+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 TDCI 2002r
    Od
    09 Feb 2010
    Mieszka w
    Tczew

    Szarpanie 2.0 tdci

    Od długiego czasu zmagam się z poszarpywaniem podczas jazdy w okolicach 2tys obrotów dodatkowo w tym czasie kopcic na jasnoniebiesko (oleju nie ubywa) gdy się doda gazu objawy ustają ( szarpie przy stałej jeździe w okolicach 2-2.2tys obrotow)
    Turbina regenerowana, pompa CR regenerowana, wtryski regenerowane ( chyba nie wymienili koncowek wtryskiwaczy). Wymienione czujniki map sensor i przeplywomierz na nowe
    Byłem z nim też w servisie forda w Starogardzie Gd - po 6h testowania (wszystkie parametry silnika niby sa ok podczas jazdy festiwalu, przelewy tez wyszly im ok ) - stwierdzili że być może któryś wtrysk się przycina lub kompresja ucieka na którymś cylindrze.
    Czy jest to możliwe że wtrysk może się przycinać, a po dodaniu gazu jest ok ??
    Ostatnio edytowane przez Ghost28 ; 13-01-2019 o 12:31

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Ostatnio edytowane przez LeePrew ; 13-01-2019 o 18:47

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 TDCI 2002r
    Od
    09 Feb 2010
    Mieszka w
    Tczew
    Cytat Zamieszczone przez LeePrew Zobacz posta
    To już widziałem, czyszczony był cały dolot łącznie z kolektorem ssacym, egr
    Odwiedziłem już z 4 mechaników w moim mieście i dwa serwisy forda w Elblągu i Starogardzie Gd - zero pomyslow tylko wróżenie z fusów...

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Bo to jest trochę wróżenie.. zaślep egr spróbuj pojeździć chyba od tego bym zaczął zakładając sprawne wtryski i kompresje w normie, zmień stacje,może dodaj coś do paliwa,może turbinie się trzeba przyjrzeć(dźwigienka), może to te końcówki-z tym doradzili by Koledzy którzy zajmują się regeneracją. A ten czujnik na pewno sprawny? Niestety w niektórych przypadkach nie ma od razu rozwiązania. Czasem to może być taka pierdoła,niedopatrzenie.
    Ostatnio edytowane przez LeePrew ; 13-01-2019 o 22:09

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 TDCI 2002r
    Od
    09 Feb 2010
    Mieszka w
    Tczew
    Egr mam już zaslepiony i to nie dało żadnego rezultatu, czujniki raczej na pewno są sprawne (nowki), turbina była u fachowców od regeneracji.
    Kolejny objaw z rana po odpaleniu obroty przez ok minutę faluja i na początku dym jasnoniebieski (oleju nie ubywa) świece sa nowe.

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar MikiS93
    Imię
    Mikołaj
    Model
    MKIII
    Silnik
    V6 2.5 170KM
    Opis
    2001 Ghia
    Od
    23 Aug 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    A powietrza lewego nie łapie gdzieś po drodze ? Okolice 2 tyś obr to miejsce gdzie turbo zaczyna dmuchać i generować najwyższy Nm. Niebieski dym to coś z mieszanką ewidentnie.
    Napisz na priv dam namiar na dobrego mechanika jeśli nic nie stwierdzisz.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 TDCI 2002r
    Od
    09 Feb 2010
    Mieszka w
    Tczew
    Raczej wszystko szczelne jest, wszystko (dolot) było demontowane oczyszczone i montowane od nowa nowe uszczelki kolektora

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    To ewidentnie wina Cr... coś jest źle zrobione.
    tel. 515430877

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 TDCI 2002r
    Od
    09 Feb 2010
    Mieszka w
    Tczew
    Cytat Zamieszczone przez Zbysiu Zobacz posta
    To ewidentnie wina Cr... coś jest źle zrobione.
    Tylko jak zweryfikować co jest nie tak :-(
    Wtryski i pompę CR po regeneracji jeszcze raz dawałem do sprawdzenia gdy się okazało że jak szarpal tak szarpie.
    Na naprawy wydałem już chyba wartość tego samochodu A efektu brak...., nawet serwisy forda się poddaly...

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Gdybys był bliżej to byśmy powalczyli. Ile placiles za zrobienie pompy i co było w niej wymienione? Bo od tego trzeba zacząć. Ile placiles za regeneracje wtryskiwaczy ?
    tel. 515430877

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 TDCI 2002r
    Od
    09 Feb 2010
    Mieszka w
    Tczew
    Za całość w tej firmie (w servisie forda ich polecali) zapłaciłem 3800zl co było robione dokładnie teraz nie pamiętam. We wtryskach Na pewno zaworki w pompie nie dopytywalem

    No i później było to jeszcze raz weryfikowane (sprawdzane) w innej firmie i niby wszystko ok było. W grodzie też stwierdzili że przelewy są ok i ciśnienia paliwa itp podczas jazdy na kompie były też ok
    Ostatnio edytowane przez Ghost28 ; 18-01-2019 o 09:26

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    21 Aug 2018
    Mieszka w
    ldz wwa
    kiedys mialem podobny przypadek w jakims aucie ktore robilem, jedynie zabawa przy egr cos zmieniala... w koncu wlasciciel pojechal na chipa, aby mu egr programowo wylaczyli i pomoglo, a wiec ze swoim tez mozesz sprobowac i ktos ogarniety sobie z tym poradzi...

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Ghost28 Zobacz posta
    Za całość w tej firmie (w servisie forda ich polecali) zapłaciłem 3800zl co było robione dokładnie teraz nie pamiętam. We wtryskach Na pewno zaworki w pompie nie dopytywalem

    No i później było to jeszcze raz weryfikowane (sprawdzane) w innej firmie i niby wszystko ok było. W grodzie też stwierdzili że przelewy są ok i ciśnienia paliwa itp podczas jazdy na kompie były też ok
    To już wszystko jasne. Pompa źle zrobiona bo nie pełna regeneracja. Podobny przypadek miałem ostatnio jak po boschu poprawiałem
    tel. 515430877

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    21 Aug 2018
    Mieszka w
    ldz wwa
    no tak, skoro kilku stwierdzilo ze parametry cr sa ok, to dla ciebie jasne ze musi jeszcze robic wszystko od nowa i najlepiej za 4600... najlepiej przypadkiem u ciebie, bo poprawiasz po boschach, ktorzy sie nie znaja na tej skomplikowanej konstrukcji, a ty jestes ostatecznym ekspertem, ktory diagnozuje przez ekran i to ile kto zaplacil, bo przeciez dla kazdego ceny sa ustalane urzedowo

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Nawet nie chce mie się komentować takiego „dzbana”.
    Ostatnio edytowane przez Zbysiu ; 20-01-2019 o 01:41
    tel. 515430877

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    21 Aug 2018
    Mieszka w
    ldz wwa
    bo nie masz zadnych argumentow "kolku", szkoda ze nie wymadrzasz sie tak w watkach, gdzie ludzie pisza o tobie i problemach po regeneracji u ciebie, wymieniajac z imienia i nazwiska i szukaja pomocy u innych w tym u boscha...

    tu problem wystepuje podczas jazdy w pewnym zakresie obrotow, kiedy jest maly wydatek ukladu, a przestaje poszarpywac kiedy sie zwieksza... wiec jesli mialoby byc cos z cr, to powinno byc na odwrot

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 TDCI 2002r
    Od
    09 Feb 2010
    Mieszka w
    Tczew
    może zna ktoś jakiegoś ogarniętego mechanika z moich okolic który by to ogarnął lub jednoznacznie stwierdził że to jest to przycznyną. do tej pory każdy mechanik co innego mówił
    przykłady - dwumasa, półoś krzywa, zapchany wydech, brak kompresji pompa CR, turbina,wtryski(turbine, pompe i wtryski robiłem i zero poprawy nawet na chwilę) odpala idealnie od strzała (czasami jest to kopcenie i falowanie przez chwilę, głównie jak postoi kilka godzin na mrozie (może jakaś świeczka padła wymieniałem z 3lata temu)- rano z garażu jak odpalam jest ok)

    i nie kłóćmy się, tu każdy ma prawo do swoich wypowiedzi trafnych lub mniej trafnych, a może wspólnie coś wymyślimy - to forum nas powinno jednoczyć ;-)

    Kolega Binek ma rację jak słusznie zauważył problem mam tylko podczas jazdy w pewnym zakresie obrotów powyżej lub poniżej tego zakresu jest ok - na zimnym silniku ten problem nie występuje, dopiero po przejechaniu kilku kilometrów jak się nagrzeje

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    14 Aug 2015
    Mieszka w
    Ciechanów
    EGR masz zaślepiony zaślepką pełną czy z dziurkami? U mnie było podobnie dopiero jak zaślepiłem całkowicie zaślepką bez dziurek problem zniknął.

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 TDCI 2002r
    Od
    09 Feb 2010
    Mieszka w
    Tczew
    Cytat Zamieszczone przez xpander Zobacz posta
    EGR masz zaślepiony zaślepką pełną czy z dziurkami? U mnie było podobnie dopiero jak zaślepiłem całkowicie zaślepką bez dziurek problem zniknął.
    Całkowicie zaslepiony bez dziurek blacha jest.

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    kompresja zmierzona?

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Szarpanie przy 1800-200 rpm [ 2.0 TDCi]
    By lukasz89 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-09-2017, 23:48
  2. [TDCi MKIII] Szarpanie po odpaleniu - silnik 2.0 TDCI
    By DarkoZZZ in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2017, 23:18
  3. [TDCi MKIV] Szarpanie na 2 biegu 2.0 TDCI
    By Czarny93 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-02-2016, 15:16
  4. [MkIII] SZARPANIE TDCI AUTOMAT
    By G0TEXS in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 13:36
  5. [MkIII] Szarpanie i wariacje silnika w TDCI
    By rufus767 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-04-2006, 01:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów