+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk

    Dioda od imobilaizera i problem z odpalanie cds

    Problem z odpalaniem dalsza część...Słuchajcie pacjent to mondziak '01r 2.0 16v pb+lpg.Problem był z odpalaniem więc wiadomo na początek przeczyściłem klemy papierem ściernym założyłem było ok ale na chwile.Potem po przekręcaniu kluczyka zapalały się kontrolki na liczniku i cisza brak możliwości odpalenia parę razy pokręciłem odpalił więc wymieniłem kostkę stacyjki na oryginalna fordowska (stara bo rozebraniu rozpadła się-dosłownie) i było ok dziś pojechałem do sklepu jednego,drugiego zajechałem na cpn zatankowałem wsiadam i cisza.. licznik sie normalnie odpala kontrolki przebieg i temperatura,słychać pompe i komputer przekręcam dalej kluczyk cisza.Zauważyłem że kontrolka od imo czerwona w zegarze szybko mruga parę prób odpalenia cisza zamknąłem auto i otworzyłem z pilota i odpalił wjechałem do garażu i zgasiłem i już nie odpalił...Kontrolki są normalnie tylko dioda od imo mruga..sprawdzałem bezpiecznik f42 oraz wszystkie razem z przekażnikami w skrzynce są całem itp...Wie ktoś może gdzie leży problem po stronie imo?Auto bez żadnych zabezpieczeń alarmów itp tylko fabryczne imo.Szukałem na necie i w benzynie jest przy lewej nodze ten awaryjny wyłącznik czy coś ale wsadziłem palucha i nie wyczułem aby wyskoczył czy coś.Czy jest możliwość wywalenia imo z mondziaku całkowicie?A pytanie nr.2 czy można przełożyć od innego tą pętle nakladkę na stacyjkę oraz pestkę w kluczyku i będzie działało,czy trzeba kodować jakoś to?Przeszperałem forum ale nie znalazłem konkretnego tematu...

    Nadmieniam że jak przekrece kluczyk zapalają sie kontrolki jak wspomniałem wyżej słychać pompę i kompa jak chcę odpalić to znikaa tylko przebieg+ temperatura te dwa wyśietlacze jest cisza i kontrolka od imo mryga jak by mała zara wyskoczyć z zegara....Jest to dość męczące bo dużo jeżdżę w polske a teraz to strach jechać bo jak stanę do kibel... za pomoc porady itp...

    ---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:48 ----------

    dodam że pod obd2 żadnego błędu nie pokazuje za wyjątkiem B1600 ale może dla tego że jak czytał błędy to bawiłem sie stacyjka

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Paker Zobacz posta
    czy można przełożyć od innego tą pętle nakladkę na stacyjkę oraz pestkę w kluczyku i będzie działało,czy trzeba kodować jakoś to?
    pętli imo nie trzeba przekładać to jest tylko czytnik,możesz przełożyć komputer od innego auto i pestke imo zblizyć do czytnika żeby sprawdzić czy odpala

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Dzwoniłem po paru magikach i ogólnie wywalenie imo w Mińsku koszt widełkowy od 400-700zł trochę dużo mega dużo.Jak kompa przedłożę to będzie trybiło czy trza szukać po takich samych nr jak mój?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    najlepiej takie same ale najlepiej po vinie sprawdzić o jakich innych nr mozna jeszcze sterownik dać

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Gdzie taki sterownik się znajduje żeby sprawdzić nr?

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    wtyczka jest na podszybiu,przy prawym kielichu amortyzatora,a wyjmuje się nad nogami pasażera

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Aha nieźle a tak się zastanawiam bo może mi szwankuje pętla przy stacyjce bo tak zasugerował mi jeden elektryk jak z nim gadałem.Czy jak bym wziął ze szroti samą pętle i podmienił to jest szansa że auto będzie odpalało czy to jest kpl jakoś pętla sterownik i pestka w stacyjce?

    ---------- Post added at 14:35 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

    Bo problem taki jest że na szeptany mają miński dwa ale bez kluczyków są;/

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Paker Zobacz posta
    Czy jak bym wziął ze szroti samą pętle i podmienił to jest szansa że auto będzie odpalało czy to jest kpl jakoś pętla sterownik i pestka w stacyjce?
    pętla immo to osobna cewka która słuzy jedynie do zczytywania kodu z pestki - rozgryzaniem, czy odczytany kod jest prawiłowy zajmuje się pats.
    mozesz smiało samą pętlę immo podmieniać - po wymianie ma działać. (bez zadnego programowania)
    Ostatnio edytowane przez splitu ; 19-10-2018 o 15:38
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Dziś byłem u gościa od Aku sprawdził mi i ładowanie jest ok zaś sam akumulator ma lekki spadek napięcia bo 12.3-11.9 spadło a jeżeli chodzi o ampery pokazał 360 a powinno być 540 ale gość powiedział żeby naładować go małym prądem i sprawdzić.I jeżeli chodzi o samo imo to Aku nie powinno mieć z tym nic wspólnego czy to prawda czy ściema.W poniedzialek podjadę na szrot i podmienie samą pętle i zobaczę jak będzie.

Podobne wątki

  1. [MkII] odłączenie imobilaizera
    By Art in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 09:34
  2. [MkII] Praca imobilaizera...przekażniki
    By mario_gdynia in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 10:16
  3. [TDCi MKIII] problem z odpalanie MK3
    By danekleon in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 17:45
  4. [All] Dziwny problem z mrugającą dioda immo
    By soniqgsm in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2011, 09:47
  5. [TD MkI] Odpalanie problem
    By bossi11 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2009, 13:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów