+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Kursant
    Model
    MK4 2009r
    Silnik
    2,0 benzyna
    Od
    24 Dec 2018
    Mieszka w
    Szczecin

    Nawigacja Blaupunkt TravelPilot FX (aktualizacja map i zmiana języka)

    Razem z samochodem dostałem kartę pamięci z mapami. Problem polega na tym że mapy z 2009 i tylko Niemcy. Posiada może ktoś nowsze mapy Polski? Druga rzecz czy da się spolszczyć tą nawigację? Jak podłączałem telefon to mówiła do mnie po niemiecku a pozostałe komunikaty są po angielsku.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez ziomek4000 Zobacz posta
    Druga rzecz czy da się spolszczyć tą nawigację?
    tak da się to zrobić
    Załączone miniatury Załączone miniatury FX_NA.jpg‎  
    Moje MK4 z MODami -Convers+ z wizualizualizacją parktronika ,tempomat,autoryglowanie,lampki w poszyciu drzwi,zasłonki w drzwiach i inne DIAGNOSTYKA

  4. #3
    Kursant
    Model
    MK4 2009r
    Silnik
    2,0 benzyna
    Od
    24 Dec 2018
    Mieszka w
    Szczecin
    A jakieś konkrety?

  5. #4
    Kursant
    Model
    MK4 2009r
    Silnik
    2,0 benzyna
    Od
    24 Dec 2018
    Mieszka w
    Szczecin
    Wczoraj korzystając z uprzejmości grupowego kolegi na facebooku ściągnąłem mapę oraz spolszczenie. Niestety mimo postępowania zgodnie z instrukcjami nic się nie dzieje.
    Spolszczenie nagrane na płytę (prędkość 8x), wkładam do napędu i po chwili mielenia wyskakuje napis że nie jest to płyta audio ani mp3 i nic się nie dzieje. Wchodzę w menu serwisowe (NAV + SET) i tam jest opcja żeby zainstalować system z płyty więc wybieram tą opcję, potwierdzam że chcę zainstalować i nic się nie dzieje. Sprawdzane zarówno w pozycji kluczyka na zapłonie jak i na odpalonym silniku.

    Mapy wgrane na kartę micro sdhc o pojemności 8GB i wsadzona w adapter. Wyciągam oryginalną kartę zgodnie z instrukcją, wkładam nową i zero reakcji.

    Co może być przyczyną braku reakcji?

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez ziomek4000 Zobacz posta
    Wczoraj korzystając z uprzejmości grupowego kolegi na facebooku ściągnąłem mapę oraz spolszczenie. Niestety mimo postępowania zgodnie z instrukcjami nic się nie dzieje.
    No jak zapłaciłeś to niech Ci ten kolega pomoże
    Moje MK4 z MODami -Convers+ z wizualizualizacją parktronika ,tempomat,autoryglowanie,lampki w poszyciu drzwi,zasłonki w drzwiach i inne DIAGNOSTYKA

  7. #6
    Kursant
    Model
    MK4 2009r
    Silnik
    2,0 benzyna
    Od
    24 Dec 2018
    Mieszka w
    Szczecin
    A kto powiedział że zapłaciłem? Pliki były całkowicie darmowe. Dał mi namiary na chomika z którego on pobierał i u niego działa a u mnie mnie. Ciągnąłem dalej temat na facebooku i odezwał się inny użytkownik który kupił oficjalne spolszczenie i aktualizacje mapy i za niewielką (w porównaniu do serwisu) udostępnił mapy. Dzięki jego pomocy wszystko działa.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    27 Feb 2017
    Mieszka w
    Ząbki
    Ja mam mapy chyba z 2016 roku tak myślę bo jest na nich rondo wybudowane w 2016. Tylko nie wiem czy po zgraniu na inną kartę radyjko ją odczyta. Ze spolszczeniem nie było problemu wszystko poszło jak trzeba i ciesze się z Polskiego menu i lektora do nawi. Płytkę z aktualką mogę oddać. yarsoon73@wp.pl

    ---------- Post added at 18:08 ---------- Previous post was at 18:06 ----------

    Cytat Zamieszczone przez ziomek4000 Zobacz posta
    Wczoraj korzystając z uprzejmości grupowego kolegi na facebooku ściągnąłem mapę oraz spolszczenie. Niestety mimo postępowania zgodnie z instrukcjami nic się nie dzieje.
    Spolszczenie nagrane na płytę (prędkość 8x), wkładam do napędu i po chwili mielenia wyskakuje napis że nie jest to płyta audio ani mp3 i nic się nie dzieje. Wchodzę w menu serwisowe (NAV + SET) i tam jest opcja żeby zainstalować system z płyty więc wybieram tą opcję, potwierdzam że chcę zainstalować i nic się nie dzieje. Sprawdzane zarówno w pozycji kluczyka na zapłonie jak i na odpalonym silniku.

    Mapy wgrane na kartę micro sdhc o pojemności 8GB i wsadzona w adapter. Wyciągam oryginalną kartę zgodnie z instrukcją, wkładam nową i zero reakcji.

    Co może być przyczyną braku reakcji?
    To chyba musi byś oryginalna karta

  9. #8
    Pieszy
    Imię
    Dawid
    Model
    S max
    Silnik
    AZWA
    Od
    08 Sep 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    Spolszczenie nagrane na płytę (prędkość 8x)

    Cytat Zamieszczone przez ziomek4000 Zobacz posta
    Wczoraj korzystając z uprzejmości grupowego kolegi na facebooku ściągnąłem mapę oraz spolszczenie. Niestety mimo postępowania zgodnie z instrukcjami nic się nie dzieje.
    Spolszczenie nagrane na płytę (prędkość 8x), wkładam do napędu i po chwili mielenia wyskakuje napis że nie jest to płyta audio ani mp3 i nic się nie dzieje. Wchodzę w menu serwisowe (NAV + SET) i tam jest opcja żeby zainstalować system z płyty więc wybieram tą opcję, potwierdzam że chcę zainstalować i nic się nie dzieje. Sprawdzane zarówno w pozycji kluczyka na zapłonie jak i na odpalonym silniku.

    Mapy wgrane na kartę micro sdhc o pojemności 8GB i wsadzona w adapter. Wyciągam oryginalną kartę zgodnie z instrukcją, wkładam nową i zero reakcji.

    Co może być przyczyną braku reakcji?

    Nagrywać trzeba z prędkością 4x

  10. #9
    Pieszy
    Model
    mondeo MK IV
    Silnik
    Titanium
    Od
    16 Mar 2015
    Mieszka w
    Rzeszow
    Witam
    Służe pomoca w sprawi PL i map 2020

  11. #10
    Pieszy
    Model
    ford mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    ford mondeo kombi rok produkcji 2009
    Od
    30 Sep 2015
    Mieszka w
    wałbrzych
    Witam.Mam mapy i spolszczenie.Prosilbym cie o krotka instrukcje ...nie wiem np. jak ustawic punkt poczatkowy "dom".

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    05 Feb 2022
    Mieszka w
    Tychy

    mapy i soft

    Cytat Zamieszczone przez hiiubi Zobacz posta
    Witam
    Służe pomoca w sprawi PL i map 2020


    hej, pomożesz z wgraniem tego nowego softu i nowych map do mondka?

  13. #12
    Pieszy
    Imię
    Darek
    Model
    Kombi
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    16 Jan 2021
    Mieszka w
    Monachium
    Mondeo MK4 2008 radio z dużym ekranem.
    Już po raz kolejny wkładam do systemowego napędu DVD z najnowszymi mapami Europy, po chwili instalacji jest tak jak było, czyli:
    - nawigacja nie mówi po polsku, wybierając dowolny inny język odzywa się w tym języku, wybierając polski - mówi po angielsku.
    Korzystałem z bardzo wielu porad, aby kilkukrotnie przełączyć radio na język angielski, polski, angielski, polski...
    Każdy jest zdziwiony, nikt nie wie, jak pomóc.
    Radio ma czarne tło, polskie menu, soft był zmieniany.
    Czy istnieje jakaś instalacja całkowicie wgrywająca nowe, od podstaw oprogramowanie nawigacji, bo ilekroć bym nie wkładał (instalował) nowych map, wciąż w pamięci pozostają moje trasy, ulubione miejsca itp, czyli soft nadal siedzi ten sam, a obawiam się, że to on jest jakiś skopany (z tym polskim).
    No chyba, że się mylę.
    Jeszcze jedno pytanie:
    - czy nawigacja musi mówić w tym samym języku, co wybrany ogólny radia, czy mogę jednak ustawić jakoś, aby radio było po niemiecku, a nawigacja gadała po polsku?
    Za każdą poradę będę wdzięczny.
    Pozdrawiam

  14. #13
    Pieszy
    Model
    Titanium s
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    13 Oct 2022
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez hiiubi Zobacz posta
    Witam
    Służe pomoca w sprawi PL i map 2020
    Witam kolego, mam spolszczone menu w nx dvd, ale nie mam czarnego tła, mapy western Europe z 21, brak polskiego lektora, podobno potrzebny soft z oprogramowaniem, jakieś sugestie? Pozdrawiam.

  15. #14
    Witam. Szukam osoby mogącej wgrać polski do zegarów w Mondeo 2017 okolice Zielonej Góry Nowej Soli

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 198
    Ostatni post / autor: 07-01-2024, 23:16
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-10-2015, 22:30
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 11:43
  4. Nawigacja blaupunkt travelpilot ex
    By majo22 in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 13:21
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 12:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów