+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    złom
    Od
    10 Nov 2018
    Mieszka w
    Piaseczno

    Brak mocy po wymianie rozrządu

    Witam!

    Posiadam Modeo MK3 1,8 16V benzyna + gaz 2001r. W samochodzie został wymieniony rozrząd, ponieważ brzęczał już łańcuch. Dodatkowo ostały wymienione klapki w kolektorze ssącym ze względu na ich stukot.
    Po złożeniu wyżej wymienionych elementów, stukot ustał, natomiast pojawił się nowy problem. Samochód do 3 tys. obrotów nie ma siły jechać, a prędkość maksymalna jaką osiągnąłem to 120 km/h. Samochodem strach wjeżdżać na skrzyżowanie, ponieważ szybciej go zepchnę ze skrzyżowania niż sam przejedzie. Usunięcie nowej usterki zacząłem od wymiany świec, przewodów i cewki, nic nie pomogło, dlatego pojechałem z samochodem na diagnostykę komputerową. Na kompie nie wykazało żadnych błędów, wg komputera wszystko jest "książkowe". Kolejną usterkę, którą dostrzegłem to alternator, który nie chce ładować i dodaje mniejsze natężenie prądu na świece niż powinien (nie pamiętam jakie powinno być, natomiast jest mniejsze), alternator został wysłany do regeneracji, czekam na dostawę i montaż. Czy ktoś może mi doradzić co może być nie tak? Dlaczego auto nie ma mocy aby jechać?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Źle ustawiony rozrząd?

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    złom
    Od
    10 Nov 2018
    Mieszka w
    Piaseczno
    Rozrząd ustawiony dobrze klapki w kolektorze też pracują prawidłowo. Nikt nic nie wie z samochodem się bujam juz prawie 3 miesiące każdy rozkłada ręce. Masakra...

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIII - 2001
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    09 Jan 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Jeżeli auto jeździło dobrze przed wymiana rozrządu, zaś po wymianie nie da się autem normalnie jechać. To logiczne jest to ze mechanicy z tego warsztatu sknocili sprawę. Ja bym jechał z powrotem do tego warsztatu i niech naprawią samochód za darmo!. Poza tym każdy szanujący się dobry warsztat daje kilku miesięczną gwarancje po serwisie auta.

    PS: mam nadzieje ze przyczyna usterki w twoim aucie jest tylko błahe niedopatrzenie, lub usterka jakiegoś drobnego podzespołu.
    Ostatnio edytowane przez KWax ; 11-11-2018 o 20:48

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Sądząc po ilości rzeczy, które autor posta wymienił już PO wymianie rozrządu to trochę czasu musiało minąć. Źle ustawiony rozrząd właściwie zgłasza się od razu. Po takim czasie warsztat na 100% umyje ręce od odpowiedzialności.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Zleć innemu dobremu mechanikowi sprawdzenie tego rozrządu. Sam widziałem już kilka źle zrobionych,choć najczęściej przestawionych o ząbek.Druga sprawa te klapki- czy działają po prawidłowo? Może faktycznie jakaś a,niedopatrzenie przy składaniu rozrządu lub kolektora. Sam możesz zerknąć na podcisnienia,kostki itp.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    złom
    Od
    10 Nov 2018
    Mieszka w
    Piaseczno
    Samochód juz stoi u innego mechanika który stwierdził że rozrząd jest ustawiony dobrze i klapki w kolektorze też są dobrze zainstalowane i działają prawidłowo więc zobaczymy jak wróci alternator z regeneracji który za mało prądu daje może to jest przyczyna braku mocy bynajmnie tak mechanik twierdzi że to jest powodem nie dopalenia paliwa i smolenia świec które nowe po odpaleniu samochodu i pracy około 5min wygladaja jak bym miały rok. Mam nedzieje ze to pierdoła bo normalnie mam juz dosyć tego targania od zakładu do zakładu.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Oby to było to. Tak mi po głowie chodzi jeszcze czujnik temp. podający na komp. ale to pewnie byś zauważył,pracują cały czas wentylatory. Daj znać jak się sprawy mają.

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mateusz P Zobacz posta
    za mało prądu daje może to jest przyczyna braku mocy bynajmnie tak mechanik twierdzi że to jest powodem nie dopalenia paliwa i smolenia świec
    Bzdura... Jest iskra to jest zapłon mieszanki. Iskra za słaba lub jej brak - zapłonu nie ma. Miałbyś ewidentnie wypadania zapłonów (i silnik chodziłby jak traktor) a nie tylko mniejszą moc.
    Czy dolot jest szczelny?
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 14-11-2018 o 21:35

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    złom
    Od
    10 Nov 2018
    Mieszka w
    Piaseczno
    Alternator poszedł na śmietnik mechanik stwierdził ze nie da się go regenerować bo jest w nim jakiś wbudowany komputer czy tam chip i on jest spalony. Wiec kupiłem Urzywane za 200 zł na internecie (sprzedający zapewnia ze jest jest sprawny) wiec jak przyjdzie to się okaże czy to wina alternatora.

    ---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:11 ----------

    Dolot jest szczelny mechanik sprawdzał i to. Powiedział ze cały kolektor ssący jest złożony dobrze i szczelnie.

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mateusz P Zobacz posta
    ze nie da się go regenerować bo jest w nim jakiś wbudowany komputer czy tam chip i on jest spalony
    Kolejna bzdura. Regulator napięcia jest wymienny. Trzeba tylko mieć oryginał, bo zamienniki nie dogadują się z PCM. Zmień lepiej mechanika...
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 15-11-2018 o 00:15

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    złom
    Od
    10 Nov 2018
    Mieszka w
    Piaseczno
    A może mógł byś kogoś polecić ja jestem z Piaseczna koło Warszawy? Może masz/macie kogoś zaufanego w tych okolicach?

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów

  15. #14
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    złom
    Od
    10 Nov 2018
    Mieszka w
    Piaseczno
    Wyjolem alternator od brata samochodu który również ma Mondka takiego jak ja z tym ze o rok młodszego i tez nie działa. Po odpaleniu samochodu przez 20 sekund samochód pracuje idealnie mija 20 sekund i padaczka. Po 20 sekundach alternator przestaje dawać odpowiednia ilość prądu. Poprostu jechać na pole nalać do środka benzyny i podpalić. Tylko kasy włączonej szkoda.

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Alternator jest sterowany PCMem (komputerem silnika). Może jest jakiś problem właśnie z komputerem?

  17. #16
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    złom
    Od
    10 Nov 2018
    Mieszka w
    Piaseczno
    RadkoR to napewno komputer przypomniało mi się ze jak odebrałem samochód od pierwszego mechanika on coś wspominał ze trzeba go podłączyć pod komputer i coś tam ustawić z tym ze on nie ma takiego programu żeby to zrobić w poniedziałek pojadę do elektronika na Mysiadlo ponoć specjalizuje się w fordach tylko ze trzeba do niego czekać w kolejce około tygodnia tak ze będę coś wiedział w poniedziałek

  18. #17
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    złom
    Od
    10 Nov 2018
    Mieszka w
    Piaseczno
    Według elektronika wszystko jest w jak najlepszym porządku. Elektronik twierdzi ze to jest usterka mechaniczna. I co teraz? Już nie mam siły.

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Rozumie że mierzyles napięcie ładowania miernikiem? Zerknij na przewody może jest któryś złamany czy coś. Może spróbuj podmienić aku,jak jest coś nie tak,np zwarcie na celi to komp. nie pozwala ładować.?

  20. #19
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    złom
    Od
    10 Nov 2018
    Mieszka w
    Piaseczno
    Temat uważam za zamknięty debil źle ustawił rozrządu na wale tam na dole i oto cała przyczyna całego zamieszania ponowne ustawienie koszt 500zl teraz tylko pozostaje mi jechać do tego pseudo fachowca żeby zapłacić 500 zł za swój błąd.

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mateusz P Zobacz posta
    Temat uważam za zamknięty debil źle ustawił rozrządu na wale tam na dole
    O tym pisano od samego początku.

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Po wymianie rozrządu brak mocy
    By DjCaro in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-06-2016, 16:28
  2. [TDDi MKIII] Brak mocy po wymianie dwumasy.
    By damen222 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 18:40
  3. [Zetec] [MK1] Po wymianie rozrządu auto szarpie i nie ma mocy
    By Crea in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 09:02
  4. [TDCi MKIII] brak mocy po wymianie termostatów
    By chicken24 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 08:22
  5. [TD MkII] brak mocy po wymianie membrany [MK2]
    By cysiek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-09-2009, 18:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów