+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice

    Nieszczelna chłodnica spalin (egr)

    Witam. Wymieniałem dziś zawór egr, Mondeo mk3 2005r. 2.0TDCI 115KM. Podczas próby zauważyłem,że z nieszczelności na połączeniu zaworu z kolektorem pryska jakiś płyn. Wydaje mi się,że to płyn chłodniczy ,bo co innego mogło by to być?
    Zaślepiłem wejście do zaworu od strony spalin.Opaliłem wtedy samochód (pozostawiłem jeszcze tą nieszczelność) i nie pryskało nic. Może jutro uda mi się zrobić próbę na zawartość spalin w układzie chłodzenia, obstawiam uszkodzoną chłodnicę spalin.

    Mam pytanie,jakie konsekwencje mogła/może mieć jazda z taką awarią? Stary zawór był domknięty,była również nieszczelność na łączeniu z kolektorem,ale był ślad tylko po oleju,nie pryskało płynem,myślę że nie waliło płynu do cylindrów. Żadnych objawów nie było i nie ma,silnik pracuje normalnie,poziom płynu ok, temperatura również.
    Myślałem chwilowo zrobić obejście płynu poza chłodnicę spalin, czy w takim wypadku mogę odślepić egr? Czy nie będą to za gorące spaliny?
    Ostatnie pytanie -czy ciężko będzie wymienić tą chodnicę i czy te same występowały we wszystkich rocznikach mk3 ?
    Z góry dziękuję za porady.
    Ostatnio edytowane przez LeePrew ; 09-01-2019 o 00:04

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Wymienić to musisz. Z wymianą jest duży problem bo często trzeba wyciągać turbo bo śruba nie chce puścić od chlodniczki. Spalin w układzie nie będzie bo to płyn psika do chlodniczki i wylatuje do wydechu. Egr misi być zaślepiony w takiej sytuacji aby płyn nie dostawał się do kolektora ssącego. Chłodniczka pasuje od każdego tdci. Koszt niewielki ale wymiana będzie kosztowna jeżeli turbo trzeba będzie zdjąć to ok 500 zł ci wyjdzie. Zależy od regionu.
    tel. 515430877

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Ok,dzięki. Egr cały czas zaślepiony. Zastanawiam się czy łatwiej będzie dobrać się do niego o spodu auta,czy od góry, wyjąć turbine itd. I jeszcze mnie zastanawia czemu nie ubywa płynu,tzn może to nie ta chłodniczka, czy mogła to być wilgoć? Stary egr był zamknięty,nie było przepływu spalin,może trzeba zostawić na pracującym silniku z popuszczoną rura przy egr żeby ją przedmuchało? Może to głupie pytania,ale to pierwszy diesel

    Zgłupiałem.. Odpaliłem teraz samochód, popuściłem troszkę rurę spalin przy egr( zawór cały czas zamknięty). chwilkę popryskało. Ale jak się zagrzał trochę przestało całkiem. Do próby wykorzystałem gruby biały papier tak żeby widzieć co wyrzucają spaliny. Spróbuje jutro na zimnym silniku powtórzyć test, może ciśnienie spalin zatrzymało wyciek,a w czasie postoju( przy uszkodzeniu) zgromadzi się płyn. Aha , zrobiłem mimo wszystko test spalin w układzie chłodzenia- jest czysto.
    Ostatnio edytowane przez LeePrew ; 09-01-2019 o 21:56

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Żeby wyjąc chłodnicze egr i tak trzeba od spodu zdemontować wydech kata poduszkę skrzyni. Jeżeli śruba od chlodniczki nie puści to jest naprawdę sporo pracy z turbiną. Zazwyczaj są to niewielkie wycieki z którymi zimą można jeździć.
    tel. 515430877

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Dziękuję Zbysiu za pomoc. na razie zaślepiłem EGR, jak będę miał czas to zajmę się wymianą. Wyciek -o ile jest-jest minimalny,ale trzeba będzie to zrobić.
    Ostatnio edytowane przez LeePrew ; 12-01-2019 o 20:23

Podobne wątki

  1. [Duratec] Błąd P0400 nieprawidłowy przepływ spalin układ recyrkulacji spalin
    By japan200 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-12-2016, 23:31
  2. [MkII] Nieszczelna chłodnica?
    By AndyCandy in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-11-2007, 13:38
  3. [MkI] nieszczelna chłodnica klimy pomocy
    By marccko in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-05-2007, 16:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów