+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Kursant
    Model
    '93 GHIA
    Silnik
    ZETEC
    Od
    31 Dec 2016
    Mieszka w
    Pilawa

    Mondeo MK1 4x4 vs VCS4

    Witam. Nabylem ostatnio Mondeo MK1 czterobutopędne. O ile wszystko bylo okej, to teraz jak spadl snieg nie do konca rozumiem zasade dzialania tych napedow. O ile wiekszosc MK1 co widzialem, ma na blotniku emblemat 4x4, to moje ma VCS4 czy jakos tak. Nie sprawia mi to problemu, ale moze to jest jakas roznica i ktos mi to objasni. Bo caly pic polega na tym, ze tyl powinien byc spiety z przodem i ciagnac rowno. A u mnie jest tak: wlacze kontrole trakcji - ciagna 4, ladnie rusza itp. Ale jak ją wylacze to naped na tylne kola dziala jak chce, z tendencja, ze nawet nie dziala bym powiedzial w zasadzie. Po prostu przod sie slizga, a tyl sie zachowuje neutralnie. Czym to jest sterowane, gdzie sa jakies sprzegla wiskotyczne, czy ogolnie cos co zapina te napedy i nimi steruje? Jesli to ma cos do rzeczy to swieci mi sie na monitorku klucz na pomaranczowo i komunikat od klockow, ze ich niby nie ma, a sa. Z gory dzieki za wszystkie objasnienia i porady.
    Ostatnio edytowane przez lincoln_88 ; 10-01-2019 o 02:10

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez lincoln_88 Zobacz posta
    swieci mi sie na monitorku klucz na pomaranczowo
    Kontrolka serwisu olejowego-można skasować samodzielnie.Kasownik w Mk1 jest widoczny po wyjęciu schowka przed pasażerem z prawej strony wnęki.Na włączonym zapłonie wcisnąć i przytrzymać aż kontrolka zgaśnie (3-5 sek).

    Cytat Zamieszczone przez lincoln_88 Zobacz posta
    komunikat od klockow, ze ich niby nie ma, a sa
    Przerwa w obwodzie klocków-są dwa obwody klocków (osobno przód,osobno tył).Przerwa na którymś z obwodów zapala kontrolkę.
    Oba komunikaty bez związku z napędem 4x4.



  4. #3
    Kursant
    Model
    '93 GHIA
    Silnik
    ZETEC
    Od
    31 Dec 2016
    Mieszka w
    Pilawa
    A jakies propozycje, czego naped tak robi? Bo kontrola nie powinna miec wplywu na mechanike. Dzisiaj tez kontrola nie chciala zgasnac po odpaleniu, mimo, ze np ABS dzialal i dopiero po przejechaniu i za ktoryms razem zgasla.
    Ostatnio edytowane przez lincoln_88 ; 10-01-2019 o 13:17

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2017, 07:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów