+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    31 May 2016
    Mieszka w
    zgierz

    [MKII] Czary z brzêczykiem od ¶wate³ i o¶wieteniem kabiny

    Witam,
    mam nastêpuj±cy problem i nie mogê sobie poradziæ:
    jest on losowy i objawia siê na 2 sposoby:

    Gdy dzia³a mi brzêczyk od ¶wiate³ po wyjêciu kluczyka ca³y czas pali mi siê ¶wiat³o w kabinie (nawet bez w³±czonych ¶wiate³) i sygnalizuje otwarte drzwi kierowcy.
    Gdy brzêczyk nie dzia³a to równie¿ nie ¶wieci siê ¶wiat³o po otwarciu drzwi kierowcy oraz nie zapala siê informacja o otwartych drzwiach.

    Mam czujnik w s³upku nie zamku. Zamieni³em na inny sprawny ale to nic nie da³o. Wyj±³em siedzenie i wygl±da jakby wi±zka do czujnika kierowcy sz³a na stronê pasa¿era ? WTF. Namierzy³em ko¶æ od drzwi od strony pasa¿era na dole pod plastikiem (ko³o dmuchawy) ale nie mogê znale¼æ ko¶ci od strony kierowcy, wie kto¶ mo¿e gdzie ona jest ?.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Masz uszkodzony modu³ 12 sekundowy od o¶wietlenia kabiny.Jest to czarne p³askie pude³ko przyczepione z do³u do skrzynki bezpiecznikowej w kabinie.Z tego co pamiêtam jest zamocowany na zatrzaskach.Wymieñ na sprawny i po sprawie.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 14-01-2019 o 07:48



  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Od
    31 May 2016
    Mieszka w
    zgierz
    Czasówka 12 sek dzia³a.
    Niestety manewr z brzêczykiem nie pomóg³, przeczy¶ci³em styki i go rozkrêci³em ale nic tam popalonego nie napotka³em. Nie dochodzi napiêcie kablem do czujnika (czerwono-czarny), na mierniku pokazuje 1-2V a powinno oko³o 12V. Masê sprawdzi³em buzerem z karoseri± i dzia³a. Obecnie nie ¶wieci siê ¶wiat³o po otwarciu drzwi pasa¿era i brak kontrolki od otwartych drzwi na desce, dlatego te¿ brzêczyk nie dzia³a. Wpi±³em siê w ten kabel czerwono-czarny ko³o rêcznego (bo tam go namierzy³em ¿e idzie, co te¿ jest dziwne czemu idzie na drug± stronê samochodu zamiast pod nogi kierowcy, mo¿e potem jako¶ zawraca ?) bo dalej nie rozbiera³em i buzzer dzia³a jak jest to po³±czone z kocówka czujnika. Nie mam pomys³u jak to jest skonstruowane i gdzie ten przewód wchodzi, niestety jest du¿o takich przewodów (ten sam kolor) z ka¿dej strony przy skrzynce z bezpiecznikami, przeka¼nikami itp.

    Natomiast zagadk± dla mnie jest to, ¿e znalaz³em ko¶æ z przewodem od drzwi pasa¿era (one dzia³aj± ok) i po wpiêciu na test piszczenia w mierniku brak jest sygna³u, a gdy tak ko¶æ nie jest podpiêta to czujnik od tych drzwi nie dzia³a wiêc to chyba ten.

Podobne w±tki

  1. Mondeo MKII Uszczelnienie kabiny
    By Redakcja in forum Komentarze artyku³ów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2016, 23:54
  2. [MkII] [MKII] Pod¶wietlenie kabiny
    By mar_1981 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 18:26
  3. [MkII] dziwny szum z tylnej czesci kabiny (kombi mkII)
    By gruniu in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-07-2007, 21:16
  4. [MkII] Ogrzewanie - czary!
    By szumszak in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-10-2006, 22:55
  5. Silniczek regulacji ¶wate³ chyba pad³.
    By Pietrow in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-08-2005, 09:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów