+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Jan 2019
    Mieszka w
    SWD

    Paliwo w kolektorze ssącym

    Przy demontażu przepustnicy zauważyłem że na dnie kolektora ssącego jest jakaś ciecz, po odessaniu okazało się że to benzyna w ilości około 100ml

    Wykombinowałem że jedyną drogą którą mogła się tam dostać to zaworek na listwie wtryskowej zaznaczony na zdjęciu więc go zaślepiłem oraz zatkałem kanał w kolektorze do którego prowadził wężyk.

    Odbyłem jazdę próbną, wszystko jest ok, zastanawia mnie tylko czy można tak jeździć i nic się nie uszkodzi oraz czy można owy zaworek zakupić, a może lepiej wymienić listwę na tę "kwadratową" ?

    6044185200_1524602338.jpg

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    jerzy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    benzyna +lpg
    Od
    05 Nov 2008
    Mieszka w
    opolskie
    Regulator cisnienia paliwa kolego masz uszkodzony-wymięń go,tak nie można jezdzić. Mam na mysli detal w czerwony, kółeczku.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Jan 2019
    Mieszka w
    SWD
    Dzięki

    Dysponuje ktoś może numerem części w celach zakupowych ?

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez diff2 Zobacz posta
    Regulator cisnienia paliwa kolego masz uszkodzony-wymięń go,tak nie można jezdzić. Mam na mysli detal w czerwony, kółeczku.
    Ja mam go zaślepiony (zalutowany) przy okazji zakładania instalacji gazowej 2 lata temu , bo też przeciekał. Poprzedni właściciel zaślepił samą rurkę biegnącą do niego Nie zauważyłem żadnej róznicy w działaniu. Dość powiedzieć, że w nowszych Duratecach ( MK4 ) zrezygnowano już z tego "wynalazku". Dlaczego sądzisz, że tak jeżdzić nie można i jakie on ma negatywne działanie?
    Ostatnio edytowane przez sedek ; 30-01-2019 o 14:25

  6. #5
    Kursant
    Imię
    jerzy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    benzyna +lpg
    Od
    05 Nov 2008
    Mieszka w
    opolskie
    Regulator ustala ciśnienie paliwa w listwie w funkcji podcisnienia w kolektorze ssącym co nam wiadomo-po zaślepieniu komputer musi korygować czasy wtrysku itd. jak przełoży się to na zużycie paliwa , dynamikę nie wiem- liczę na opinie doświadczonych kolegów.W przypadku instalacji gazowej benzyna służy w zasadzie tylko do rozruchu -muszę sprawdzić u siebie bo benzyna jakoś szybko ubywa i spaliny zalatują niespalonym paliwem.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez sedek Zobacz posta
    Dlaczego sądzisz, że tak jeżdzić nie można i jakie on ma negatywne działanie?
    Cytat Zamieszczone przez diff2 Zobacz posta
    Regulator ustala ciśnienie paliwa w listwie w funkcji podcisnienia w kolektorze ssącym co nam wiadomo-po zaślepieniu komputer musi korygować czasy wtrysku itd.
    Regulator ma za zadanie utrzymać stałe ciśnienie paliwa.
    Podciśnienie jest podłączone po to, że gdy wciskamy mocniej gazu, to zwiększa się podciśnienie w kolektorze ssącym (większe zapotrzebowanie na powietrze) co porusza membranę wewnątrz regulatora.
    Membrana dzięki temu reaguje na spadek ciśnienia paliwa,a ciśnienie paliwa spada bo nagle wzrosło zapotrzebowanie na nie ze względu na wciśnięcie pedału gazu - prawa fizyki.

    Jeśli membrana w regulatorze jest uszkodzona, to zaczyna przeciekać i paliwko przedostaje się przewodem podciśnienia do kolektora ssącego.

    Regulator należy bezwzględnie wymienić, przewodu podciśnienia nie można zaślepiać (chyba że tylko doraźnie) - przy delikatnej jeździe będziemy mieli zbyt bogatą mieszankę, a przy pełnym bucie zbyt ubogą (przez chwilę, dopóki pompa nie wyrówna ciśnienia) co negatywnie wpłynie na spalanie, dynamikę jazdy, finalnie na np. katalizator i inne podzespoły czułe na nieprawidłowy skład mieszanki powietrzno\paliwowej.

    nasze fordy są w miarę 'inteligentne' i są w stanie skorygować skład mieszanki i dostosować się do usterki np. takiego regulatora łagodząc objawy uszkodzonego, ale nie znaczy to, że można tak jeździć.
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Co w takim razie spełnia rolę tego regulatora w MK4 (nie ma go na listwie wtryskowej)? Nie znam tego nowszego durateca i być może jest inne ustrojstwo, które reguluje ciśnienie paliwa. Może jakiś zaworek zwrotny w pompie paliwa?

    Jeżdzę tak już ponad dwa lata (fakt, głównie na gazie) i brak jest jakichkolwiek negatywnych skutków przy jeździe na benzynie, auto odpala na dotyk, chodzi równiuteńko tak na luzie jak i pod obciążeniem.
    Ostatnio edytowane przez sedek ; 30-01-2019 o 22:32

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    28 Jan 2019
    Mieszka w
    SWD
    Czyli mam rozumieć że lepiej (bezpieczniej) będzie wymienić owy regulator niż wkładać listwę "poliftingową" bez niego ?

    PS Znajdzie się dobra dusza która podpowie jaki to ma numer lub gdzie to można kupić bo u mnie numerki nieczytelne

    EDIT W sumie to wyciągałem ten regulator z listwy i pod nim jest tylko pojedyncza dziura do listwy wtryskowej - nie mam pojęcia w jaki sposób miałoby to regulować ciśnienie na listwie, dla mnie to taki automatyczny odpowietrznik
    Ostatnio edytowane przez Taczkins ; 30-01-2019 o 23:37

  10. #9
    Kursant
    Imię
    jerzy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    benzyna +lpg
    Od
    05 Nov 2008
    Mieszka w
    opolskie
    Sprawdziłem u siebie i póki co ani śladu paliwa w rurce.Cena ok. 79 zł pogogluj kolego może znajdziesz taniej.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Ciśnienie w kolektorze ssącym na wolnych obrotach
    By kamilesp in forum LPG
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-09-2014, 17:32
  2. [Duratec] Olej w kolektorze ssącym
    By frugo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 13:42
  3. [MkII] Zawór podciśnieniowy w kolektorze ssącym??
    By kula159 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-05-2008, 23:12
  4. Olej w kolektorze ssącym.
    By jarekson in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-11-2006, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów