+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 200 KM
    Od
    13 May 2018
    Mieszka w
    Lubin

    Brak mocy i czary dym

    Witam. Dwa dni po zamontowaniu turbiny ( sam ściągałem i czyściłem ) auto straciło moc głównie na 1 i 2 biegu. Bardzo ciężko go rozpędzić i wtedy przy okazji kopci na czarno, dusi się po prostu. Jedynie co pomaga to puszczenie gazu i raptownie wciśnięcie go znowu. Co jakiś czas czuć spaliny w aucie, ale to bardziej podczas jazdy po mieście. Jeśli dodam gaz wtedy jak się dusi, to spod kolektora dolotowego z lewej dolnej uszczelki ulatuje dym. I co jeszcze, gdy auto załapie takiego muła podczas jazdy to w okolicach 2 tys. jak puszczę gaz to słychać dziwny świst a może nawet coś lekko ocierającego i zwalniającego. Błędów brak poza jednym, który co jakiś czas się pojawi czyli P0069, korelacja pomiędzy MAP a ciśnieniem atmosferycznym. Samochód to Mondeo Mk4 2.2 200KM FL z 2012r bez DPF

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    NIe obraź się, ale spartoliłeś robotę... Oddaj turbinę do porządnego zakładu zajmującego się regeneracją, zanim ją całkiem zniszczysz.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 200 KM
    Od
    13 May 2018
    Mieszka w
    Lubin
    I dlatego też kolektor dolotowy się rozszczelnia ?

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak ciepła strona turbiny przepuszcza spaliny na zimną stronę to może tak chyba być? Nie znam się na tym lepiej od Ciebie więc nie chcę wprowadzać w błąd.
    Ale skoro jest dym spod dolotu to na pewno jest tam nieszczelność i pewnie przez nią jest to syczenie.

    W pierwszej kolejności zajmij się dolotem. Nieszczelność dolotu właśnie powoduje brak mocy i kopcenie (ale to chyba by musiała być duża nieszczelność). Miałem tak dwukrotnie gdy spadł mi wąż z intercoolera. Spaliny w dolocie? Raczej z EGRa niż turbo...

    Niech wypowiedzą się fachowcy.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 19-12-2018 o 18:36

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 200 KM
    Od
    13 May 2018
    Mieszka w
    Lubin
    Próbuję też jakoś połączyć fakty, że to się stało właśnie za 2 dni jak to złożyłem. EGR nie wykazuje żadnych błędów, był czyszczony również i wygląda na to, że dobrze pracuje. Tylko jak wytłumaczyć to, że wcisne gaz on się dusi, puszczę gaz wcisne zaraz znowu to wtedy obroty wchodzą normalnie.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Może geometria turbo? Ale wtedy chyba byłyby błędy nastawnika zapisane... Nie mam pomysłów.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 19-12-2018 o 18:37

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 200 KM
    Od
    13 May 2018
    Mieszka w
    Lubin
    No właśnie raz mi taki błąd wyskoczył: przekroczony limit programowania położenia mechanizmu sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki doładowującej A
    I jak go usunąłem to wtedy auto zaczęło normalnie jechać! i to jakieś 20 km aż do następnego zgaszenia silnika. Wyłączyłem auto, poszedłem załatwiać swoje sprawy wróciłem i znów był muł, ale tego błędu już nie było wtedy niestety.

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie wiem czy tu przypadkiem nie jest potrzebna kalibracja nastawnika na maszynie. Robią tak przy regeneracji turbo.

    Opis z jednej ze stron:
    PROCEDURA REGENERACJI OBEJMUJE:
    - rozebranie turbiny na części pierwsze,
    - mycie w myjce wysokociśnieniowej
    - szkiełkowanie( piaskowanie)
    - tulejowanie korpusu(wymian korpusu)
    - wymianę standardowego zestawu naprawczego: łożyska ślizgowe, łożysko oporowe, odrzutnik oleju, podstawka odrzutnika, pierścienie uszczelniające odrzutnika i wałka, pierścień ustalający wałka, pin ustalający łożyska ślizgowego, o ringi uszczelniające, nakrętka koła kompresji i wszystkie śruby montażowe,
    - wymianę talerzyka,
    - wymianę blaszki termicznej,
    - wymianę wirnika z wałkiem,
    - wymianę koła kompresji,
    - wyważenie wirnika z wałkiem na maszynie SCHENCK tb comfort
    - wyważenie wirnika z wałkiem i kołem kompresji na maszynie SCHENCK TB COMFORT
    - montaż rdzenia turbosprężarki,
    - kontrolę szczelności (olej 10W40, temp. około 40stC, ciśnienie 5,5 bara),
    - doważenie kompletnego rdzenia turbosprężarki na maszynie SCHENCK TB SONIO
    - montaż doważonego rdzenia turbosprężarki w obudowy
    - kalibracja mechanizmu zmiennej geometrii na maszynie TURBOCLINIC
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 19-12-2018 o 21:08

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 200 KM
    Od
    13 May 2018
    Mieszka w
    Lubin
    Już podjąłem decyzję, oddam samochód do demontażu turbiny i regeneracji.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 200 KM
    Od
    13 May 2018
    Mieszka w
    Lubin
    Pojawił się mały problem, gdyż w moim modelu auta mogą występować dwa rodzaje turbin, Garret albo Mitsubishi i serwis nie podejmuje się naprawy Mitsubishi. Teraz pytanie, jak mogą sprawdzić jaka mam turbine przed demontażem?

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Piszesz, że wyjmowałeś turbinę. Napisu GARRETT raczej ciężko na niej nie zauważyć:

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 200 KM
    Od
    13 May 2018
    Mieszka w
    Lubin
    Tak wyciągalem, ale nie przypominam sobie napisu garett, więc mam tą drugą na to wychodzi. I z tego co widzę, to ta turbina jest na 4 szpilki mocowana, a moja jest mocowana na 3.

  14. #13
    Kursant
    Model
    V
    Silnik
    1.5 TDCi 120KM
    Od
    11 Jan 2019
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    I jak w końcu zakończyła się ta historia? O ile w ogóle dała radę się zakończyć Turbinę oddałeś do regeneracji? A może sam chcesz ją zregenerować? Tutaj https://www.regeneracja-turbosprezar...sprezarek-test masz jakie części do turbo
    Ostatnio edytowane przez Lenieja ; 14-02-2019 o 09:33

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 200 KM
    Od
    13 May 2018
    Mieszka w
    Lubin
    Niestety nie udało się rozwiązać problemu. Cały dolot jeszcze raz sprawdzony i nowe uszczelki przy kolektorze. Turbina zdjęta sprawdzona i tak samo z tej strony żadnych nieszczelności. Mechanicy sugerują, że może tak sie dziać przez katalizator, który może być już zapchany.

  16. #15
    Jak masz możliwość podpięcia kompa, to porównaj wartości zadane i rzeczywiste. Sprawdź czujniki i kabelki czy nic się nie urwało i dobrze wszystko siedzi.
    A odnośnie tego pojedynczego błędu nie było tak że w czasie kiedy on się pojawił jechałeś w okolicach 200kmh?
    Ostatnio edytowane przez pawrem ; 19-04-2019 o 09:13

  17. #16
    Zielony listek Awatar davidcie
    Imię
    Dawid
    Opis
    Mondeo Mk2 1,8 TD (2000)
    Od
    26 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez manieczq7 Zobacz posta
    Dwa dni po zamontowaniu turbiny ( sam ściągałem i czyściłem )
    Powiedz coś bliżej co tam czyściłeś czy remontowałeś bo może tu jest przyczyna problemu. Turbina kręci się z bardzo dużą prędkością i wyważenie wirnika jest bardzo ważne. Coś przy niej dłubiąc mogłeś delikatnie zmienić balans wirnika w łożysku i stąd rozpędzając się wpada w wibracje przy dużych obrotach zamiast śmigać gładko na poduszce olejowej. Puszcza wtedy odrobinę oleju i dlatego kopci na czarno. Jak odejmujesz gazu i dajesz jeszcze raz traf chce, że w łożysku jakoś układa się lepiej.

    Cytat Zamieszczone przez manieczq7 Zobacz posta
    Turbina zdjęta sprawdzona i tak samo z tej strony żadnych nieszczelności.
    Sprawdzona wizualnie czy dawałeś ją na warsztat?
    Ostatnio edytowane przez davidcie ; 19-04-2019 o 13:46

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 200 KM
    Od
    13 May 2018
    Mieszka w
    Lubin
    Już dawno nie jechałem 200km/h więc to nie było wtedy. Gorącą stronę czyscilem preparatem do nagaru, tylko górna część była ściągnięta aby się dostać do wirnika. Turbina była na warsztacie.

  19. #18
    Zielony listek Awatar davidcie
    Imię
    Dawid
    Opis
    Mondeo Mk2 1,8 TD (2000)
    Od
    26 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    U nas w MkII 1.8TD podobne objawy z kopceniem i brakiem mocy były przy padającym korektorze kąta wtrysku. Ale w MkIV pewnie wyskoczyłby wtedy błąd na komputerze

    Ciekawa sprawa z tym dymem z dolotu. Jeśli nie EGR to trochę tak jakby zawieszał się któryś zawór dolotowy..? Turbina raczej nie puszczałaby takiej ilości spalin, a gdyby puszczała przez jakąś gigantyczną dziurę (?) na pewno byłoby to od razu widoczne gołym okiem / na maszynie. To może być czysty przypadek że problem wystąpił dwa dni po turbie i chyba warto zostawić je w spokoju i zacząć szukać szerzej.
    Ostatnio edytowane przez davidcie ; 19-04-2019 o 15:02

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 200 KM
    Od
    13 May 2018
    Mieszka w
    Lubin
    Cały czas mnie męczy ten katalizator. Ogólnie miałem problemy z DPF, który się co chwilę wypalal. W końcu kilka razy nie wypalilem go i się zapchal aż wyskoczył check engine, ale później podczas jazdy wypalił się znowu DPF i to aż tak że za mną leciały kleby dymu i też wtedy w filtrze DPF zrobiła się nawet dziura! I w sumie zaraz po tych zdarzeniach też zaczął mi się dusić, aż w końcu wywaliłem DPF no i w międzyczasie właśnie wyczyscilem turbo.

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez davidcie Zobacz posta
    U nas w MkII 1.8TD podobne objawy z kopceniem i brakiem mocy były przy padającym korektorze kąta wtrysku. Ale w MkIV pewnie wyskoczyłby wtedy błąd na komputerze

    Ciekawa sprawa z tym dymem z dolotu. Jeśli nie EGR to trochę tak jakby zawieszał się któryś zawór dolotowy..? Turbina raczej nie puszczałaby takiej ilości spalin, a gdyby puszczała przez jakąś gigantyczną dziurę (?) na pewno byłoby to od razu widoczne gołym okiem / na maszynie. To może być czysty przypadek że problem wystąpił dwa dni po turbie i chyba warto zostawić je w spokoju i zacząć szukać szerzej.
    Kolego nie chciał bym Cie urazić ale w każdym temacie dopisujesz jakieś swoje teorie na temat każdego diesla w mdo bazując na mk2 td, uwierz mi ze żadne z Twoich doświadczeń nie są porównywalne z dieslami na common rail, więc takie pisanie dla pisania niewiele wnosi do tematu.

    Cytat Zamieszczone przez manieczq7 Zobacz posta
    Cały czas mnie męczy ten katalizator. Ogólnie miałem problemy z DPF, który się co chwilę wypalal. W końcu kilka razy nie wypalilem go i się zapchal aż wyskoczył check engine, ale później podczas jazdy wypalił się znowu DPF i to aż tak że za mną leciały kleby dymu i też wtedy w filtrze DPF zrobiła się nawet dziura! I w sumie zaraz po tych zdarzeniach też zaczął mi się dusić, aż w końcu wywaliłem DPF no i w międzyczasie właśnie wyczyscilem turbo.
    O tym wcześniej nie wspominałeś. Skoro dpf jest wyrzucony, to nie dziw się że fura kopci na czarno. Inne ciśnienie na wydechu, turbo się wolniej rozpędza i nadlane paliwo generuje dym bo ma za mało powietrza. Z czym związane było zabicie dpfa, czy to lejace wtryski, uszkodzony egr, czy wadliwy układ dopalania, to trzeba było diagnozowac zanim się popsuło jeszcze gorzej.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] 115km brak dymienia brak mocy silnik na niskich obrotach skacze
    By pnoch in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-01-2017, 11:31
  2. [TDDi MKIII] Problem z obrotami brak mocy i brak podcisnienia pomocy
    By arturek11115 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 10:41
  3. [TDCi MKIII] Brak Przepływomierza Mondeo mk2 2,0 TDCI czy to normalne brak mocy
    By manieeek2 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 03:10
  4. [TDCi MKIII] Brak mocy, brak wskazania temperatury, kontrolka silnika
    By mizer82 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 02:47
  5. [Duratec] brak mocy, duże spalanie, brak wolnych obrotów
    By tokarszczak in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów