+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    11 Feb 2019
    Mieszka w
    Chorzów

    2.0 tdci turbina czy wtryski

    Witam wszystkich. Panowie potrzebuje pomocy gdyż mam dość nietypowy przypadek problemu z mondeo mk3 2.0 tdci. Proszę o przeczytanie do końca gdyż wiem ze po pierwszym zdaniu większość napisze ze to wina wtryskiwaczy, ale ten przypadek jest trochę inny.
    Samochodem jeżdżę głównie trasy Katowice-Frankfurt (ok 1000km), ostatnio jechałem dość obładowany i podczas drogi zaczęła migać sprężynka świec, stanąłem, zgasiłem auto i więcej się nie zaświeciła. Auto ogólnie słabo jechało i myślałem ze to przez ciężar jakie wiezie, ale po rozładowaniu nie było większej różnicy. I od tego czasu zaczęły się problemy. Niezaładowany jeździłem przeważnie z prędkością 180-200, a teraz auto z bólem rozpędza się do 140 i to tylko jeśli jest lekko z górki. Oprócz tego jak da się dużo gazu dymi na czarno i wszystko wskazuje na wtryskiwacze, ale podczas jazdy słychać świst. Wydaje mi się ze dobiega z turbiny choć szukałem dziś dziury w układzie odlotowym i nic nie znalazłem. Nie posiadam kanału wiec nie wykluczam tej opcji całkowicie. I tu moje pytanie, czy kota podejrzewa co może być przyczyna ? Dodam ze wcześniej auto wgl nie dymiło. Z góry dziękuje za pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Komputer,sprawdzić błędy i resztę. Zaślepić EGR.

  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    11 Feb 2019
    Mieszka w
    Chorzów
    Komputer nic nie wykazał

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar rajman
    Model
    MkIV
    Silnik
    DW10C+
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Lublin
    jak migała sprężynka to musiał coś pokazać.

    gdybyś miał któryś wąż dziurawy na pewno słyszał byś inną pracę i głośny świst.

    który rocznik Twojego mondeo? diagnoza komputerowa da odpowiedź co się dzieje z ciśnieniem na szynie i ciśnieniem doładowania.

    turbo masz sterowane podciśnieniowo czy elektronicznie?

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Sprawdź waż od turbiny tzw „S” waż lubi często pękać idzie w dół od kolektora ssącego podłączony jest do zaworu egr.
    tel. 515430877

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    11 Feb 2019
    Mieszka w
    Chorzów
    Sprężynka zaczęła migać podczas jazdy, ale gdy stanąłem, zgasiłem auto i odpaliłem ponownie sprężynka zniknęła i już więcej sie nie oświeciła. Mondeo to rocznik 2004 po fl, a turbo jest sterowane podciśnieniowo, lecz podciśnienie jest okej bo sprawdzałem

    ---------- Post added at 19:46 ---------- Previous post was at 19:44 ----------

    A świst słyszę głównie gdy silnik się trochę rozgrzeje i głównie podczas jazdy autostradą przy około 2 tys obrotów. Gdy puszę gaz świst ucicha, gdy dodaje znow świszczy

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jaro
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    Lubartów
    eSka pęknięta na 100% w miejscu niewidocznym od strony silnika, znajdziesz po śladach oleju, do tego możesz zrobić test czujnika doładowania forscanem podczas jazdy

  9. #8
    Kursant
    Model
    V
    Silnik
    1.5 TDCi 120KM
    Od
    11 Jan 2019
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Jeżeli podejrzewasz turbinę to jedź do kogoś kto to sprawdzi, może to być faktycznie ona skoro aż tak słabo przyśpiesza, a jak dymi na czarno to sygnał, że gdzieś masz nieszczelność, mógł walnąć wąż od IC, tutaj https://www.regeneracja-turbosprezar...y_samochodowej masz kilka informacji na temat tego jakie uszczelniacze są w turbo, ale w tdci są pompy wysokiego ciśnienia Delphi, które lubią się zepsuć, czyli opiłkować, sprawdź te rzeczy i daj znać
    Ostatnio edytowane przez Lenieja ; 26-02-2019 o 09:20

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Darek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Czarne Mondeo kombi Titanium
    Od
    09 Sep 2016
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Też bym sprawdził najpierw ten wąż doładowania co idzie od EGR. Możliwe że pękł ponieważ ja u siebie miałem podobne objawy. Powyżej 2500 obrotów u mnie było słychać świst i duże kopcenie tylko że u mnie się dławił bardziej niż by miał mniejsza moc. Po wymianie spokuj.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIV] Niedziałająca turbina 2.0 TDCI
    By lesnik10 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2016, 01:46
  2. [TDCi MKIII] Były wtryski, jest turbina...
    By Rex-er in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 18:00
  3. [TDDi MKIII] Turbina czy wtryski?Głośna praca
    By livestyle in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-11-2010, 17:09
  4. [TDCi MKIII] Jaka turbina do TDCI 130 2003
    By weksla in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-11-2009, 12:21
  5. [MkIII] Turbina w 2.0 TDCI 130KM a 2.2
    By k.o.n.i.o. in forum Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2008, 13:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów