+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    19 Feb 2019
    Mieszka w
    Łęgowo

    Wymiana kabli na zestaw cewek?

    Witam
    Podobno gdzies na forum jest manual przerobienia ukladu zaplonowego z kabli i jednej cewki na zestaw cewek bez kabli. Mkiii benzyna. Niestety pomimo usilnych staran nie znalazlem. Czy ktos cos wie na ten temat?
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Widziałem taki temat na jakiejś grupie na facebooku ale później nie mogłem tego znaleźć. Cewki i kawałek instalacji były od focusa, potrzebna jest też jakaś stara cewka żeby pozyskać z niej gniazdo i nie ciąć ori instalacji.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    12 Jan 2019
    Mieszka w
    Dębica
    Mam opis ale nie jestem jego autorem. Mam nadzieje ze autor się nie pogniewa.

    Link: https://www.facebook.com/groups/9058...22808391185989

    Witam Znalazłem sposób na wieczne problemy durateca z układem zapłonowym. W oparciu o zagraniczne fora postanowiłem zrobić tzw. COP czyli jedna cewka zapłonowa, jeden cylinder. Przeróbka jest nieinwazyjna, można w razie problemów z powrotem zainstalować oryginalną cewkę i przewody. Ale do rzeczy, potrzebujemy :
    * Stara cewka zapłonowa z focusa/mondeo (3 piny, foto w załączniku), może być niesprawna, liczy się złącze w jakie wpina się sterowanie cewki.
    * Wiązka albo fragment wiązki z focusa MK2 2.0/1.8 duratec, koniecznie wersja w której mamy pojedyncze cewki (potrzebny fragment z wtyczkami cewek)
    * Cewki zapłonowe od focusa MK2 2.0/1.8 duratec, najlepiej kupić używane oryginały (koszt ok 10zł/szt) bądź zainwestować w nowe (ok. 80zł/szt)
    * 4 szpilki m8/m6 (przykręcanie cewek do osłony rozrządu), ewentualnie rozmiar M8 po usunięciu tulejek z cewek (tak zrobiłem u siebie, ale nie polecam - jest to ingerencja w cewkę i uniemożliwia ewentualną reklamację)
    * Lutownica, cyna, izolacja/termokurcz,

    1. Wyciągamy przewody zapłonowe, odkręcamy cewkę, dajemy na półkę
    2. Wycinamy odpowiedni fragment wiązki z focusa (potrzebny fragment z 4 wtyczkami cewek, najlepiej zostawić sobie odpowiedni zapas przewodów).
    3. Łączymy przewody zgodnie ze schematem/zdjęciem w załączniku.
    4. Bierzemy uszkodzoną cewkę, staramy się rozciąć jej obudowę w taki sposób aby odzyskać złącze 3 pin (foto). Jeżeli mamy już złącze to widzimy 4 wyprowadzenia od wewnętrznej strony (tam gdzie były zatopione w cewce), bierzemy miernik czy kontrolkę w dłoń i sprawdzamy który pin wtyczki od strony wewnętrznej jest odpowiednikiem od strony zewnętrznej. Jedno powtarzające się wyprowadzanie ucinamy.
    5. Lutujemy środkowy przewód złącza z przewodem z naszej wiązki od Foki (zasilanie cewek, kolor zielony z białym bodajże), oraz dwa które są sygnałami sterującymi cylindrami 1/4 oraz 2/3. I tutaj loteria, nie sprawdziłem jak u siebie zlutowałem ale jeżeli przylutujemy to odwrotnie to samochód po prostu nie zapali (ja tak u siebie zrobiłem), mam wszystko w termokuczu więc nie pomogę w tej kwestii ale niczym taka pomyłka nie grozi.
    6. Izolujemy całą wiązkę, najlepiej wrzucić ją jeszcze w peszel.
    7. Bierzemy cewkę z focusa, wkładamy na świecę i widzimy, że potrzebne jest jej mocowanie do osłony, wiec bierzemy sobie szpilkę która ma gwint jednocześnie M8 jak i M6. Wkręcamy M8 w osłonę plastikową (nie za daleko, z wyczuciem, odpowiednio dostosowujemy jej długość tak aby zamontować cewkę i wrzucić na to nakrętkę.
    8. Montujemy wszystkie cewki, podpinamy wiązkę i odpalamy, jeżeli nie zapala to przepinamy sterowanie zapłonem (cylinder 1/4 oraz 2/3).
    Ostatnio edytowane przez Matys1990 ; 28-02-2019 o 00:06

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    19 Feb 2019
    Mieszka w
    Łęgowo
    Link chyba nie dziala albo watek prywatny. Nie mniej opis na tyle prosty ze zdjec nie trzeba. O to mi chodziło,
    Dziekuje.
    Screenshot_20190228-062427.png
    Ostatnio edytowane przez zryty7 ; 28-02-2019 o 07:26

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    12 Jan 2019
    Mieszka w
    Dębica
    post jest na grupie mondeo mk3 polska, wiec jak nie jesteś jej członkiem to nie zobaczysz posta.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    To jest to, tylko ja to widziałem na innej grupie.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Wymiana swiec i kabli
    By Mirek42 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 21:39
  2. [MkII] Zestaw świec i kabli do gazu
    By skrzatekMK in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-02-2012, 11:02
  3. [Zetec] Wymiana świec i kabli
    By Janczar in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 16:43
  4. [MkII] Wymiana świec a po 2 miesiącach kabli??
    By aleksanderro in forum LPG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 14:02
  5. [MkII] V6 Wymiana swiec i kabli WN howto ??
    By FeveR in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-10-2006, 08:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów