+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Kocham ten samochód
    Od
    14 Feb 2016
    Mieszka w
    Parczew

    Unhappy Duszenie silnika, problem z odpalaniem,kolejne błędy

    Witam wszystkich To mój pierwszy post tutaj więc proszę o cierpliwość. Przeglądałem forum ale niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedniego tematu. Poprzednio jeździłem 2,0 TDCi i zamieniłem przyjaciółkę sprężynkę na kolegę checkengine, żart Po miesiącach poszukiwań i kupnie wymarzonego ST220 mam pierwsze problemy. Po odpaleniu silnika i przejechaniu 5-10 kilometrów normalnym tempem auto zaczyna sie dusić na każdym biegu, po dodaniu gazu tak jakby silnik się dusił i całkowicie przestaje pracować aż hamuje auto. Po zgaszeniu i odpaleniu sytuacja się powtarza. Pierwsze błędy jakie się pojawiły to P0171 i P0174( mieszanka w układzie zbyt uboga) przejrzałem dolot i wężyki filtr czyściutki więc pojechałem po przepływomierz Marinetti-marelli wymieniłem i nic się nie poprawiło. A nawet pogorszyło bo auto przestało odpalać na zimnym silniku, odpala dopiero jak się rozrusznikiem kręci bardzo długo. Czasami jest tak że odpali z pierwszego ale po paru sekundach gaśnie i trzeba kręcić. Dzisiaj po skasowaniu błędów odpaleniu i zostawieniu auta na wolnych obrotach na jakieś 30min. kolejne błędy tym razem HO2S11 i HO2S21. Ogólnie silnik po odpaleniu pracuje cichutko bez żadnych dziwnych dźwięków. Proszę pomóżcie mi rozwiązać ten problem. Dzisiaj jadę po filtr paliwa i filtr powietrza. Jeszcze jedno pytanie, czy wymiana filtra paliwa to coś skomplikowanego? Może to głupie pytanie ale moje TDCi znam jak własną kieszeń i teraz muszę się uczyć opanować ST. Jeszcze jedno na zakończenie czy ktoś może podać prawidłowe parametry pracy swojego ST z forscana bo nigdzie nie mogę znaleźć albo źle szukam. Poniżej link do pliku z błędami

    https://drive.google.com/open?id=1-6...BnLzVNFtdlOxTC

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pawellooo20 Zobacz posta
    Dzisiaj jadę po filtr paliwa
    Przy tych objawach co opisujesz to w pierwszej kolejności sprawdziłbym ciśnienie paliwa na listwie.
    Bo albo masz tęgi podsys lewego powietrza albo pompka za mało daje paliwa (równie dobrze i co innego może być ale od podstaw trza zacząć)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    P0171 i P0174 to sondy przy precatach. Masz je obie do wymiany, jak sa padniete to obroty lekko faluja i czesto gasnie na postoju.
    Co do gaśnięcia w czasie jazdy i po odpaleniu- krokowy- IAC na 99% też to przerabiałem. Zwłaszcza jeśli w czasie jazdy zaczyna gasnąć jak wciśniesz sprzęgło przy zmianie biegu, bo puszczasz gaz, przepustnica się zamyka, a krokowy powinien otworzyć, a jak się nie otwiera to silnik się dusi.

    Zacznij od sond, które na 100% masz do wymiany. Kup nowe oryginalne lub NTK, bo z opisu usterk i kodów EWIDENTNIE są do wymiany. Jeśli nadal bedzie gasnął tu i ówdzie to czyszczenie lub wymiana krokowego(IAC).

    Zaoszczędzę Ci szukania u jeśli masz 4ro przewodową to kup tu:
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6829145805
    Oryginały lub z zarobioną końcówką kosztują 2,5-3x drożej.
    Rok temu wymienialem i jak dotąd bez zarzutu, tylko trzeba mieć dobrą zaciskarkę do przewodów.

    Instrukcja i od razu inforuję, że tego się nie lutuje tylko zaciska.
    https://youtu.be/5Z5G5E_7M7A
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 18-11-2018 o 08:03

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    z opisu usterk i kodów EWIDENTNIE są do wymiany.
    Z opisu oraz kodów błędów wynika że mieszanka jest uboga a nie że lambdy uszkodzone Czyli albo lewe powietrze, albo za mało paliwa do cylindrów leci.
    Uszkodzone lambdy podają inne kody.
    Dodatkowo problemy przy odpalaniu zimnego silnika też nie są spowodowane padniętymi lambdami, bo przy zimnym lambdy i tak one nie pracują.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Chełm
    @pawellooo20, uporałeś się z problemem? Co prawda nie mam ST220, ale u mnie są podobne objawy i zamierzam zacząć od wymiany filtra paliwa.

  7. #6
    Pieszy
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Kocham ten samochód
    Od
    14 Feb 2016
    Mieszka w
    Parczew
    @marcin.p90 @Netoper @aqaz
    Witam niewiele mi się udało ,,pogrzebać,, bo byłem zawalony pracą. Natomiast kupiłem nowy filtr ale go nie wymieniłem bo pomyślałem że pojadę sobie do jakiegoś warsztatu na komputer a może pokaże coś więcej niż mój elm. Ale niestety to był mój ostatni mechanik zapłaciłem 50 zł. I nic się nie powiedziałem ani o sondach ani nic bo on takimi silnikami się nie zajmuje bla bla bla. Jedyne co mi się udało to zmierzyć ciśnienie paliwa wyszło 4 bar. I tutaj kolejna zagadka bo pan Janusz sprawdził w komputerku że powinno być 4,5 bar. I tak też przeczytałem na innym forum. Dodatkowo odnośnie nie odpalania zauważyłem że pompka po przekręceniu kluczyka nie wydaje ciągłego dźwięku tylko nieregularny taki dziwny i głośny. Kilkukrotne włączenie i odłączenie zapłonu... słucham a pompka cichutko zassała, rozrusznik i odpalił od razu. Co do sond to mogę podesłać plik live data do forscana. Sondy po rozgrzaniu wydają się pracować normalnie tzn cały czas na wykresie góra dół...

    https://drive.google.com/file/d/1T0y...w?usp=drivesdk
    Ostatnio edytowane przez pawellooo20 ; 26-11-2018 o 08:43

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pawellooo20 Zobacz posta
    powinno być 4,5 bar. I tak też przeczytałem na innym forum. Dodatkowo odnośnie nie odpalania zauważyłem że pompka po przekręceniu kluczyka nie wydaje ciągłego dźwięku tylko nieregularny taki dziwny i głośny. Kilkukrotne włączenie i odłączenie zapłonu... słucham a pompka cichutko zassała, rozrusznik i odpalił od razu.
    To by kierowało podejrzenia jednak na pompkę. weź jeszcze przez kilka odpaleń właśnie tak rób i wczuj się właśnie w pracę/dźwięk pompki.
    Te 4 to zapewne przy pracy bez obciążenia silnika, podczas obciążenia może spadać niżej.
    W wykres nie zerkałem, ale jeśli jest sinusoida bez jakichś zatrzymań dołem czy górą no to sondy są OK. Wykresy lambd to na spoko wygooglasz coby porównać .
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    31 Oct 2017
    Mieszka w
    Chełm
    Ja ostatnio zauważyłem jakby efekt dławienia się praktycznie zanikł. Nie wiem czy to tylko chwilowe, ale auto poszło na wymianę filtra paliwa, a przed tym zalałem trochę paliwa na Orlenie. Jutro odbieram Mondziaka, więc postaram się jak najszybciej napisać jak wygląda sytuacja u mnie.

Podobne wątki

  1. [Zetec] Problem z obrotami i odpalaniem ciepłego silnika MK1 2.0 16V
    By goldi26 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:19
  2. [TDDi MKIII] Problem z odpalaniem ciepłego silnika
    By krzysiek_wawa in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 16:31
  3. [MkIII] Problem z odpalaniem ciepłego silnika.
    By PabloX in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 22:48
  4. male duszenie,glosna praca silnika i ...
    By Damiano in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-09-2006, 21:22
  5. Duszenie sie silnika
    By raf1k in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-09-2006, 11:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów