+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    29 Jul 2015
    Mieszka w
    Pabianice

    Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

    Problem dotyczy wersji 2011 TDCi 163KM.

    Jakiś czas temu na komputerze pojawił się problem z zapchanym filtrem DPF. Filtr został wyjęty, wyczyszczony i zamontowany ponownie.
    Po tej operacji filtr nadal się zapychał. Okazało się, że dopalacz zwiększający temperaturę spalin w filtrze przecieka. Dopalacz został wymieniony na nowy egzemplarz, a DPF ponownie wyjęty i wyczyszczony.
    Po założeniu filtra przy pomocy FORscan zresetowałem zapamiętane wartości DPF, jednak wyzerował się tylko pid DPF_LOAD, natomiast DPF_SOOT_LD pozostaje cały czas na poziomie 300%. Użycie opcji resetowania wszystkich wartości adaptacyjnych w FORscan także nie pomogło.
    Później próbowałem zresetować ten parametr także w warsztacie który specjalizuje się w DPFach, a nawet w oficjalnym serwisie Forda.
    Niestety DPF_SOOT_LD cały czas wskazuje 300%.

    Efekt jest taki, że chwilę po uruchomieniu silnika auto wchodzi w tryb czyszczenia filtra: obroty stają się nierówne, spalanie zwiększa się, pojawia się znacząca turbodziura, a temperatura DPFu (odczytywana z PIDu CATEMP2) zwiększa się do 550-600 stopni. Taki tryb pracy trwa cały czas, przy czym DPF_LOAD zmniejsza się, a DPF_SOOT_LD cały czas pozostaje 300%.
    Powoduje to, że auto spala ogromne ilości paliwa, które dodatkowo cofa się do komory silnika i rozrzedza olej.
    Od kilku dni komputer paliwowy po kilku minutach od uruchomienia silnika zaczyna pokazywać tylko kreski (" -- ") zamiast konkretnych wartości liczbowych (spalania, zasięgu, itp.).

    Serwis Forda stwierdził, że komputer ich nie pozwala na przeprowadzenie statycznej regeneracji filtra, ponieważ nie jest on zapchany (zgaduję, że stwierdza to na podstawie wartości DPF_LOAD, która rzeczywiście pozostaje na normalnym poziomie). W związku z tym nie próbowałem też sam przeprowadzać statycznej regeneracjij FORscanem.

    Jedyny pomysł jaki mi pozostał, to wymiana czujnika różnicy ciśnienia połączonego z DPFem. Chociaż nie sądzę, aby to pomogło, ponieważ pid DP_DPF pokazuje poprawne (moim zdaniem) wartości: 1kPa na biegu jałowym i 10-15kPa w trakcie jazdy.

    Znalazłem na różnych forach kilka osób, które miały właściwie dokładnie taki sam problem, ale żaden z wątków nie podaje czy (i jak) problem został rozwiązany.

    Może ktoś tutaj miałby jeszcze jakiś pomysł?

    /Darek
    Ostatnio edytowane przez Januaz ; 17-12-2018 o 11:34

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Januaz Zobacz posta
    jeszcze jakiś pomysł?
    Na obwodnicę/autostradę i przegonić auto na wyższych obrotach.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    29 Jul 2015
    Mieszka w
    Pabianice
    Jutro zmienię olej i spróbuję wymęczyć trochę auto na trasie. Jeśli to nie pomoże (a nie robię sobie dużych nadziei), to ewentualnie może odpalę też statyczną regenerację.
    Dam znać czy coś się zmieniło.

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    a sprawdzałeś co pokazuje czujnik różnicy ciśnień ?

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez danielWr Zobacz posta
    a sprawdzałeś co pokazuje czujnik różnicy ciśnień ?
    Cytat Zamieszczone przez Januaz Zobacz posta
    Jedyny pomysł jaki mi pozostał, to wymiana czujnika różnicy ciśnienia połączonego z DPFem. Chociaż nie sądzę, aby to pomogło, ponieważ pid DP_DPF pokazuje poprawne (moim zdaniem) wartości: 1kPa na biegu jałowym i 10-15kPa w trakcie jazdy.

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    29 Jul 2015
    Mieszka w
    Pabianice
    Jakieś 10 dni temu problem rozwiązał się sam (widocznie zadziałała magia świąt). Nie zrobiłem nic konkretnego (ani wypalania statycznego, ani nawet najkrótszej trasy). W aucie cały czas występowały objawy opisane w pierwszym poście tematu. W akcie desperacji zamówiłem nowy czujnik różnicy ciśnienia do filtra. Tuż przed świętami wsiadłem do auta, żeby pojechać do warsztatu na wymianę czujnika. Jazda trwała kilkanaście minut i w jej trakcie zauważyłem, że silnk pracuje właściwie normalnie. Podłączyłem się do komputera, a tam DPF_SOOT_LD spadł wreszcie do ok. 35%. Od tamtej pory wszystko wydaje się być w porządku. Ale nie mam niestety pojęcia co spowodowało, że problem nagle sam się rozwiązał.
    Jedyne co zauważyłem, dotyczy wskazań PIDa EGR_PCT. Kilka tygodni wcześniej, gdy problem nadal występował włączyłem FORScan, żeby monitorować wartości EGR_PCT i EGR_ERR na krótkiej trasie (ok. 20km). Na całej trasie oba PIDy wskazywały cały czas 0%.
    Aktualnie EGR_PCT zmienia się dość dynamicznie w czasie jazdy (kilka razy na sekundę), a EGR_ERR czasem na ułamek sekundy pokaże coś innego niż 0%.
    Być może wskazania DPF_SOOT_LD były w jakiś sposób związane z EGRem.

  8. #7
    Kursant
    Model
    V
    Silnik
    1.5 TDCi 120KM
    Od
    11 Jan 2019
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Czyli można zrozumieć, że jest wszystko ok Takie sprawy to są fajne, gdy coś samo z siebie się naprawia. Może autko w końcu wypaliło DPF do końca i stąd to samoistne rozwiązanie problemu Tutaj https://www.filtry-dpf-fap.pl/aktual...-wypalanie-dpf masz kilka ciekawostek na temat wypalania dpf
    Ostatnio edytowane przez Lenieja ; 14-02-2019 o 09:34

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Ciągły problem z odpalaniem po nocy
    By Kula in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 11-02-2017, 14:39
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 01:26
  3. [MkIII] Czujniki parkowania - niski ciągły dzwięk
    By Piotrek1977 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 09:24
  4. [MkIII] Ciągły nawiew na nogi mimo że wyłączone wszystko
    By Cubano in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 22:43
  5. [MkIII] Ciągły problem ze wskaźnikiem temperatury. Falowanie
    By dujek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 12:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów