+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2018
    Mieszka w
    Lublin

    Ford Mondeo MK3 1.8/110KM - Problem z odpaleniem

    Witam, od niedawna (trochę ponad miesiąc) posiadam Forda Mondeo MK3 1.8 110km z 2005 roku. Jest to benzyna + gaz, instalacja w tamtym roku była zakładana.

    Otóż dzisiaj wsiadam i nie mogę odpalić samochodu, ale od początku. Kilka dni temu pojawił mi się "check engine" pojechałem na warsztat okazało się że to od sondy lambda itd. i to był problem najprawdopodobniej od gazu że się błąd wyświetlił bo faktycznie gaz chyba źle wyregulowany - szarpnięcia delikatne na niższych obrotach czasem czuć w zakresie od 1400 do 1700 przy mocniejszym przyśpieszaniu. Więc jeździłem na benzynce żeby już autka nie męczyć, a po świętach miałem udać się do gazownika.

    A teraz do sedna - często na zimnym miałem problem z odpaleniem, to znaczy że odpalam samochód załapał obroty wzrosły i w tej samej sekundzie spadły i zgasł. Za drugim zakręceniem było już dobrze odpalił i normalnie chodził. Żadnych szarpnięć, przerywań, dławień, nic. Jedynie problem temperatury, ale to już mój mechanik stwierdził że do wymiany jest termostat i na to się umówiłem także po świętach - wskazówka od temperatury dziwnie się zachowywała, samochód bardzo długo chodził na podwyższonych obrotach etc.

    No aż do dzisiaj, wsiadam odpalam za pierwszym razem znowu to samo - odpala i gaśnie. Kręce drugi raz i zaskoczenie... Kręci, kręci, kręci... I tak ciągle, nie idzie w żaden sposób odpalić z rozrusznika bo tylko kręci i kręci. Czym to może być spowodowane Panowie?

    Dodam że w baku jest benzyny wg. komputera na 70km, a czytałem że w dieslach mieli problemy z odpaleniem przy poniżej 1/4 baku, czy to może być ten problem?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Dashe Zobacz posta
    Dodam że w baku jest benzyny wg. komputera na 70km, a czytałem że w dieslach mieli problemy z odpaleniem przy poniżej 1/4 baku, czy to może być ten problem?
    jak umiera pompa paliwa to tak
    po za tym przy tak niskim wskazaniu nie wierzyłbym komputerowi i wlał 10l benzyny żeby wykluczyć najbardziej prozaiczną 'usterkę' czyli brak paliwa
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Właśnie też o tym pomyślałem, dlatego już zorganizowałem baniak i zaraz szusuje na stację po benzynkę, ale wolałem napisać post bo jednak wcześniej już miewałem problemy przy odpaleniu, a raczej palił zawsze za 2 razem, ale z tego co czytam w tych silnikach to taka norma.

    ---------- Post added at 11:36 ---------- Previous post was at 10:28 ----------

    Dolane ok. 10 litrów i nadal to samo, ciekowstka że komputer dalej 71km wskazuję że na tyle benzyny starczy. Samochód stoi lekko pod górkę przednimi kołami, to może mieć jakiś wpływ przy takiej ilości paliwa?

    Co proponujecie teraz zrobić? Próbować go może z "popychu" czy złapie?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Dashe Zobacz posta
    Samochód stoi lekko pod górkę przednimi kołami, to może mieć jakiś wpływ przy takiej ilości paliwa?
    przy ilości >10l nie ma to żadnego znaczeni
    to skoro paliwo mamy to lecimy standardowo, czyli:
    trzeba sprawdzic iskrę (świece do wykręcenia i weryfikacji)
    trzeba sprawdzić czy paliwo dochodzi (czy słychać pompę, czy czuć niespaloną benzynę w wydechu, można też np. na plaka spróbować odpalić)
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Wlalem ok. 8 litrów benzyny, no i jeszcze zanim odpowiedzi nie dostałem to spuscilem się autem na równy teren i... Odpalił na strzała. Także serdecznie dziękuję za odpowiedź i pomoc.

    Mam pytanie odnośnie tego gazu jeszcze - czy z tym szarpaniem na niższych obrotach to może być tylko regulacja?

    I drugie pytanie - ktoś wie czemu mi auto często ciężko odpala bądź odpala za drugim razem?

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Dashe Zobacz posta
    I drugie pytanie - ktoś wie czemu mi auto często ciężko odpala bądź odpala za drugim razem?
    albo wtryski gazowe/reduktor puszcza gaz i przez to nie może zapalić (za bogata mieszanka)
    albo pompa paliwa umiera
    Cytat Zamieszczone przez Dashe Zobacz posta
    Mam pytanie odnośnie tego gazu jeszcze - czy z tym szarpaniem na niższych obrotach to może być tylko regulacja?
    raczej nie wystarczy
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Czyli kierować się w stronę wymiany pompy paliwa bo ostatnie 2 tygodnie tylko i wyłącznie na benzynie jeżdżę bez włączania gazu? A problem nie ustał, jedyne co to nie zapalił mi się nadal check engine, co kiedyś miało miejsce przy jeździe na gazie.

    A co do tych szarpnięć delikatnych, nie utrudnia to prawie wcale jazdy ani nic, jednak jest to odczuwalne i mnie osobiście drażni i chciałbym to naprawić, no i jeszcze kwestia spalania, dokładnie tego nie zmierzyłem ale ponad 10 litrów będzie, czy to trochę nie za dużo jak na 1.8 i 110km? Dodam że co najmniej pół na pół jest to trasa i miasto, a nawet śmiałbym stwierdzić że większość kilometrów była robiona w trasie niźliby po mieście.

    Oczywiście chodzi o spalanie LPG.
    Ostatnio edytowane przez Dashe ; 28-12-2018 o 13:29

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    jak na wagę mk3 to spalanie jest całkiem dobre bym powiedział
    Cytat Zamieszczone przez Dashe Zobacz posta
    Czyli kierować się w stronę wymiany pompy paliwa bo ostatnie 2 tygodnie tylko i wyłącznie na benzynie jeżdżę bez włączania gazu? A problem nie ustał, jedyne co to nie zapalił mi się nadal check engine, co kiedyś miało miejsce przy jeździe na gazie.
    najpierw sprawdzić, niczego nie wymieniać w ciemno. pomiar ciśnienia na listwie wtryskowej odpowie na pytanie czy jest to wina pompy czy problem jest gdzies indziej
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Okej, ja zostawię autko na wymianę termostatu to powiem mechanikowi niech zajrzy i w tym kierunku, wtedy zobaczymy co dalej z tym robić.

    No ale interesuje mnie ten gaz co tam z nim się dzieje, tym bardziej że instalacja całkiem nowa, bo w tamtym roku zakładana na co są wszystkie papiery.

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIII hatchback, 2006
    Silnik
    Duratec he 1,8 110KM
    Opis
    kolor G0, LPG
    Od
    07 Sep 2018
    Mieszka w
    KORONOWO
    Cytat Zamieszczone przez Dashe Zobacz posta
    - ktoś wie czemu mi auto często ciężko odpala bądź odpala za drugim razem?
    Miałem identycznie jak Ty. Porządne czyszczenie przepustnicy i odpala od strzała.

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Dzięki za podpowiedź, wspomnę o tym mechanikowi

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Ford Mondeo mk 2 1.8td problem z odpaleniem
    By Griss in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-01-2017, 02:07
  2. [TD MkI] Ford Mondeo Diesel wymiana kola dwumasowego i klopoty z odpaleniem auta
    By sierotka32 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 14:13
  3. [TD MkII] problem z odpaleniem Mondeo MK2 1.8TD
    By kamilszym21 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 17:19
  4. [TDCi MKIII] ford mondeo mk4 2.0 tdci problem z odpaleniem
    By 2Piotrek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 18:31
  5. [MkIII] Problem z odpaleniem klimy ford mk3 2003/2004
    By wojtas1972 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-04-2010, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów