+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 》2.2 tdci
    Od
    17 Jan 2014
    Mieszka w
    TG

    Swap 2.0 tdci 》2.2 tdci

    Witam.
    Przeglądając parę tematów na temat swap'u odniosłem wrażenie że każde tego typu pytanie kończy się stwierdzeniem szkoda zachodu lub sprzedaj i kup inne a więc chciałbym podzielić się moimi wrażeniami z tej operacji.

    Cały swap z mojego punktu widzenia nie jest trudny ale strasznie pracochłonny. Jest kilka elementów które wymagają specjalistycznego sprzętu a pierwszym z nich to klimatyzacja.

    Chłodnice przeszkadzają i to bardzo wiec lepiej opróżnić układ przed akcją, zdemontować rurę która idzie do filtra/osuszacza jak i całą chłodnice. Kompresor można zostawić przy silniku.
    Może ale nie musi być problemu przy komputerze a dokładniej z blachą która była przynitowana na niej rury z klimy i weź to teraz odsuń i odkręć śruby z kompa.

    Wiązki elektryczne.
    Od kompa idzie jedna ale rozchodzi się po całym samochodzie. Wiązka sterująca jest przy silniku i można ją bez problemu wymienić bo kończy się na kwadratowym gnieździe przy kompie i właśnie w ten odcinek 10 cm pomiędzy gniazdem a kompem trzeba dodać kilka przewodów.

    Demontaż/montaż silnika
    Można dołem lub górą. Z racji posiadania anglika ma części (mam jeszcze sporo do utylizacji przerabiałem obie metody.
    W teorii silnik można położyć karoserię podnieść i gotowe ale nie jest to najlepszy sposób więc przyda się jakiś żuraw.

    To na razie tyle.
    TDCi
    Trzeba Dużo Cierpliwości

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Co konkretnie trza zmienic bo srednio to opisales. Klima w 2,2 i 2,0 jest inna bo ja w 2.0 motor wyciagalem góra z turbina ale odkreconym kompresorem klimy i wychodzi bez problemu.

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Jutro będę robił taki swap plus turbo hybrydowe. Prosta robota. Rok 2006 dawca tak samo 2006. Silnik przekładasz kompletny z dwumasem i instalacją. Zmieniasz kompa i wszystko hula. Inna jest turbina w 2.2 wtryskiwacze wiązka na silniku bo jest EGR elektroniczny i inny dwumas. Silnik wyciągam zawsze gurą i nie ruszam sprężarki klimy tzn odkręcam ją i zostaje w aucie bez ściągania gazu.
    tel. 515430877

  5. #4
    Pieszy
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 》2.2 tdci
    Od
    17 Jan 2014
    Mieszka w
    TG
    U mnie chłodnice były zdemontowane wszystkie. Po 1 miałem duuużo czasu po 2 2,0 narobiło bałaganu.
    Silnik wleciał razem z osprzętem i skrzynią obie 6B.
    Wydech został rozdzielony zaraz za DPF
    Komp zmieniony na dawcy.
    Wiązka sterująca z dawcy, elektryczna zmodyfikowana.
    Jedyne co mi jeszcze przeszkadzało to uchwyt pod akumulator ale to parę śrub i po kłopocie.
    Kompresor klimy został od dawcy nie porównywałem nie wiem czy inny.
    Dwumas j.w. ( jak będę w przyszłości wymieniał to opiszę).
    EGR potwierdzam jest inny.
    Wtryski i tu mam kłopot bo wg kodów w 2,0 były zamontowane z 2,2 ????
    Pompy nie ruszałem. Jeszcze

    Chciałem opisać tę przygodę bo nie jestem mechanikiem i nie zajmuję się tym zawodowo.
    Silnik wyjąłem sam no może poza chwilową pomocą taty i pożyczonego żurawia. Robiłem to również pierwszy raz i na szczęście z sukcesem. Jedyne czego mogę żałować, to że nie zrobiłem tego wcześniej.

    Mam jeszcze pytanie bo nie udało mi się znaleźć dawcy 3.0 PB i ostatecznie stanęło na 2.2 tdci
    Czy wiązka elektryczna jest inna ? i nie chodzi mi o połączenie silnika z kompem ale całą resztę.
    Wiadomo że licznik jest inny ale czy wiązka do niego jak i reszty jest kompatybilna pomiędzy PB/ON
    Rozbierałem tego anglika na złom i z czystej ciekawości do ostatniej śruby.
    Kable pod deską są tak trudne do wymontowania że jeśli wiązka jest inna to chyba decydujący argument to zaprzestania dyskusji czy warto ON >> PB lub odwrotnie.
    TDCi
    Trzeba Dużo Cierpliwości

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    A czym sie te turbiny roznia bo pisałem do firmy zajmujacej sie regeneracja turbin i wszedzie twierdza ze te same, nie mowie o sterowaniu

  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    Ford monde mk3
    Od
    12 Mar 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Wirnik jest inny

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez kgorka Zobacz posta
    A czym sie te turbiny roznia bo pisałem do firmy zajmujacej sie regeneracja turbin i wszedzie twierdza ze te same, nie mowie o sterowaniu
    Wirnik na wydechu ma większą średnice.
    tel. 515430877

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    ok a w efekcie co to ma dawać?

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] 2,0 TDCI automat swap 2.2 TDCI
    By Mawerick in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 15:51
  2. [TDCi MKIII] Swap silnika 2.0 TDCI
    By cykad in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 14:51
  3. [TD MkII] Swap 1.8 TD na 1.8 TDCI
    By BolekLodz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 15:08
  4. [TDCi MKIII] Rodzaje TDCi ??? SWAP
    By Keineh in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 02:08
  5. [MkIII] Swap 2.0 na 2.2 TDCi
    By Piosza in forum Tuning
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-05-2010, 14:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów