+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    04 Mar 2019
    Mieszka w
    Lubin

    Dziwne stukanie w zawieszeniu...

    Witam
    Jestem świeżo po zakupie mk4 2.0tdci.
    Kupując auto słyszałem odgłos wydobywajacy się z zawieszenia lecz byłem przekonany, że to łożysko i sprawa będzie prosta. Po zakupie wizyta na stacji diagnostycznej i ...z zawieszeniem wszystko OK.
    Następnie wizyta w serwisie gdzie napędzali każde koło z osobna aby wykluczyć łożyska i ...wykluczyli. Następnie wizyta u speców od zawieszeń i wg nich to odgłos OPON gdyż to są opony uniwersalne (opony jak i felgi zakupione jako nowe w 2018r ). Przy wymianie oleju i filtrów powiedziano mi, że ten odglos może pochodzić od tarcz hamulcowych . Dziś pojechał do kolejnego szpeca - zostawiłem auto na kilka godzin i ... nie znalazł przyczyny Podnosił auto na podnośniku, ściągał koła, rozłączał hamulce, sprawdzał tarcze i klocki...i NIC jedynie to co powiedział, że przód z lewej strony słychać skrzynię biegów - słabo ale słychać . I tyle. Zaznaczę również że koła były przekładane tył na przód i odgłos bez zmian.
    Co to za odgłos? ...takie niejednostajne stukanie - coś na wzór nierównej opony. Słychać cały czas lecz najbardziej przy prędkości +- 50km i co dziwne na zakrętach typu rondo czy to w prawo czy w lewo odgłos wzrasta. Przy hamowaniu również wzrasta. Kurde chcę zrobić lecz nie wiem co ...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Mnie też się wydaje że to odgłos od opony (opon?).Podjedź do kumatego wulkanizatora,niech sprawdzi koła na bicie boczne i promieniowe oraz sprawdzi opony na obecność wybrzuszeń,śladów shamowania ew.wyząbkowania.



  4. #3
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    04 Mar 2019
    Mieszka w
    Lubin
    dziś założyłem inny komplet kól ( inne felgi z oponami ) i bez zmian czyli eliminuję opony. Mechanik nie widzi nic w zawieszeniu, żadne łożysko czy tarcze, nawet piasty ściągał. Za to sugeruje ... skrzynie biegów !!! Napiszę raz jeszcze że stukanie słyszalne jest raczej cały czas lecz najgłośniej przy prędkościach 50km-60km i co dziwne przy skręcaniu czy to w prawo czy w lewo narasta !!! Dlatego mechanik sugeruje skrzynię gdyż podczas skręcania dostaje ona większe obciążenia i może wydawać taki odgłos. Jakoś mnie to nie przekonuje ...

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Mondek00r
    Imię
    Sebastian
    Opis
    Mondeo MKII 1.8 16v GhiaX
    Od
    11 Aug 2011
    Mieszka w
    Nisko
    Dyfer Ci się może sypać dlatego takie odgłosy wydaje.
    Z ABS wszystko ok?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez party4you Zobacz posta
    Napiszę raz jeszcze że stukanie słyszalne jest raczej cały czas lecz najgłośniej przy prędkościach 50km-60km i co dziwne przy skręcaniu czy to w prawo czy w lewo narasta !!! Dlatego mechanik sugeruje skrzynię gdyż podczas skręcania dostaje ona większe obciążenia i może wydawać taki odgłos.
    Za takie odgłosy najczęściej odpowiadają łożyska piast, w drugiej kolejności półosie/przeguby, na koniec zostaje skrzynia.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Stukanie w kierownicy lub zawieszeniu - co i jak?
    By pempol in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2014, 23:16
  2. [MkIII] Stukanie w przednim zawieszeniu.
    By majkelo997 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 12:56
  3. [MkIII] stukanie w zawieszeniu
    By piotreksh in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 18:59
  4. [MkII] Dziwne stukanie w zawieszeniu
    By toki3 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 20:56
  5. [MkI] Stukanie w tylnym zawieszeniu
    By zysek2 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-06-2007, 09:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów