+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Dec 2018
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski

    Diagnoza zawieszenia oraz dobór narzędzi

    Witam

    Chciałbym przystąpić do analizy oraz naprawy swojego zawieszenia oraz układu hamulcowego z ABS w Fordzie Mondeo MK II Combi, 2.0 benzyna 130 KM. Będę pierwszy raz rozbierał zawieszenie w Fordzie i

    1. Chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę przy diagnozie zawieszenia, układu hamulcowego?
    2. Jakie narzędzia podstawowe będą niezbędne by móc uporać się z ewentualnymi problemami?
    3. Czy moglibyście polecić jakieś sprawdzone firmy różnych części zawieszenia oraz układu hamulcowego do MKII?

    Chciałbym na bieżąco wrzucać informacje na temat tego co będę robił przy zawieszeniu jak już się za o zabiorę.

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cześć.
    Nie będę opisywał bo musiałbym stworzyć z 2 strony
    .... ale jak chcesz to mogę coś wytłumaczyć 792600745
    Pzdr

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar jawa196
    Imię
    Marcin
    Model
    MKII & MKIV
    Silnik
    Endura DE i Duratec 2.0
    Opis
    White Kombi 97'& Silver Kombi 07
    Od
    06 Feb 2013
    Mieszka w
    Poddębice
    Zależy co chcesz wymieniać, jeśli chodzi o części zawieszenia to polecam MeyleHD albo Lemfordera, jeśli hamulce to tarcze TRW, a klocki Breck.
    Narzędzia? Jeśli masz podstawowy zestaw kluczy nasadowych to powinieneś dać sobie ze wszystkim radę.
    Ogólnie oprócz tulei stabilizatora z przodu (najlepiej opuścić całe sanki bo dostęp do nich katastrofalny) i lewego wahacza (trzeba podnieść skrzynie żeby śrubę z tulei wyjąć) to jest mało problematyczne. Jeśli tyłu nigdy nikt nie ruszał to mogą być zapieczone śruby w tulejach z racji wieku i postępującej rudej.
    Jakbyś potrzebował jakiejś pomocy to pisz
    "Nie każda morda pasuje do Forda"
    Fordzisław Mondeusz TeDeusz Kombi '97 (dziadek)
    Srebrna Strzała Duratec Kombi '07 (wnuczek)

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Co do podstawowego zestawu kluczy to zaopatrzyć się w klucz 15 i 18. Najlepiej nasadki dobrej jakości.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Silnik
    D5
    Opis
    Volvo V70 D5 2005r
    Od
    26 Nov 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Widzę że zapał trochę przygasł. Potrzebne są klucze oczkowe wygięte 15 i 18,brzeszczot, dobry młotek, szlifierka kątowa do obcięcia śruby wahacza pod skrzynią i śrub łącznika z tyłu. Nie trzeba opuszczać sanek by wymienić gumy stabilizatora z przodu, tylko odkręcić łączniki, ale nie jest to łatwe. Koniecznie trzeba sprawdzić stan przewodów hamulcowych nad zbiornikiem.

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Generalnie im więcej tym lepiej.
    Podstawa to : zestaw nasadek (takie w walizce), bardzo dobrej jakości klucz typu T, przedłużki (nawet takie 50 - 70 cm), gumówka, podnośnik żaba, dobry odrdzewiacz (nie jakiś WD), klucz dynamometryczny duży tj. 28-210 Nm ,klucze oczkowe płaskie i wygięte, smar miedziany... o drobnicy typu młotek, śrubokręty itp. nie wspomnę.

    Problemy jakie możesz spotkać to min :
    1. zapieczona półoś w zwrotnicy
    2. łatwo urwać śrubę mocowania amora do zwrotnicy (częsty przypadek w Mondkach Mk2)
    3. podobno lubią się też urywać śruby mocujące czujnik ABS do zwrotnicy
    4. generalnie jak auto stare (a jak nie ruszane od dawna to jeszcze bardziej) to możesz napotkać problem wszędzie (typu : coś urwiesz, przekręcisz) i wtedy będziesz musiał już kupować jakieś narzędzia pod ten konkretny problem

  8. #7
    Zielony listek Awatar davidcie
    Imię
    Dawid
    Opis
    Mondeo Mk2 1,8 TD (2000)
    Od
    26 Apr 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak wspominali przedmówcy tak za dużo na zaś nie warto chyba kupować tylko wziąć podstawową walizkę Yato (wiem, że wielu psioczy ale mnie nie zawiodły przez wiele remontów) i w razie potrzeby dokupować. Z rzeczy nietypowych które warto mieć od początku typowo do zawieszenia ja dałbym (1) dwa podnośniki typu żaba żeby nie walczyć z kobyłkami i ryzykiem że auto spadnie, (2) plastikowe blokady trójkątne pod koła żeby przy podnoszeniu autko nie poszło nam w stronę którą nie chcemy, (3) zaciski do sprężyn zawieszenia, bez tego wyjęcie czy rozbiórka McPhersona nie wiem czy są możliwe.

    Jeśli budżet większy warto rozważyć kompresor i klucz pneumatyczny, zmniejszasz ryzyko ukręcenia śrub, które przy zawieszeniu jak wspominali inni bardzo łatwo urwać i/lub bardzo trudno odkręcić (przegub zewnętrzny!). Ja pneumatem odkręcam też narkętki do końcówek drążków kierowniczych, co dysponując tylko zwykłymi kluczami jest trudniejsze.
    Ostatnio edytowane przez davidcie ; 13-04-2019 o 22:25

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez davidcie Zobacz posta
    Yato (wiem, że wielu psioczy ale mnie nie zawiodły przez wiele remontów)
    potwierdzam - bardzo dobre i solidne narzędzia .... powiedziałbym , że jakością takie same jak najlepsze "markowe" a przy tym ok.30 % tańsze .
    Cytat Zamieszczone przez davidcie Zobacz posta
    plastikowe blokady trójkątne pod koła
    ja stosuję jakieś resztki cegłówek lub kawałki płyt chodnikowych - zawsze znajde jakieś przy śmietniku

Podobne wątki

  1. [MkIII] Patent na schowanie narzędzi w bagażniku
    By wojtaz131 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-02-2014, 16:35
  2. [All] Zestaw narzędzi ? Najwyższy czas :)
    By Marecki6_6 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 00:38
  3. [All] Zestaw narzędzi TORX
    By gregus30 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 20:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów