+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    2006 rok
    Od
    03 Jul 2018
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki

    Nagłaśniam Mondzine mk3 polift

    Cześć wszystkim.

    Mam w planach wymianę audio w Fordzie Mondeo mk3 polift. Nigdy się nie bawiłem z car audio ale jestem gotów do działania. Słucham wszystkiego oprócz cieżkiego metalu, od śpiewanej poezji przez muzykę klubową, rock po rap. Lubie brzmienie basu. Na wszystko mam ok. 2500zł. Czy za tą cenę kupie coś ogarniętego czy lepiej dorzucić trochę?



    Potrzebuje pomocy w paru kwestiach:



    1. Wybór radia. Zależy mi aby miało dotykowy ekran, kamere cofania, bluetooth by móc puszczać muzykę z telefonu ale i rozmawiać przez audio, navigację. Jak by miało funkcję MirrorLink też by było miło. Rozglądałem

    się początkowo za np.: jakimś Vordonem, Pioneer MVH-A200VBT, Alpine X800D-U, Sony XAC-W651BT czy JVS KD-X141. Co by było najlepsze? Co polecacie?



    2. Jaki zestaw głośników? Pchać 4 w drzwi czy zestaw z tweeterami w trójkątach?

    3. Jakimi matami wygłuszyć drzwi?

    4. Jaki subufer?

    5. Pewnie będzie potrzebny wzmacniacz. Jak wybrać odpowiedni?



    Z góry dziękuję za pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Ja z własnego doświadczenia wiem, że takie radia nie grają dobrze. Bajerów od groma i na tym koniec. Albo audio albo kamera
    Co do wygłuszenia. To musisz od tego zacząć, bez wygłuszenia nie ma co nawet startować.
    Głośniki. Tutaj zdania są podzielone. Inni poprawiają serię dając na przód i tył systemy odseparowane i w bagażnik subwoofer aby i kierowca i pasażerowie z tylu mieli ładna scenę muzyczną. Inni ludzie chcą śmiesznie poprawić fabrykę i dają system odseparowany tylko na przód a z tyłu wyzwalają głośniki, co przy dużym aucie jakim jest Mondeo pasażerowie z tylu będą tylko na doczepke.
    Ja swojego czasu dałem na przód po prostu głośniki 3-drozne. A na tyle niskotonowe. Subwoofera nie robiłem bo nie robię imprez pod remiza
    W zupełności wystarczą Ci zestawy odseparowane I wyłudzenie drzwi i dobre radio które będzie do AUDIO A nie do wszystkiego. Oczywiście pod głośniki trzeba zapodać wzmacniacz.
    O tym niech już wypowiedzią się lepsi

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    2006 rok
    Od
    03 Jul 2018
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Wyczytałem gdzieś kiedyś że w polifcie jest zwykłe 2 din a przed liftem 1,8 to prawda? Bo mam chwilę zawachania co do radia jakie mam wybrać.

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Tylko zastanów się po co Ci bajeranckie radio 2-din skoro potrzebujesz dobrego audio. W mondeo deska i tak jest tak skonstruowana, że ciężko będzie cokolwiek na tym oglądać. Jeśli masz takie fundusze to i tak sporą część wydasz na wygłuszenie. Do tego dołożyć dobre głośniki i wzmacniacz i nawet na oryginalnym radiu Sony będzie to przyjemnie grać. Jak zależy Ci na multimediach to może warto zastanowić się po prostu nad radiem z Bluetooh?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    2006 rok
    Od
    03 Jul 2018
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Chciałem wsadzić SB jakiegoś pionerka lub używaną alpinę. Zależy mi na nawigacji no i fajnie by było mieć kamerkę cofania. Widziałem kiedyś bajer że panel climatronika był przesunięty pod radio. Jak by się udało jeszcze to zrobić to już wgl by było super.
    Ostatnio edytowane przez Cyganeee97 ; 16-01-2019 o 14:16

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Widzę, że świeży jesteś na forum. Polecam lekturę czyli klikasz w wyszukiwarkę i wpisujesz zagadnienie jakie Cię interesuje. Zapewniam, ze znajdziesz odpowiedź na każde swoje pytanie. Musisz tylko poświęcić trochę czasu.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Wersja Ghia
    Od
    05 Jun 2018
    Mieszka w
    Olsztyn
    Kolego, wszystko jest do ogarnięcia
    Jeśli chodzi o radio 2din w mk3 to ja do przedlifta wsadzilem chińczyka za 300zl navi nie ma, gra może gorzej od pioneerka 1din, ale i tak głośniki planuje wymienić na cos lepszego troszkę rzeźby było, bo wysokością montażową radia nie trafilem przy zamawianiu, ale teraz przynajmniej nie ma dziury w desce, a radyjko siedzi tak ze wyjąć nie idzie. Co do suba to sam się zastanawiałem czy warto, ale jak tu wcześniej Ci podpowiadano, auto jest duże i może nie mieć racji bytu. W mercu c-klasie kombi z 2000r w bagażniku mialem w nadkolach 2 głośniki niskotonowe, bodajże 28cm średnicy. Wzmacniacz do tego miałem chyba 200w, schowany w miejscu zmieniarki. Grało całkiem całkiem, a z zewnątrz nie było słychać charakterystycznego dla suba w kufrze pierdzenia klapy. Aczkolwiek zrobisz, co będziesz uważał za słuszne
    PS. Myślę, ze w tych pieniądzach powinieneś się zmieścić
    Ostatnio edytowane przez pawlik20085 ; 20-01-2019 o 05:56 Powód: Literowka

Podobne wątki

  1. mk3 polift
    By DonCarlito in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 23:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów