamacja usługi, wymiany dwumasy i kompletnego sprzegła.

    Witam, w moim fordzie mondeo mk3 dnia 10.03.2018 zostało wymienione kompletne sprzegło i dwumasa. Dzis bedac na rutynowej wymianie oleju u "mojego mechanika" stwierdził ze dwumasa jest do wymiany. Samochod szarpie, powyzej 120 km/h wpada w wibracje oraz słychac metaliczny stukot przy gaszeniu auta. Po tych informacjach pojechałem do swerwisu bosh przedstawiłem im fakture za czesci ktore oni zakupili i zamontowali w moim samochodzie. Serwisant stwierdził po jezdzie próbnej ze ze sprzegłem wszystko jest ok, a metaliczny stukot przy gaszeniu niekoniecznie wskazuje na awarie sprzegła, po czy dodał ze serwis bosch na swoje naprawy daje 3 miesiace gwarancji, Dodatkowo stwierdził ze moga odesłac kompletne sprzegło, ale na uznanie gwarancji przez LUK nie mam co liczyc, oczywiscie to ja ponosze koszt montazu i demontazu sprzegłą u nich w serwisie. Czy ktos moze miał taka sytuacje i co mozna zrobic zeby jakos wybrnac z tej sytuacji.
    Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII hatchback, 2006
    Silnik
    Duratec he 1,8 110KM
    Opis
    kolor G0, LPG
    Od
    07 Sep 2018
    Mieszka w
    KORONOWO
    Rozumiem Cię. To boli. Pytanie?: warto serwis. ??????
    Serwis to tylko kasę weźmie. Dużo więcej wiedzy mają koledzy z MKP. Polecam
    Ostatnio edytowane przez kris76 ; 08-10-2018 o 21:02

  4. #3
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    29 Jun 2018
    Mieszka w
    Zukowo
    Hej Kris, czy warto serwis ? Moim zdaniem nie. Wymiana samego sprzęgła to koszt 960zl . Poprzedni właściciel tam serwisował tego forda, osobiście za nic nie płaciłem. Zastanawiam się czy można coś ugrać, czy jestem na pozycji straconej i dać sobie spokój.

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Jakiś czas temu na innym forum pytałem jakie są doświadczenia z gwarancją na usługę i części zakupione do naprawy przez niezależny (najczęściej mały, prywatny) warsztat. Klient nie zawsze dostaje fakturę na części ze sklepu. Najczęściej jest to jedna faktura warsztatu, która zawiera usługę naprawy i dobrze jak są wyszczególnione części. Ale czasem jest tylko usługa obejmująca robociznę i części.

    Niestety nie otrzymałem rzeczowej odpowiedzi.

    Jesteś w tej dobrej sytuacji, że masz fakturę na części. Jeśli warsztat nie 'naciął' Cię przy wymianie to może to być wada części. Jest szansa, że reklamacja zostanie uznana. Zresztą, jeśli stan jest taki, że musisz wymienić to co tracisz? Możesz kupić i założyć nowe części a stare wysłac do reklamacji. Jeśli reklamacja zostanie uznana to dostaniesz zwrot kasy, może nawet za demontaż.

    Poczytaj warunki gwarancji producenta części. Pewnie jest tam trochę wykluczeń jak również wymagania warsztatu, który może wykonać wymianę bez utraty gwarancji.

  6. #5
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    29 Jun 2018
    Mieszka w
    Zukowo
    Cześć, dzięki za jakąś konkretną podpowiedź. Sprawa wygląda tak. Wymiana w tym serwisie kosztuje 960zl. Ja u swojego mechanika mogę wymienić za 300zl. Jak myślisz czy mogę sam zdemontować i we własnym zakresie wysłać dwumasowe koło do producenta czy niestety demontaż musi odbyć się w serwisie Bosch ?

  7. #6
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    niestety z autopsji wiem ze i tak reklamacji nie uznają. Napisza ze błedny montaz lub niewłasciwa eksploatacja. Na szybko padającą dwumase ma bardzo duzy wpływ układ wtryskowy (silniki diesla) Ale próbuj może Ci sie uda

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez Stenia92 Zobacz posta
    . Jak myślisz czy mogę sam zdemontować i we własnym zakresie wysłać dwumasowe koło do producenta czy niestety demontaż musi odbyć się w serwisie Bosch ?
    Zerknij w warunki gwarancji, skontaktuj sie ze sklepem, gdzie kupione były części - jeśli wiesz gdzie lub z serwisem producenta i wypytaj o wszystko. U każdego producenta wygląda to trochę inaczej. Na razie to pewnie nie masz pewności czy ten serwis Bosch będzie lepiej traktowany niż Twój mechanik.

    Nie mam doświadczenia ze sprzęgłem. Ale reklamowałem oponę po prawie 2 latach od zakupu. I wszyscy pisali, że nie mam szans.

    U Ciebie chodzi o dużo większą kasę. Jeśli uważasz, że to wina części i zapisy w warunkach gwarancji nie skreślają Twojego przypadku na starcie to byłbym skłonny zaryzykować i walczyć.
    Masz jeszcze UOKiK.
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 22-10-2018 o 14:42

  9. #8
    Pieszy
    Imię
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    29 Jun 2018
    Mieszka w
    Zukowo
    Serwis w którym wymieniane było koło dwumasowe nie chce podać dokładnych informacji gdzie kupują części. I nie zgodzili się żebym zdemontował poza ich serwisem. Niestety jako że piszecie że że szanse są marne a czas na decyzję producent ma 14dni plus ponowny montaż za prawie 1000zl nie wchodzi w grę. Pozostaje zrobić we własnym zakresie. Dzięki za pomoc

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Ten serwis coś tajemniczy jest. Ciekawe czy przed naprawą informują, że dają gwarancje na 3 miesiące.
    Wydawało mi się, że pisałeś o częściach LUK'a. Teraz tego nie widzę. Jeśli wstawili jakieś badziewie to rzeczywiście może lepiej zrobić porządnie jeszcze raz samemu.

Podobne wątki

  1. [MkIII] koszty wymiany dwumasy 2011
    By raclet in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 22:15
  2. [MkIII] Wymiana sprzegła na takie bez dwumasy
    By Raz in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 06:33
  3. [MkIII] Wymiana Dwumasy oraz sprzegła
    By kurak5000 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 08:06
  4. [TDCi MKIII] Nie odpala po wymianie sprzegła i dwumasy-POMOCY!!
    By mondek3 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 19:27
  5. [TDDi MKIII] po wymianie sprzegła i dwumasy niechce odpalic
    By bubu23 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 08:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów