+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Chełm

    Dławienie się na zimnym silniku 1.8 125KM

    Od kilku dni mam problem z dławieniem się auta (Mondeo Mk3 2006 r. 1.8 125KM + LPG) na zimnym silniku na benzynie. Problem pojawił się z dnia na dzień, wcześniej nie zaobserwowałem podobnych objawów. Początkowo myślałem, że problem leży po stronie LPG, ale następnego dnia odpalałem auto z wyłączonym gazem i to samo. Ogólnie jest tak, że po odpaleniu w zwyczaju mam czekać około minuty aż obroty spadną na jakieś 1200 i dopiero wtedy jadę. Gdy dam więcej gazu to zaczyna szarpać, a przy wolniejszym wciskaniu słabo się zbiera. Po przejechaniu około kilometra wszystko zaczyna wracać do normy (nawet zanim załączy się LPG). W weekend wymieniłem świece, które i tak u mnie przejeździły już 18 tys. (po kupnie najlepiej było to zrobić, ale zawsze coś tam wypadało). Oprócz wymiany świec robiłem reset ECU, jednak żadnego efektu to nie przyniosło. Mam zamiar dobrać się jeszcze do przepływomierza, żeby sprawdzić w jakim jest stanie i ewentualnie wyczyścić go. Podłączyłbym auto pod komputer, ale na chwilę obecną brak interfejsu do podłączenia (w planach jest zakup). Czytałem trochę wątków i widziałem, że problem może być jeszcze z czujnikiem temperatury. Zanim oddam do mechanika to chciałbym jeszcze sam posprawdzać i ewentualnie rozwiązać ten problem. Co jeszcze mogłoby mieć wpływ na takie zachowanie oprócz tego co wymieniłem? Wszystkie porady mile widziane.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    sonda lambda

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Możliwe że lambda psoci, lub kuchenka rozjechała mapę zapłonu na benzynie. Trzeba podpiąć interfejs i podejrzeć parametry.

    Wytaptane z telefonu
    wypisuję się z tego kraju...

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Chełm
    Interfejs jest już w drodze, więc jutro albo w piątek podepnę się i zobaczę czy coś pokazuje.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    przynajmniej w moim przypadku na iterfejsie pokazywało że sonda pracuje,dopiero jak podpiołem sonde AFR w wydech to pokazywało że jes nie tak.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Chełm
    W weekend byłem na przeglądzie auta, gdzie sprawdzane były również spaliny. Wszystkie parametry były w normie. Jak będę miał chwilę czasu to jutro lub w środę podepnę interfejs, który mi przyszedł.

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Chełm
    Po podpięciu interfejsu żadnych błędów w Forscanie. Zamówiłem już kable WN, zobaczę czy rozwiążą problem z podszarpywaniem przy wciskaniu gazu. Jak nie to zostanie jeszcze cewka do sprawdzenia. I tu moje pytanie, czy jechać na szrot i próbować z używaną cewką (żeby tylko sprawdzić) i jeżeli okaże się, że problem zniknął to zwrócić i kupić nówkę oryginał?

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Dawid
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 143 KM
    Opis
    mk3 2005 2.0 pb/lpg
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Cieszyn
    Witam
    U mnie dzieje się to samo
    Tylko na zimnym silniku
    Tez z lpg
    Wiesz juz co to?

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Chełm
    Jeszcze nie. W poniedziałek jak wymienię przewody zapłonowe to dam znać czy coś się zmieniło

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Chełm
    Kable wymienione, objawy nadal te same. Jeszcze dzisiaj z rana jakoś dłużej musiałem zakręcić, żeby odpalił (tak z 2 obroty więcej zrobił). Zastanawiam się czy do mechanika nie wstawić go, żebym pół samochodu nie wymienił

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Chełm
    Na które wartości w ForScanie powinienem zwrócić szczególną uwagę? Zauważyłem dzisiaj, że wartość w "Chwilowa korekta dawki paliwa" niezmiennie wynosi 99,32%. Nie pamietam czy wyczytałem w jednym z tematów czy może ktoś mi o tym mówił, ale jest jeszcze możliwość, że jeden z czujników może być walnięty przez co komputer może podawać za małą dawkę paliwa co prowadziłoby do takich objawów.
    all.PNGOBDII.PNGPCM.PNG
    Ostatnio edytowane przez marcin.p90 ; 11-11-2018 o 18:52

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Zakręć ręcznie butlę od gazu,spróbuj pojeździć na samej benzynie.

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Chełm
    Zauważyłem ostatnio, że to dzieje się tylko na benzynie, nawet jak autko już jest rozgrzane. Także w przyszłym tygodniu w pierwszej kolejności wymieniany będzie filtr paliwa i zobaczę czy problem zniknie.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] 1.8 tdci 125KM mocne dławienie przy przyspieszaniu np na 5 biegu
    By sebastiangora in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 13:10
  2. [Zetec] dławienie na zimnych silniku przy ruaszniu
    By kw95s in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 03:15
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-02-2015, 13:07
  4. dławienie na zimnym silniku
    By milczar in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-05-2006, 09:14
  5. Brzęczenie i króciutkie dławienie na zimnym silniku
    By mareckis in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2005, 22:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów