+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2018
    Mieszka w
    Lublin

    1.8 kopci po remoncie

    Witam, moje auto to Ford Mondeo MK3 1.8 / 110 km Rocznik 2005, benzyna+lpg.

    Jakieś dwa tygodnie temu gdy wracałem z trasy do domu zaczął palić się check engine, gdy tylko mogłem zjechałem na bok i od razu poczułem dziwną pracę silnika (przy wyższej prędkości 90-100 nie było tego nawet czuć). Na moje oko padł mi cylinder. Byłem prawie pewny, że to świece zapłonowe bo i tak szykowałem się na ich wymianę. Przy okazji świec wymieniliśmy z mechanikiem przewody i cewkę bo też były w kiepskim stanie jednak nie pomogło.

    No to dalsza diagnoza, dłubanie i jest przyczyna - wypalony zawór na tym jednym cylindrze. Wziąłem więc głowicę zawiozłem na planowanie i zleciłem kompleksowe zrobienie jej, po 2 dniach odebrałem i przywiozłem na warsztat do mojego mechanika, a tam miał ją zamontować i wszystko z powrotem złożyć.

    Wczoraj po złożeniu i przy próbnym odpaleniu auto okropnie kopciło, na niebiesko. Oprócz tego zdemontowaliśmy świece i okazało się że są całe w oleju, czyli coś jest teraz nie tak. Pytanie tylko co? Mechanik sam nie wie na ten moment, musi sprawdzać co może być przyczyną, a ja chciałbym Was podpytać co to może być?

    Dodam tylko jeszcze, że wcześniej kompresja była 0 / 12,5 / 12,5 / 12,5 (zrozumiałe 0 na cylindrze co padł i był zawór wypalony) wczoraj pomierzyliśmy kompresję i jest 15 / 15 / 15 / 15.

    Ktoś może wie co jest nie tak? Ps. Auto było rozgrzane i pracowało trochę na dworze, ale cały czas kopciło.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    jesli zrobiłeś tylko góre to to raczej norma że sie zemści. Doszczelniłeś głowice to wysypał sie dół. Zawsze robi sie kompleksowo tym bardziej ze w tych silnikach zapiekają sie pierścienie.Czeka Cie ponowne zwalanie głowicy i wymiana pierścieni.

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  4. #3
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Dashe Zobacz posta
    Mechanik sam nie wie na ten moment
    zmień mechanika
    jak się robi połowiczny remont to tak jest

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Dzięki za odpowiedź. Mechanik proponował właśnie robotę i dołu silnika, ale człowiek zawsze mądrzejszy, mówi się kilka stówek oszczędzi się, przecież nie brał mi oleju. No i zemściło się - człowiek uczy się na błędach, pierwszy mój remont silnika, więc będę na przyszłość wiedział. Pozdrawiam!

Podobne wątki

  1. [ST200] V-ka nie odpala po remoncie
    By Tiesto in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-03-2017, 00:10
  2. [TDDi MKIII] Mondek MK3 TDCI kopci i kopci
    By gkaniak in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 08:07
  3. [TD MkII] po remoncie glowicy brak mocy i kopci
    By chochlik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 16:40
  4. Po remoncie...
    By Harob in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-03-2006, 15:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów