+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Zielony listek Awatar kroto159
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2011
    Mieszka w
    Białobłocie FGW....

    Chrysler PT Cruser

    Witam
    Pomyslalem ze sie zapytam bo moze są osoby na forum krore posiadają lub posiadały PT Cruser'a.
    Oznajmiła mi zona ze takie wlasnie auto sie jej bardzo podoba i chce je miec.Szukała w internecie no i "coś" tam znalazla.Pojechalismy i posprawdzalem to co na zdrowy męski rozum trzeba.Jakims wybitnym znawcą mechaniki nie jestem ale nie było się do czego przyczepić.
    Teraz tak juz gdy emocje juz opadły podpowiedzciez jakimi przypadłościami tego modelu będziemy się prawdopodobnie zmagać.Pozdrawiam
    Mondeo Klub Polska- Strefa Lubuska - Koordynator Regionalny tel.572398993

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar skot
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mkII 2.0 LPG aut.
    Od
    17 Sep 2011
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Witaj. Miałem pt cruisera przez 4 lata.
    Była to wersja 2.0 benzyna w manualu.
    Może napisz jakiej wersji silnikowe szukasz i czy ma być przed czy po liftingu.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Zielony listek Awatar kroto159
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2011
    Mieszka w
    Białobłocie FGW....
    W zeszłą niedziele byliśmy w Poznaniu by oglądać i kupiliśmy.Jest z 2001r 2.0 Pb manual.Jak na tą chwile jest wszystko ok a żona zachwycona...

    Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
    Mondeo Klub Polska- Strefa Lubuska - Koordynator Regionalny tel.572398993

  5. #4
    Kursant Awatar skot
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mkII 2.0 LPG aut.
    Od
    17 Sep 2011
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Ogólnie jak dla kobiety jest ok według mnie wersja 2.4 lepiej się zbiera ale w 2.0 nie jest źle.
    Jakiś większych awarii nie miałem, jedynie co mi do głowy przychodzi to:
    częsty przypadek w tych wersjach to szczotki wentylatora chłodnicy, konkretnie te od drugiego biegu. Więc jak padną to się zagotuje.
    Łącznik watta w tylnim zawieszeniu zamienniki potrafią paść po 4000 km warto zakupić oryginalny. Bo zużyty tak wali że masz wrażenie że pół auta odpadnie
    CD w radiu padnie prędzej czy później warto pomyśleć o nieoryginalnym.
    Jak byś wymieniał żarówki z przodu to najpierw wyjmij stara bo są dwie wersje jedna ma wtyczkę prosto a druga wtyczkę na fajce i taka musi być, notabene wymiana żarówki to jest jakaś masakra warto wypić coś na uspokojenie przy pierwszej wymianie.
    Lubi też paść przełącznik zespolony w kierownicy (też częsty przypadek doświadczyłem osobiście) efekt może być taki że cały czas będą ci świecić przeciwmgielne (u mnie padł w trasie na wakacje efekt parking i szukanie bezpiecznika by je wyłączyć by nie dostać mandatu)
    Koszty eksploatacyjne w miarę normalne. Jedynie wymiana rozrządu i np paska wspomagania to jest masakra ciężko się tam dostać lepiej zapłacić i zawieść do mechanika niech się męczą
    Z ciekawostek to pojemność zbiornika na płyn do spryskiwaczy w żadnym aucie nie miałem takiego wielkiego.
    Mojej żonie przeszkadzała maska tzn nie umiała sobie wyobrazić że są jeszcze błotniki których nie widać, nawet rozważałem czujniki parkowania.
    Więcej nie pamiętam w razie pytań pisz


    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

  6. #5
    Zielony listek Awatar kroto159
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2011
    Mieszka w
    Białobłocie FGW....
    Wielkie dzięki kolego @skot za podzielenie się posiadaną wiedzą na temat PT Cruser'a.
    Wstępnie po ogledzinach komory silnika mam juz jakies pojęcie jakie płyny gdzie sie uzupełnia.Zastanawia mnie jeden zbiorniczek(dość mały) znajdujacy dość wysoko tuż przy grodzi po lewej stronie(na przeciwko kierowcy)
    Halogeny są wymontowane co wskazuje ze cos się już działo.
    Jedynie co mnie najbardziej martwi to ze raz świeci raz nie kontrolka oleju przy przekręceniu kluczyka na"zapłon"
    Cieszę się ze przy ewentualnych problemach mogę liczyć kolego @skot na wsparcie.
    Dziękuje i pozdrawiam...

    Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
    Mondeo Klub Polska- Strefa Lubuska - Koordynator Regionalny tel.572398993

  7. #6
    Kursant Awatar skot
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mkII 2.0 LPG aut.
    Od
    17 Sep 2011
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Zastrzel mnie ale nie pamiętam od czego ten zbiorniczek.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

  8. #7
    Kursant Awatar maxas
    Imię
    Marcin
    Model
    2.0 16v TyTan FF
    Silnik
    LPG StaG 300 Premium
    Od
    07 Sep 2014
    Mieszka w
    Nysa
    Kwestia gustu....
    Mam takiego od roku i powiem tak, to co przedmówca stwierdził to wszystko prawda.
    Dodatkowo dodam:
    sondy , wymieniłem pierwsza siadła druga🤯
    ściąga w prawo, po mimo już 2 wizyty na zbieżności i wymianie wszystkiego co może to powodować
    Układ kierowniczy, precyzyjny jak wiatrówki w Mielnie na strzelnicy
    Hamulce, znaczy spowalniacze są
    TCS hmmm nie mieli pojęcia po co to jest więc zamontowali
    Średnica skrętu ....no mieli rozmach
    Znaczny teren - czujnik ciśnienia oleju
    Każda wtyczka delikatna łamią się od samego patrzenia na nie
    Podbija obroty - czujnik ciśnienia wspomagania

    Pisać jeszcze?

    Spalanie, 10 l Pb przy 110km/h, w mieście to i z 15l, a to tylko 2.0 16v, na szczęście jest LPG 🤫

    Ale co jak co wsiadam odpalam i jadę, i cieszę się jak dziecko kiedy objade jakiegoś szmelcwagena, czy inne dziadostwo.👍
    Było MK1 1,6 16V 1996 LPG,był focus 1,6 16V 1999 LPG, było MK2 1.8 TD 1997, był MK3 1,8 16V LPG, JEST MK4 2,0 16V FLEX z LPG

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kroto159 Zobacz posta
    Zastanawia mnie jeden zbiorniczek(dość mały) znajdujacy dość wysoko tuż przy grodzi po lewej stronie(na przeciwko kierowcy)
    A to nie będzie zbiorniczek płynu hamulcowego? W takiej lokalizacji 99% samochodów ma pompę hamulcową (serwo) a na nim zbiorniczek.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 10-01-2020 o 16:26

  10. #9
    Zielony listek Awatar kroto159
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2011
    Mieszka w
    Białobłocie FGW....
    Witam.Chodzi o ten zbiorniczek co kulkiem jest zaznaczony.ma chyba coś wspólnego z hamulcem ale zasadniczy zbiorniczek jest po lewej niżej z żółtą nakrętką.
    Pozdrawiam...

    Wysłane z mojego SM-A105FN przy użyciu Tapatalka
    Mondeo Klub Polska- Strefa Lubuska - Koordynator Regionalny tel.572398993

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    W Nissanie żony też jest taki zbiorniczek to jest chyba od sprzęgła. Chyba zajrzę do instrukcji bo też nie jestem pewny ,

    Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

  12. #11
    Pieszy
    Model
    2013
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    12 Apr 2019
    Mieszka w
    Norwegia
    Pracowalem w serwisie gdzie musialem czasami do tego podejsc.Dla mnie to auto to masakra. Do paska rozrzadu niestety trzeba wyciagac silnik.Zero dojscia. Na dodatek nakretki ktore trzymaja belke przednia te pod nogami kierowcy i pasazera sa nie zgrzewane na stale do nadwozia a maja obudowe z blachy.Proba ruszenia tego badziewia konczy sie tym ze trzeba w podluznicy wycinac otwor aby dojsc do nakretek.No tylko 3 profile do ciecia i spawania.Tylnie zawieszenie ma taki smieszny wachacz na srodku. Stuki z tylu to do wymiany.No i nie tanie. Wymiana zarowek a przodu no to trzeba kupic Nerwosol.Jezdzi sie tym no nie za wygodnie.Tak samo jak garbusem. Wolal bym z Chryslera jak juz to Voyager RS bo RG to porazka.

Podobne wątki

  1. Chrysler PT Cruiser
    By andriu67 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2015, 22:38
  2. Chrysler Grand Voyager 3.0 V6 95r
    By Dawid1992 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 01:27
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-11-2011, 17:29
  4. Chrysler concorde
    By dream in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 17:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów