+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa

    Zbyt mocno spadające obroty po rozgrzaniu

    Hej,

    z takim problemem przychodzę- dodaję gazu po rozgrzaniu (na postoju) i obroty spadają do 300-500, po czym wracają na właściwe. Zdarza się, że obroty spadają również podczas jazdy. Usterkę mam odkąd posiadam st i nie przeszkadzała mi ona, póki nie założyłem kuchenki LPG- wahania obrotów na benzynie są mniejsze.
    Jestem po czyszczeniu przepływomierza, zaworu bocznikowego (jest sprawny- silnik gaśnie po odpięciu wtyczki od niego), ale poprawy brak.
    Dodatkowo odłączałem czujnik ciśnienia wspomagania, ale również bez zmian. Świece mają ~5000km (motorcraft), kable/cewka- raczej bym wykluczył, ponieważ były przekładane do innego st z uszkodzonym układem zapłonowym- samochód zaczął jeździć normalnie na moich kablach/cewce. Katów nie posiadam, sondy pracują ok.
    Raz na kwartał zapala mi się check i wywala błąd zaworu odpowietrzania par paliwa (p0443), innych błędów brak.
    Lewe powietrze bym wykluczył, bo usterka występuje jedynie po rozgrzaniu.

    Jakieś pomysły?

    Wstawiam film z objawów. Na początku benzyna, później kuchenka- wyraźnie większe wahania obrotów.
    https://www.youtube.com/watch?v=oQZWbToXTmA
    Ostatnio edytowane przez Mihau ; 25-11-2018 o 12:18

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Lewe powietrze lub uszkodzone sondy lambda. Podłącz pod skaner i będzie wiadomo po tym jakie wskarze błędy.
    Ostatnio edytowane przez aqaz ; 25-11-2018 o 15:41

  4. #3
    Pieszy Awatar mondziak99
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    13 May 2015
    Mieszka w
    Jozefow
    mam to samo w 2.5 i nie moge tez dojsc podpinam sie pod post.

  5. #4
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Lewe powietrze lub uszkodzone sondy lambda. Podłącz pod skaner i będzie wiadomo po tym jakie wskarze błędy.
    Wskazania sond są ok. Błędów brak (oprócz zaworu odpowietrzania pochłaniania par paliwa, który wyskakuje raz na kwartał) tak jak pisałem wcześniej. Jedyne co jeszcze przychodzi mi do głowy to zawór odpowietrzania skrzyni korbowej, ale tego nie mam jak teraz sprawdzić/wymienić. Lewe powietrze też wykluczam, bo gaśnięcie/przygasanie pojawia się tylko po rozgrzaniu.

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A odepnij czujnik ciśnienia wspomagania, pojeździj z odpiętym i zobacz czy przestały spadać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeżdżę z odpiętym od tygodnia Nadal to samo

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A patrzyłeś ( na pracującym silniku) czy jak odpinasz/zapinasz wtyczkę na czujnik to czy obroty silnika ciut się zmieniają?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Brak zmian. Teraz kolejne pytanie- zauważyłem że jak wymuszę na nim spadek obrotów, to wyskakuje błąd p0443. Czy ten spadek obrotów/falowanie może być przez ten zaworek?

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mihau Zobacz posta
    Brak zmian.
    Po odpięciu czujnika silnik powinien ciut zwiększyć obroty tak około 50.
    Jest to taki tryb awaryjny, że jak PCM nie widzi czujnika to wysyła sygnał do bocznikowego żeby ten zwiększył ciut obroty żeby kompensować opory pracującej pompy wspomagania.
    A weź jeszcze odepnij wtyczkę z bocznikowego(na pracującym silniku) i zobacz czy silnik zgaśnie.
    Osobiście to bym zaczął od zdjęcia przepustnicy wymył ją w benie czy w jakimś zmywaczy i to samo z bocznikowym.

    Cytat Zamieszczone przez Mihau Zobacz posta
    wyskakuje błąd p0443. Czy ten spadek obrotów/falowanie może być przez ten zaworek?
    Teoretycznie może, jak opary nie są odprowadzane do zbiornika to paliwo może być nieprawidłowo podawane do cylindrów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Edit:
    Przepustnicę czyściłem. Zmian brak. Co ciekawe była ona czysta (minimalne zabrudzenie). W innych samochodach jak wyciągałem przepustnicę to były mocno usyfione.
    Z tym korkiem wlewu paliwa to przypadek. Nadal przygasa/gaśnie. Zaworek par paliwa wydaje się być sprawny- po przygazówce słychać, że pracuje. Kończą mi się pomysły...



    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mihau Zobacz posta
    Brak zmian.
    Po odpięciu czujnika silnik powinien ciut zwiększyć obroty tak około 50.
    Jest to taki tryb awaryjny, że jak PCM nie widzi czujnika to wysyła sygnał do bocznikowego żeby ten zwiększył ciut obroty żeby kompensować opory pracującej pompy wspomagania.
    A weź jeszcze odepnij wtyczkę z bocznikowego(na pracującym silniku) i zobacz czy silnik zgaśnie.
    Osobiście to bym zaczął od zdjęcia przepustnicy wymył ją w benie czy w jakimś zmywaczy i to samo z bocznikowym.

    Cytat Zamieszczone przez Mihau Zobacz posta
    wyskakuje błąd p0443. Czy ten spadek obrotów/falowanie może być przez ten zaworek?
    Teoretycznie może, jak opary nie są odprowadzane do zbiornika to paliwo może być nieprawidłowo podawane do cylindrów.
    Po odpieciu wtyczki od bocznikowego silnik gaśnie (zarówno na pb jak i lpg). Ostatnio go czyściłem. Dzisiaj biorę się za przepustnicę.
    Co do zaworka par paliwa- dziwne jest to, że silnik przygasa zarówno na pb jak i lpg. Zauważyłem że jak odkręcam korek wlewu paliwa to strasznie syczy, tak jakbym prawie w ogóle nie miał paliwa w baku (a mam połowe stanu). Dodatkowo od wczorajszego wieczoru jeżdżę z poluzowanym korkiem wlewu paliwa i ani razu silnik mi nie zgasł (co się zdarzało). Przygasanie pozostało.
    Ostatnio edytowane przez Mihau ; 05-12-2018 o 12:14

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Sprawdzales wykresy wszystkich 3 sond?

  13. #12
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Vka ma cztery sondy... Tak jak pisałem już wcześniej. Sondy są sprawne.

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zerknij interfejsem na % otwarcia przepustnicy, i wziąłbym ze 2-3 procenty podkręcił przepustnicę żeby była ciut bardziej otwarta, może się zderzak ciut uklepał i przepustnica za bardzo się domyka.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Też próbowałem Miała otwarcie 17.1%, zmieniłem na 18 z małym ogonkiem i brak rezultatów. Więcej nie ustawiałem, bo robiły się za wysokie jałowe
    Powiem tak- postanowiłem wymienić kable zapłonowe plus ewentualnie cewkę. Skoro na lpg bardziej przygasa jak na pb to może jednak jest coś z układem zapłonowym. Dam znać po wymianie
    Ostatnio edytowane przez Mihau ; 07-12-2018 o 11:27

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mihau Zobacz posta
    zmieniłem na 18 z małym ogonkiem i brak rezultatów. Więcej nie ustawiałem, bo robiły się za wysokie jałowe
    I trza było wtedy reset PCM-a zrobić i z jeden dzień na samej benie pośmigać, może kuchenka rozstraja mapę w PCM-ie i PCM ma wtedy trudności z wysterowaniem silnika.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Opis
    Cougar v6
    Od
    07 May 2012
    Mieszka w
    ÓĆ
    Ta ma 4. Super. Moja ma 2 i sa takie co maja 3.
    Na strojeniu lpg byleś?

  18. #17
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Mihau Zobacz posta
    zmieniłem na 18 z małym ogonkiem i brak rezultatów. Więcej nie ustawiałem, bo robiły się za wysokie jałowe
    I trza było wtedy reset PCM-a zrobić i z jeden dzień na samej benie pośmigać, może kuchenka rozstraja mapę w PCM-ie i PCM ma wtedy trudności z wysterowaniem silnika.
    Problem ten występuje odkąd posiadam samochód. Wcześniej mi nie przeszkadzał, bo na pb są mniejsze wahania obrotów. Po przestawieniu śruby na przepustnicy robiłem reset pcm, na benzynie zrobiłem ok 80km i nic się nie zmieniło- obroty na benzynie spadają za nisko po rozgrzaniu, a na kuchence spadają jeszcze niżej (czasami gaśnie)


    Cytat Zamieszczone przez aqaz Zobacz posta
    Ta ma 4. Super. Moja ma 2 i sa takie co maja 3.
    Na strojeniu lpg byleś?
    Byłem. Lpg nie ma nic do tego skoro usterka była jeszcze przed montażem lpg.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    27 Aug 2018
    Mieszka w
    Piła
    Miałem podobnie ,obserwowałem wątek żeby coś tam podpatrzyć .Sam też szukałem u siebie i nic(mapy,dawki,krokowy,przepustnica ,oczywiście 0 błędów).Ale zastanowiło mnie jedno.Po tankowaniu (jak zawsze )na naszym Lotosie auto po rozgrzaniu falowało.Przypadkiem po wyjeżdzeniu do sucha zalałem na BP i o dziwo problem cudownie zniknął ,bez grzebania w mapach i dawkach po prostu tylko po zatankowaniu na BP.Od 3 tyg. tankuje na BP i ani razu nie zafalował !!(a robię ok 1000km tygodniowo)
    Pytałem na stacji czy wiedzą coś na temat tego gazu (składu,proporcji itd) no niestety nie.Wiedzą tylko tyle że jest tzw zimowy.A na Lotosie to już nic nie wiedzą.Może mój przypadek jest wyjątkowy -nie wiem-ale jakiś punkt zaczepienia jest tym bardziej że tak naprawdę nie wiemy co to za shit wlewamy do zbiornika.

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Zbyszek
    Opis
    Ford Mondeo III 1,8 (125KM)
    Od
    10 Jul 2008
    Mieszka w
    Przemyśl
    Dzień dobry, czy coś nowego w temacie, od 11 lat jeżdżę moim mondeo, nigdy nie miałem takiego problemu. Po wymianie termostatu mam takie właśnie objawy na rozgrzanym silniku przy hamowaniu, gdy spadają obroty przy zatrzymaniu obroty spadają poniżej 500, przgasają światła, po czym wchodzi na właściwe obroty 750 (jak na filmiku), przy gwałtownym hamowaniu może zgasnąć. Irytujące i niebezpieczne, gdzie szukać przyczyn, czy rozwiązaliście problem. Silnik 1,8 125KM.

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Problem z podcisnieniem gdzieś, jakaj mała dziurka w którymś wężyku lub nieszczelności, miałem tak jak miałem lekkie pęknięcie wężyk od odmy, normalnie niby było ok i syczenia nie było słychać ale po spsikaniu tego wężyka plakiem obroty skoczyly i było wiadomo już gdzie leży przyczyna, możesz też dymu wpuścić przez jakiś wężyk i patrzeć czy gdzieś ucieka.

    Gesendet von meinem LG V10 mit Tapatalk

Podobne wątki

  1. [MkI] Spadające obroty
    By djdeejayf in forum LPG
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 17:01
  2. [ST200]Zbyt mocno hamuje silnikiem ?
    By RavenMOH in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 20:21
  3. spadające obroty
    By lewyy86 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 11:48
  4. spadające obroty
    By artb in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-05-2007, 14:16
  5. Spadające Obroty
    By Maxel in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-04-2007, 08:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów