+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    12 Jan 2019
    Mieszka w
    Dębica

    Centralny zamek nie działa w żaden sposob

    Witam,
    Mam problem z centralnym zamkiem, a mianowicie kupiłem forda z uszkodzonym zamkiem. Myślałem ze przyczyna lezy po stronie zamka kierowcy no ale niestety.

    Kluczyk zakodowałem tz. jak próbuje zamknąć/otworzyć to słychać przekaźniki i migają kierunki. Myślałem ze wina lezy po stronie zamka kierowcy wiec go wymieniłem (dwa razy) i jak centralny nie żył to dalej nie żyje.

    Zamek nie reaguje na zamkniecie z pilota, bezpośrednie zamkniecie z wkładki kluczyka czy z pstryknięciem blokady kolo klamki wewnętrznej.

    Podczas próby zamknięcia czy otwarcia żaden zamek nie reaguje (tylko słychać przekaźniki) tylna klapa tez nie działa z pilota/przycisku w kabinie jak i z przycisku w klapie.

    Macie jakieś pomysły gdzie może leżeć przyczyna? Albo co gdzie pomierzyć?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez Matys1990 Zobacz posta
    Zamek nie reaguje na zamkniecie z pilota, bezpośrednie zamkniecie z wkładki kluczyka czy z pstryknięciem blokady kolo klamki wewnętrznej.
    a jak stan baterii? Ja miałem kiedyś brak reakcji centralnego zamka na pilota, ale z klucza zamek centralny zamykał wszystkie drzwi poprzez włożenie klucza do zamka lewych przednich drzwi,

    Cytat Zamieszczone przez Matys1990 Zobacz posta
    Podczas próby zamknięcia czy otwarcia żaden zamek nie reaguje (tylko słychać przekaźniki) tylna klapa tez nie działa z pilota/przycisku w kabinie jak i z przycisku w klapie.
    druga kwestia jaka mi przychodzi z doświadczenia to stan akumulatora, jak jest słaby to też pojawiają się problemy ze sterownikiem centralnego zamka, dodałbym do tego stan samego sterownika (wiek, stan styków - u mnie były przebicia i spadki napięć), u mnie wystarczyła konserwacja (cokolwiek to znaczy - elektryk nie rozwiajał tematu, ale zapytał się, gdzie stoi samochód, bo z biegiem lat w sterowniku styki ulegają korozji i tracą swoje właściwości), na razie konserwacja wystarczyła, ale na drugi raz zaleca wymianę sterownika i nowe programowanie kluczy (drzwi plus stacyjka, a to wydatek ponad 1200 zł + VAT),

    tyle ode mnie z moich doświadczeń, pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 24-02-2019 o 23:48

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta
    wymianę sterownika i nowe programowanie kluczy (drzwi plus stacyjka, a to wydatek ponad 1200 zł + VAT),
    GEM (sterownik) kupisz za 50zł. Programujesz do niego własne piloty i tyle. Prosto i tanio. Żadnych stacyjek, bębenków, itp.
    Mam zresztą GEMa do Mk3 w najwyższej wersji, po drugim lifcie do oddania za darmo...
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 25-02-2019 o 00:15

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    rok produkcji 06.2002 hatchback 5d w wersji Trend
    Od
    02 Feb 2014
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    GEM (sterownik) kupisz za 50zł. Programujesz do niego własne piloty i tyle. Prosto i tanio.
    być może, mnie w serwisie Forda powiedzieli, że wymiana wkładu zamka to też nowy wkład stacyjki, bo stare klucze nie będą pasować, a te po wymianie będą musiały być dorobione i zaprogramowane na nowo do nowego sterownika, bo podobno nie da się wymienić sterownika bez wkładu w drzwiach, są zintegrowane, zatem mam inne informacje,

    ale wracając do sedna sprawy kolegi nie wiadomo co nie gra u kolegi, czy klucz, czy sterownik, czy zamek, czy to o czym pisałem, a mianowicie bateria w pilocie albo słaby akumulator (takie były moje doświadczenia), czy też problem z zamkiem w drzwiach, a to już nie jest tania sprawa, przynajmniej tak dowodzą moje skromne doświadczenia, bo mało kto chce się bawić w naprawę czy też konserwację zamka drzwi, czy jak kto woli sterownika, mnie oficjalnie serwis Forda zaśpiewał ponad 1200 zł za wymianę zamka drzwi i co za tym idzie kompletu kluczy wraz z ich zaprogramowaniem, nie bawią się w naprawę czy też szukanie usterek tylko od razu wymiana i za to sobie krzyczą dużą forsę, dlatego Ja poszukałem prywatnie elektryka i mi akurat pomógł, bo dało radę, toteż dziele się swoimi doświadczeniami,
    Ostatnio edytowane przez AndreRe ; 25-02-2019 o 00:43

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Bzdury gadają. Moduł centralnego nie ma absolutnie nic do immobilisera, sterownika silnika, itp.
    Zmieniasz moduł GEM, programujesz do niego piloty zamka i tyle. Immo w ogóle nie dotykasz. Nie spodziewaj się po ASO najprostszych i najtańszych rozwiązań. Oni gotowi są wymienić Ci pół samochodu z powodu przepalonej żarówki.

    ---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

    Cytat Zamieszczone przez AndreRe Zobacz posta
    za wymianę zamka drzwi i co za tym idzie kompletu kluczy wraz z ich zaprogramowaniem
    Chcą dawać nowego pilota z immo, gdzie można sobie samemu nawet używanego pilota i pestkę immo zaprogramować?
    Oni chyba frajerów szukają...
    Można wymienić jedno i drugie niezależnie od siebie.


    @tomzyl, Ty ogarniałeś GEMa. Napisz coś więcej, chyba, że w błędzie jestem.


    PS. Wracając do problemu to zacznij od podstaw - sprawdzenie wiązek. Skoro słyszysz przekaźniki i migają kierunki to GEM jest sprawny.
    Sporo powie tutaj podłaczenie interfejsu i odczytanie błędów.

    Bardzo możliwe, że był dokładany alarm i ktoś go wyciął razem z wiązką nie naprawiając tej od GEMa do zamka. Tu bym szukał problemu. Sprawdź czy w ogóle prąd dochodzi do wtyczki zamka w drzwiach którychś. GEM jest za schowkiem pasażera. Wygląda tak:

    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 25-02-2019 o 21:34

  7. #6
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    A proszę Was bardzo
    Jak wymieniałem GEMa z przedlifta (całkiem pokaźnego, ale za bardzo nie było tam czego dorzucać) na polifta (chyba jeden z bogatszych) musiałem programować kluczyki, w znaczeniu piloty (no i szyby i jakieś tam bzdury). Immo powiązane jest z PCM, którego nie ruszamy.
    Sam miałem problemy z zamykaniem i otwieraniem z pilota (jednego miałem), a przez to, że dzyndzle + i - w pilocie były zwalone i odgięte tak, ze bateria zwierała... No i problem z masą przy tylnej wycieraczce, ale to przez swoje niedopatrzenie, bo pociąłem kable i wypadła masa...
    Odnośnie zamków, tam nie ma wkładek do kluczyków.
    Ostatnio edytowane przez tomzyl ; 25-02-2019 o 21:31
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    12 Jan 2019
    Mieszka w
    Dębica
    Kupiłem już nowego GEM`a (koszt nie duży) dzisiaj będę montował i zobaczę czy pomoże.
    Może ktoś ma rozpiske która wtyczka jest do czego? I jakie napięcia maja panować w danej wtyczce?

  9. #8
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    w GEM? tam jest od cholery kabelków. Zasadniczo chyba 2 od prawej (frontem do klienta, znaczy przodu auta) ma w sobie kabelek od zamykania zamków, znaczy sygnał z centralnego. Przy odpinaniu i zapinaniu będzie dyskoteka na awaryjnych, jeśli robione przy podpiętym akumulatorze, ale wtedy tez zamki mają "test"
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    12 Jan 2019
    Mieszka w
    Dębica
    Więc tak nowy GEM założony i........ Cisza zamki jak nie działały tak nie działają. Słychać tylko tykanie przekaźników. Tak jakby napięcie na zamki nie dochodziło. Zamki w mondeo są sterowane +12v czy masa?


    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Matys1990 Zobacz posta
    +12v czy masa?
    Zależy od rocznika.
    A odpinałeś i oczyściłeś "słoniki" na słupkach?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    12 Jan 2019
    Mieszka w
    Dębica
    Rocznik 2003 późna jesień heh słoniki co masz na myśli?


    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  13. #12
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    to z budy do drzwi. gumowe.
    kurde, bezpieczniki? kable? weryfikowanie ciągłości wiązki? no nic innego mi na mysl przechodzi.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    12 Jan 2019
    Mieszka w
    Dębica
    Na moje oko i logikę do przekaźników nie dochodzi zasilanie, ale niestety nie wiem gdzie tego szukać.
    Wnioskuje tak bo każdy sygnał z zamka jest potwierdzony kliknieciem przekaźnika. Tylko tak jakby przekaźnik nie miał napięcia czy masy do sterowania

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  15. #14
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    @RadkoR schematy zapodasz? bo to chyba jedyne wyjście na prześledzenie tego.
    znacyz mam jeszcze jeden pomysł, ale wydaje się być absurdalny. Zamek kierownika padł w środku tak, ze żaden z zamków nie ogarnia otwierania. Czasem tak się działo, bodaj 3 mikrochipy są w środku. Tylko ten wariant nie zgrywa się z tyną klapą.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  16. #15
    Kursant
    Imię
    jerzy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    benzyna +lpg
    Od
    05 Nov 2008
    Mieszka w
    opolskie
    Moduł centralnego blokowania zamka-zasilanie zamków wychodzi z GEM i jest rozdzielone a jedynym wspólnym połączeniem jest ten moduł.Napisałem w oparciu o schemat z sam naprawiam-czy schemat jest aktualny? W moim Mondku tego modułu raczej nie ma więc może koledzy coś pomogą.

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    12 Jan 2019
    Mieszka w
    Dębica
    Cytat Zamieszczone przez tomzyl Zobacz posta
    @RadkoR schematy zapodasz? bo to chyba jedyne wyjście na prześledzenie tego.
    znacyz mam jeszcze jeden pomysł, ale wydaje się być absurdalny. Zamek kierownika padł w środku tak, ze żaden z zamków nie ogarnia otwierania. Czasem tak się działo, bodaj 3 mikrochipy są w środku. Tylko ten wariant nie zgrywa się z tyną klapą.
    Moja pierwsza myśl była że zamek kierowcy, więc kupiłem inny. Też nie działa więc myślę sobie pewnie sprzedali mi zepsuty, nie kłuciem się już i kupiłem jeszcze inny. Więc sterowanie nie działa na 3 zamkach kierowcy i 2 GEMach

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    12 Jan 2019
    Mieszka w
    Dębica
    Schematy mam, ale niestety nie ma opisu stanów. Macie może schemat samego GEMa?

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Mam rozpiskę pinów kostek gema tylko że są po niemiecku, jak chcesz to daj maila na pw to podeślę.

  20. #19
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Może Masz ale podsyłam: http://focus.korona-pl.com/TIS/#top - w Mondeo i rozdziale 4.19.10 będzie diagnostyka GEM (przerw w instalacji i mas)

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    12 Jan 2019
    Mieszka w
    Dębica
    Zawsze jakiś punkt podparcia podeślij te opisy na maateeusz@gmail.com
    dzieki

Podobne wątki

  1. [MkI] Alarm nie działa , działa tylko centralny zamek
    By szymon9933 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-12-2013, 16:15
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 15:59
  3. [MkII] centralny zamek nie działa.
    By lukcza in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 12:55
  4. [MkI] Nie działa zamek centralny
    By zibi-top in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-07-2007, 21:30
  5. [MkI] Centralny zamek... Niby działa ale nie działa ... Pomo
    By miciek111 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-05-2007, 11:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów