+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 FlexiFuel 145 KM
    Od
    04 Nov 2018
    Mieszka w
    ¯arów

    Dziwna przypad³o¶æ: raz co¶ dzia³a, raz nie dzia³a...

    Nie jestem pewien, w jakim dziale umie¶ciæ tego posta: w dziale silników czy elektryki, bo w sumie problem mo¿e dotyczyæ i jednego i drugiego. Problem jest taki, ze w aucie siedzi jaki¶ chochlik - zgrywus, który od dwóch lat, od pocz±tku, od kiedy mam to auto, bawi sie ze mn± w ciuciu-babkê. Auto niby je¼dzi, przyspiesza, w sumie niby wszystko ok, jednak na moje oko silnikowi jakby brakuje ci±gu , nie ma takiej werwy, takiej ochoty do przyspieszania, reakcja na gaz jest ospa³a, nie taka w ka¿dym razie, jakiej moznaby oczekiwaæ od dwulitrowej benzyny. Mam go 2 lata i nadal nie nauczy³em sie nim p³ynnie ruszaæ, bo jakich by trikow nie próbowaæ, niemal zawsze zrobi mi kangura. W pewnym momencie uzna³em nawet, ¿e mo¿e faktycznie sie czepiam i mo¿e tak ma byc, ¿e ruszaj±c jest kangur i ogólnie ze auto je¼dzi raczej tak sobie. Auto fajne, wygodne, podoba mi sie, ale mo¿e w sumie to nie ma co za du¿o wymagaæ, bo w koñcu to tylko Ford. Nazywam go „spioch”, bo je¼dzi jak ¶pi±cy królewicz. Ale od czasu do czasu ten chochlik, którego bezskutecznie szukam, jakby na chwilê zapomina³, ze jest chochlikiem. Wtedy auto nagle jakby odzyskuje wigor, ma moc, ci±gnie z do³u, zapiernicza jak poparzony a reakcja na gaz jest b³yskawiczna! Czuæ pod noga, ze pod maska mamy te 2 litry i 145 koni. W takich chwilach kocham to auto! Ale niestety te chwile orgastycznej rado¶ci zwykle nie trwaj± zbyt d³ugo, bo w pewnym momencie wszystko wraca do normy i auto znowu je¼dzi jak ¶pi±cy królewicz. Zaczynam sie czuc jakbym je¼dzi³ Alf± Romeo. Te krótkie chwile, kiedy wszystko jest jakby ok, pokazuj±, ze auto potrafi je¼dziæ, jak nale¿y, tylko cos mu przeszkadza. Pytanie, gdzie to cos siedzi.... ECU nie ma b³êdów, by³ reset, by³a kalibracja, ¶wiece nowe, cewki nowe, czujnik przepustnicy nowy, MAF nowy, kolektor ¶ci±gany ze 2 razy, górne klapki ok, elektrozawory klapek nowe, sondy ok, styki w kostce pompy paliwa ok., wê¿yk odpowietrzenia skrzyni korbowej ok, zaworek nowy, EGR nowy. Koñcz± mi sie pomys³y....

    Mo¿e kto¶ z kolegów mia³ podobny przypadek albo komu¶ co¶ ciekawego przyjdzie do g³owy?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Zaproponowa³bym Ci wizytê na hamowni. Bo to ¿e wydaje ci siê, ¿e auto "lata", to mo¿e byæ subiektywne odczucie.
    wypisujê siê z tego kraju...

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Warthog Zobacz posta
    pompy paliwa ok
    Jakie masz ci¶nienie paliwa na listwie?
    Kompresja by³a sprawdzana?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  5. #4
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Jakie masz ci¶nienie paliwa na listwie
    Gdyby pompa umiera³a, d³awi³by siê, szarpa³.
    wypisujê siê z tego kraju...

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A ten silnik to ze zmienn± faz± rozrz±du jest czy klasyk?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  7. #6
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Klasyk - zwyczajny duratec HE
    wypisujê siê z tego kraju...

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdañski
    a d¼wiêk z rury jest ca³y czas taki sam mo¿e kat siê zawala lub (s³ysza³em o takich przypadkach ) t³umik zawala siê wyg³uszeniem i czasami wyjdzie przez koñcowy ale mo¿e te¿ blokowaæ spaliny
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 FlexiFuel 145 KM
    Od
    04 Nov 2018
    Mieszka w
    ¯arów
    O ci¶nieniu paliwa tez my¶la³em, ale zeby sprawdziæ musze jaki¶ patent na podpiêcie manometru wykombinowaæ. mo¿e jaka listwe z kroæcem po tanio¶ci kupiê i cos z³o¿e z tego. Z racji tego, ze wszystkie pomys³y zawiod³y, zacz±³em przygl±daæ sie temu uwa¿nie i szukaæ jakiej¶ regularno¶ci, jakich¶ symptomów które wystêpuj± kiedy jest tylko tak sobie a kiedy jest jakby ok. Jedyne, na co trafi³em, to sposób w jaki auto odpala. Czasem odpali od strza³u, a zdarza mu sie to ró¿nie, raz na ciep³ym, raz na zimnym, raz po postoju, raz chwile po zgaszeniu, tu akurat nie ma regu³y. Wtedy idzie jak w¶ciek³y. A kiedy odpala jako¶ tak niezbyt chêtnie, ze motor kosi obróciæ pare razy, zeby za³apa³, Wtedy jest tylko tak sobie. Musze to ci¶nienie paliwa sprawdzic jako¶. A mo¿e jest kto¶ na forum z okolicy ¦widnica, Strzegom, Wa³brzych, ewentualnie Wroc³aw, kto ma mk4 z takim silnikiem i mia³by mo¿liwo¶æ umówienia sie na przeja¿d¿kê, moznaby porównaæ, czy to ospa³e je¿d¿enie mojego auta to tylko moje urojenia, czy rzeczywi¶cie jest cos na rzeczy.

  10. #9
    Kursant Awatar trooll3
    Imiê
    Z
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Jan 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Witaj.
    Opisa³e¶ wszystko ¿e sam bym lepiej nie zrobi³.
    Mam tak samo

    Kropka w kropkê.
    Wszystko posprawdzane, rozwi±zania brak.
    A¿ siê zacz±³em zastanawiaæ, czy to aby nie ja za du¿o wymagam, ale.. 2 lata temu chodzi³ lepiej, szybciej ciszej... Nie wiem.
    Rozwi±zania brak.

    Wys³ane z mojego ONEPLUS A5010 przy u¿yciu Tapatalka

Podobne w±tki

  1. [Duratec] Dziwna przypad³o¶æ
    By jaremy in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 15:08
  2. [Zetec] MK2 2.0 g³upiej±ce wolne obroty - dziwna przypad³o¶æ
    By ernest123 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-07-2014, 10:25
  3. [MkIII] Wycieraczki - dziwna przypad³o¶æ
    By Olaola1 in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2013, 19:21
  4. [TDCi MKIII] Dziwna przypad³o¶æ. Pro¶ba o pomoc w wyborze specjalisty z Wielkopolski
    By oleq77 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 20:16
  5. [MkII] Dziwna przypad³o¶æ sprzêg³a....
    By moto9azer in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2011, 22:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów