+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław

    problem z ładowaniem akumulatora

    Witam.
    Na wstępie proszę o wyrozumiałość względem moich pytań (może się zdarzyć, że będą infantylne) bo akurat z elektryką w swoim aucie nie zawiele wojowałem – takie tam małe pierdoły dotąd.
    A oto problem:
    Do wczoraj wszystko było ok. (odpalał, jeździł, kontrolki ok.). Dzisiaj rano odpalił jak zwykle ok. przejechałem ok. 1,5 km i zauważyłem, że zaczęła się leciutko żarzyć kontrolka ładowania (naprawdę niewielkie żarzenie). Po następnych ok. 1 km zaczęły wysiadać po kolei poszczególne systemy (zapaliła się kontrolka ABS, za chwilę wyłączyło się radio, za chwilę umarł obrotomierz, zawór LPG na butli zaczął cykać – jakby dostawał prąd i za chwilę go tracił – takie cyk,cyk,cyk…itd. , przerywacz kierunkowskazów zwariował ). Pomyślałem, że źle się dzieje i zamiast jechać do punktu docelowego (żeby tam nie wyłączać silnika – bo pomyślałem, że już go nie odpalę) to szybko zawróciłem w stronę domu. Po drodze powrotnej auto zaczęło też powoli tracić moc. Niestety ok. 500 m przed domem stojąc na światłach auto niestety zgasło. Próba odpalenia ponownego – brak oznak życia. Zadzwoniłem po taryfę, żeby mnie zholowała. Po ok. 30 min przyjechało taxi i przygotowywaliśmy się do holowania ale najpierw postanowiłem przekręcić kluczyk w stacyjce. Ku ździwieniu auto odpaliło. Po odpaleniu niby wszystko było w porządku. Dojechałem powoli te 500 m pod dom ale już na miejscu znowu zaczęły się wyłączać systemy (taj jak opisałem powyżej). Zostawiłem auto odpalone i szybko pobiegłem po miernik (autko jeszcze pracowało na wolnych obrotach). Podłączyłem miernik pod akumulator a tu wskazało 7,5 V. Wyłączyłem silnik (następna próba odpalenia oczywiście bez efektu).
    I teraz czy dobrze myślę, że wina leży gdzieś przy alternatorze, który po prostu nie ładuje aku a ten nie jest w stanie sam pociągnąć dłużej różnych systemów elektrycznych (i dlatego się wyłączały po kolei) ?
    Czy to może być :
    1. diody prostownicze ? – i jak sprawdzić czy to one (ewentualnie która z nich bo jest ich tam chyba kilka) ?
    2. regulator napięcia ? – i jak sprawdzić czy to on ?
    3. czy może sam alternator – ale niby co tam – szczotki np. ?

    Czy w pierwszym i drugim przypadku będę musiał demontować cały alternator czy da się te elementy wygrzebać bez demontażu ?

    AAAA… i jeszcze jedno – jedynym dziwnym i ewentualnym symptomem, który mógłby mieć jakiś związek z usterką to fakt, że od jakiegoś czasu (ok.3 mcy) auto po zakręceniu rozrusznikiem i zaskoczeniu silnika przez dosłownie momencik (ok.1 sekundy po zapaleniu motoru) wydawało taki dziwny odgłos – takie zzzźźźź (trudno opisać ale to coś jakby dźwięk tarcia piasku pomiędzy szybami) – to jakby takie echo jednorazowe po rozruszniku. Nie wiem czy to ma coś wspólnego (może to jednak szczotki alternatora się kończyły czy „cuś” – ale wspominam o tym. Ja osobiście zwalałem to na pasek wieloklinowy lub ewentualnie rozrusznik).

    Proszę generalnie o jakieś sugestie co to może być, jak to sprawdzić i jak to wymienić/naprawić i dlaczego to mogło się stać ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    podmień aku na sprawne i sprawdz czy usterka dalej występuje

    dodatkowo sprawdz pobór prądu na zapłonie oraz uruchomionym silniku (też na sprawnym aku)
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  4. #3
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    W pierwszej kolejności należy sprawdzić stan i napięcie paska wielorowkowego oraz stan przewodów i wtyczek na alternatorze.Jeśli z tym jest wszystko OK to alternator niestety trzeba będzie wybudować i rozebrać.Dopiero wtedy się okaże co tak naprawdę padło a może to być (jedna lub nawet kilka) usterka:
    Kończące się szczotki (widać)
    Zużyte pierścienie (widać)
    Uszkodzony regulator napięcia (nie widać,trzeba podmienić na inny sprawny)
    Uszkodzone łożysko (widać i słychać)
    Uszkodzone uzwojenie główne (jak nie widać gołym okiem to pomiar rezystancji pokaże)
    Uszkodzony prostownik (często nie widać,pozostaje pomiar przez doświadczonego elektryka)
    Dla pocieszenia:alternatory do Mk2 są łatwe w naprawie,części zamienne są tanie i łatwo dostępne a w ostateczności koszt używanego alternatora w dobrym stanie jest niewielki.



  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    sprawdzić stan i napięcie paska wielorowkowego
    ro raczej nie to - faktycznie pasek po uruchomieniu na zimnym czasami przez chwilę popiszczał (ślizganie po tym jak przy ostatniej wymianie płynu chłodzącego trochę mi na niego skapnęło) ale po chwili piszczenie uspokajało się. Zresztą wygląda na to, że alternator wogóle nie ładuje aku - więc pasek odpada

    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    stan przewodów i wtyczek na alternatorze
    to sprawdzę - może być, że jakaś pierdoła faktycznie

    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Kończące się szczotki
    albo by się skończyły - i nie byłoby ładowania - zresztą chyba w takim przypadku coś by chyba iskrzyło albo wydawało przeraźliwy dźwięk tarcia metalu, albo by się kończyły ale ładowanie jeszcze byłoby


    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Zużyte pierścienie
    nie wiem o co chodzi .... ?

    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Uszkodzone łożysko
    jakby się zużywały to raczej ładowanie jeszcze by było a poza tym chyba przy ich agoni byłoby słychać jakieś przeraźliwe chrobotanie lub piszczenie
    ... a jakby się całkiem zatarły to chyba zaraz zerwało by pasek lub go szybko zeszlifowało - zresztą to szlifowanie na pewno byłoby słychać

    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Uszkodzone uzwojenie główne
    to raczej bardzo wyjątkowa usterka - bo niby od czego miałoby się uszkodzić ?

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    podmień aku na sprawne i sprawdz czy usterka dalej występuje
    jak napisałem mierzyłem miernikiem napięcie na aku podczas pracy silnika i było 7,5 V więc chyba wychodzi, że brak jest ładowania aku czyli coś źle na drodze alternator (z nim włącznie) a aku. Jak do tego momentu z aku nie było problemów

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    dodatkowo sprawdz pobór prądu na zapłonie oraz uruchomionym silniku
    możesz mi to objaśnić bo nie za bardzo kumam (sorry ale jak napisałem mogę niektórych określeń nie "jarzyć" także proszę o wyjaśnienie ).

  6. #5
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Zużyte pierścienie
    nie wiem o co chodzi .... ?
    O pierścienie ślizgowe po których ślizgają się szczotki.Ich zużycie powoduje przerwy w prądzie wzbudzenia (lub jak ktoś woli-w wirniku)
    https://www.mondeoklubpolska.pl/show...ci-alternatora

    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Uszkodzone uzwojenie główne
    to raczej bardzo wyjątkowa usterka - bo niby od czego miałoby się uszkodzić ?
    Zwykle to tzw.zwarcie zwojowe-powoduje obniżenie (czasami znaczne)napięcia ładowania i przy okazji grzanie się alternatora.Wbrew pozorom usterka wcale nie jest taka rzadka.



  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    O pierścienie ślizgowe po których ślizgają się szczotki
    chodzi Ci o komutator ?
    jeżeli tak to on się (te pierścienie jak je nazwałeś) zużywa się bardzo powoli (tj. praktycznie powinny wytrzymać do końca żywota auto) a po zatym nawet lekko wytarte dawałyby radę. To już raczej przerwy na komutatorze mogą się zawalić od szczotek - no ale wtedy dawało by iskrzenie

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    jak napisałem mierzyłem miernikiem napięcie na aku podczas pracy silnika i było 7,5 V więc chyba wychodzi, że brak jest ładowania aku czyli coś źle na drodze alternator (z nim włącznie) a aku. Jak do tego momentu z aku nie było problemów
    jak aku uszkodzone to i ładowanie jest nieprawidłowe
    podmień i sprawdź, nic nie kosztuje
    a piszę o tym dlatego:
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Niestety ok. 500 m przed domem stojąc na światłach auto niestety zgasło. Próba odpalenia ponownego – brak oznak życia. Zadzwoniłem po taryfę, żeby mnie zholowała. Po ok. 30 min przyjechało taxi i przygotowywaliśmy się do holowania ale najpierw postanowiłem przekręcić kluczyk w stacyjce. Ku ździwieniu auto odpaliło. Po odpaleniu niby wszystko było w porządku. Dojechałem powoli te 500 m pod dom ale już na miejscu znowu zaczęły się wyłączać systemy (taj jak opisałem powyżej).
    jak auto odpaliło po 30 min na postoju? musialo mieć >10V inaczej nawet by rozrusznik nie drygnął
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    możesz mi to objaśnić bo nie za bardzo kumam (sorry ale jak napisałem mogę niektórych określeń nie "jarzyć" także proszę o wyjaśnienie ).
    wpisz w google hasło: "pomiar poboru prądu w samochodzie" i wyskoczy Ci masa poradników/filmików jak taki pomiar wykonać
    Ostatnio edytowane przez splitu ; 04-03-2019 o 17:08
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    jak auto odpaliło po 30 min na postoju? musialo mieć >10V inaczej nawet by rozrusznik nie drygnął
    i tu masz rację - faktycznie niby najprostsze myślenie ale ja nie wpadłem na to .
    Może faktycznie aku padło - czyli co - podmienić i zobaczyć czy usterka (tj. te objawy) się pojawią ? ... a po podłączeniu podmienionego i odpaleniu można by zobaczyć miernikiem prąd na klemach - jak 13 - 14 V to git czyli wina starego aku (bo tam na klemach podczas pracy silnika było 7,5 V jak opisałem) - mam rację ?

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    tak, masz rację
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Kryca bomba - nic już ni kumam ...
    2 dni temu (po tych przykrych niespodziankach) przytargałem aku do domu. Dzisiaj pożyczyłem prostownik żeby go naładować. Przed podłączeniem do ładowania sprawdzam na aku napięcie .... a tu 14.8 V .... nie wiem o co "biega"

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    nie wiem o co "biega"
    Wymień baterię w mierniku, jak jest na wyczerpaniu to zawyża, chyba że miernik rozkalibrowany.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Wymień baterię w mierniku, jak jest na wyczerpaniu to zawyża, chyba że miernik rozkalibrowany.
    nie o to chodzi, że 14.8 V ale o to , że jak auto nawalało to (napisałem o tym na początku) sprawdzając napięcie na aku (silnik chodził na wolnych obr.) to było 7,5 V).
    jak zasugerował Splitu aku mógł (a raczej powinien) się wyczerpać:

    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    jak auto odpaliło po 30 min na postoju? musialo mieć >10V inaczej nawet by rozrusznik nie drygnął
    a tu te 14,8 V ..... ?
    Czyli tak :
    w aucie siadały po kolei wszystkie systemy elektr, a wkońcu samo on zgasło - po czy po 30 min. mogłem je znowu odpalić i dojechałem do domu a już zaczynały znowu siadać sustemy elektr. Zmierzyłem miernikiem pod domem (silnik chodził) i było 7,5 V. Zgasiłem i ponowne uruchomienie - bez oznak życia (żadnego, nawet rozrusznik nie jęknął). Aku wymontowałem a po jakimś czasie mierzę i ma 14,8 V ....... ?????
    Ostatnio edytowane przez Marek44 ; 06-03-2019 o 16:16

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    to chyba dalej nie trzeba Cie przekonywac do tego że problemem był akumulator
    wymien na sprawny i jeśli nie nałożyły się dwie usterki na raz lub uszkodzenie akumulatora nie jest wynikiem innej usterki to wszystko bedzie ok

    ---------- Post added at 15:44 ---------- Previous post was at 15:42 ----------

    a swoja drogą miernik moze świra dostać jak bateria mu siada i pokazuje odczyty z czapy
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez splitu Zobacz posta
    wymien na sprawny
    tylko jak kupię nowy to wybólę forsę a może to nie być jego wina i forsa w błoto
    ... a jak pożyczę a okaże się, że to nie wina aku tylko coś go "rozwala" to będę musiał już kupić 2

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar splitu
    Imię
    Daniel
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    97r sedan
    Od
    05 Jun 2013
    Mieszka w
    Pionki k. Radomia
    to nie kupuj nowego tylko ze szrotu, dają tam gwarancję na 3/7 dni (przynajmniej w moim rejonie)
    odpalisz, pojeździsz, i będziesz wiedział czy będzie to samo czy nie
    był: mondek mk1 1.6 Pb/LPG IIgen, sedan, 93r. służył wiernie
    był: mondek mk2 2.0 Pb/LPG STAG 200-4, habeta, 99r. służył wiernie
    jest: mondek mk2 1.8 Pb, sedan w cenie roweru + webasto
    jest: mondek mk2 1.8 Pb/LPG KME Diego G3, hb

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    Aku wymontowałem a po jakimś czasie mierzę i ma 14,8 V ....... ?????
    W miarę zdrowy akumulator jest w jakimś tam stopniu jest somoregenerujący (wynika to z praw fiz/chem), ale nie do 14.8V
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    może to faktycznie zrypany aku - jak dostaje obciążenia to napięcie mu spada a bez obciążenia napięcie ok.
    Dzisiaj podjadę (a właściwie podejdę do jakiegoś fachmana, żeby mi go sprawdził

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Marek
    Model
    Mondeo Mk2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    kombi 10.96r, LPG
    Od
    18 Jun 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    te 14,8 V o których pisałem to wynik zrypanego miernika. Kupiłem już nowy i wyszło 12,15 V. Byłem u gościa co sprzedaje aku i mi go sprawdził. Aku jest z 2011 (szok ,że tyle wytrzymał -... i tu BRAVO Bosch Silver - wbrew internetowym opinią ) a po za tym po sprawdzeniu specjalnym przyżądem gość stwierdził, że pod dużym obciążeniem (takim jak przy rozruchu silnika) za szybko spada wartość prądowa. Sam zauważyłem (choć bardzo niewielkie), że aku wydaje się minimalnie z jednej strony wybrzuszone (a to raczej niedobrze). Na razie ładuję je i jutro wsadzę do auta i zobaczymy. Wielce jednak prawdopodobne, że czeka mnie kupno nowego. Najbardziej zastanawia mnie w tej sytuacji fakt, że stało się to (czyli opisana na początku wątku historia) tak nagle. Czy aku może tak nagle "zdechnąć" tj. bez wcześniejszych objawów typu : cięzki rozruch z rana , zwalniający rozrusznik przy odpalaniu , itp. ?

    ... a co do nowego aku (do którego się ewentualnie przymierzam) to zadałem pytanie w innym wątku.
    Ostatnio edytowane przez Marek44 ; 08-03-2019 o 22:48

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Może zdechnąć z dnia na dzień. Mi kiedyś oberwała się cela, Aku naładowałem w domu biegiem do auta zamontowac i już ledwie odpalił, tak szybko tracił.
    CC 700 "Bolid" 1996r.-> Mazda 323F BA Z5 1995r. -> Ford Mondeo Ghia 2,0 1997r. -> CC 900 "Bolid EvoII" 1994r.-> VW Passat B5 1,9TDI AFN 1998r.

  21. #20
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marek44 Zobacz posta
    a co do nowego aku
    Weź pożycz od kogoś akumulator i na tym pożyczonym sprawdź ładowanie, mi to wygląda że jest problem z ładowaniem, nawet jakbyś miał urwaną celę to napięcie ładowania na klemach byłoby OK, a nie 7V
    A jakby było zwarcie w celach to aku by się nie zregenerował do stanu pozwalającego uruchomić silnik.
    Dołączając do tego świecenie kontrolki, na 99% wskazuje na problem z ładowaniem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z ładowaniem akumulatora - alternator
    By Kuron08 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-02-2019, 22:20
  2. [MkIII] Problem z ładowaniem akumulatora
    By msdotnet in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 22:42
  3. [MkIII] Problem z ładowaniem , altek wymieniony,problem dalej tkwi!
    By wiciopmi12 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:56
  4. [MkI] Problem z ładowaniem akumulatora.
    By aderon in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 15:49
  5. [TDDi MKIII] Problem z ładowaniem
    By anec in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2009, 23:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów