+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Dec 2017
    Mieszka w
    Rzeszów

    2.0 Benzyna+LPG - Ubywa olej

    Witam,

    Jestem w posiadaniu Mondeo mk3 2.0 Benzyna + Gaz. Auto na gazie 1.5 roku zrobiłem 21kkm.

    Od początku ubywał olej - dolewałem 5L na około 12-14kkm. Węglowodory w spalinach na poziomie 100-120 - nie wskazywało więc na palenie oleju.

    Ostatnio zaczął brać więcej - dolałem 5L na około 5kkm. Węglowodory w spalinach na poziomie ponad 200-220.

    Sprawdziłem ciśnienie na cylindrach - wszędzie takie samo. Wartość około 3,2 bara (wiem, że mało, ale nie wiem czy to kwestia uszkodzonego manometru czy po prostu silnik to złom). Silnik jeździ, ładnie przyspiesza, wkręca się na obroty. Ale do sedna

    Na kanale w grudniu wszystko było okej, dzisiaj zauważyłem, że przy sondzie lambda cieknie olej z uszczelki - mówiąc krótko - leje do wydechu. Pod autem po 30 minutach na ciepłym silniku mała plama oleju.

    Zawory wydechowe zasysają olej? Odma? Pierścienie?

    Szykuję się pomału do remontu tylko zastanawiam się czy będzie to tylko góra czy całość. Jak już robić to chyba całość - sam nie wiem bo koszty nie są małe.

    Ktoś ma jakieś sugestie?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    tylko całość ,jak zrobisz po ''łebkach'' na pewno wczesniej czy później sie zemsci.
    co do kompresji to jest duzo za mało wręcz niema prawa na tym pracować.

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Sądze, że takie wartości ciśnienia w garach to wina kiepskiego manometru . Jak pisał kleber nie ma prawa nawet odpalić na takim ciśnieniu. No chyba , że zjadło ci jedynkę w czasie pisania i jest ok. 13,2 bara.
    Ja robiłem górę i trochę dół. Trochę dól tzn. wymieniłem pierścienie i panewki korbowodowe. Nic więcej nie nacudujesz, nie ma nadwymiarowych tłoków do tego silnika. A bawić się we wstawianie tulei to nie ten poziom ceny, niestety . Moje boje i ceny opisałem w którymś z postów (coś koło 1000 zł za wszystko, ale robocizna własna.)
    Nie piszesz która to sonda, przed czy za katalizatorem. Sprawdź czy nie masz oleju w płynie i jaki jest kolor spalin po przegazowaniu (niebieski po przegazowaniu po nocy tuż po odpaleniu wskazuje na uszczelniacze zaworowe, po przegazowaniu na gorącym - pierścionki).
    Nie rozumiem , jakim cudem zawory wydechowe zasysałyby olej!
    Odma - jak najbardziej do sprawdzenia (trzeba odkręcić kolektor ssący).
    Pierścienie - bardzo prawdopodobne. Ja przed tym remontem miałem węglowodory na granicy (lub lekko przekroczone) , a palił oleju jakiś 1 litr na 2000 km.

  5. #4
    Pieszy Awatar Rastax
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    2008 z LPG
    Od
    09 Dec 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Witam, też mam LPG w swoim Mondeo MKIV 2.0 145km. Odkąd mój "gazownik" zaczął mi wlewać olej PETRO-CANADA auto zaczęło brać go dużo mniej - polecam spróbować.

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 100 KM
    Od
    12 Apr 2017
    Mieszka w
    Krakow
    U mnie podobne objawy były.
    Zapieczone pierścienie olejowe na każdym z cylindrów oraz odpadła płytka w deklu zaworów i wypluwał olej górną odmą.

  7. #6
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Może trochę nie na temat, ale sprawa też tyczy się brania oleju.
    Gdzie w zachodniej Polsce można zrobić niedrogo remont silnika mk3 (wymiana pierścieni)?
    U mnie w mieście mechanik sobie życzy około 5000zł (w zależności, co będzie do robienia), wydaje mi się trochę drogo.
    pozdrawiam
    Leszek

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Zadaj to pytanie na regionalnym forum, moze ktoś ci pomoże i da namiary.

Podobne wątki

  1. [MkII] Jaki olej do 1.8 benzyna?
    By kmarek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-06-2014, 23:59
  2. [Zetec]W mondeo olej cieknie i ubywa płyn chłodniczy
    By lone__wolf in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-11-2009, 18:48
  3. auto cudownie olej produkuje przybywa a nie ubywa
    By Master_Ginio in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-02-2008, 17:18
  4. ubywa olej
    By zielu135 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-04-2006, 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów