Zamknięty temat
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz

    Pompka spryskiwacza - autopsja

    Witam,

    Ponieważ w moim bolidzie pękła obudowa pompki spryskiwacza przy dyszach postanowiłem ją wymienić. Niestety kupno oryginału graniczy z cudem, a zamienników jest "na pęczki". Zakupiłem jeden z nich dosłownie za grosze i długo nie pochodził. Po prostu pompka przestała działać. Po podpięciu na krótko silniczek także nie wydał z siebie żadnego dźwięku.

    Przyglądając się mojej starej pompce i tej nowej doszedłem do wniosku, że da się ją jakoś rozebrać i podmienić obudowę. Chwilowo założyłem starą pompkę do samochodu więc nie zrobiłem zdjęć tego pęknięcia. Rozebrałem jednak tą nową. Nie jest to jakieś bardzo skomplikowane, ale trzeba użyć troszkę siły.

    Na pierwszym zdjęciu widać, że udało mi się ściągnąć same dysze. Właśnie ten element u mnie pękł w starej pompce i skoro da się go ściągnąć to w ten sposób go podmienię tym samym naprawiając oryginalną pompkę Samych dysz już nie rozbierałem, bo nie chciałem nic urwać, a te też są rozbieralne na dwa elementy.

    Na kolejnym zdjęciu widzimy ściągniętą górną pokrywę z pinami i silniczkiem. Przy ściąganiu trzeba uważać, bo same piny troszkę się mogą powyginać. Sam silniczek wychodzi luźno z obudowy. Wystarczy odwrócić obudowę do góry nogami i silniczek mamy już w rękach. Na kolejnym zdjęciu silniczek już wyjęty.
    Po wyjęciu silniczka widzimy gumową uszczelkę, którą również można w miarę łatwo wyjąć. Na następnym zdjęciu widzimy wyjętą uszczelkę i plastikowy wirniczek. Ponieważ ta pompka nie podziałała zbyt długo to jest czysta. Nie mniej jednak ci co rozbierali swoje pompki wiedzą, że może zbierać się tam syf, a także może być go trochę między uszczelką a silniczkiem. Również silniczek można wyczyścić, bo na pewno będzie przyrdzewiały.
    Na ostatnim zdjęciu widać sam wirniczek.
    Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez bluebob ; 08-03-2019 o 16:54
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne wątki

  1. [MkIII] pompka spryskiwacza...
    By TomekWino in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 22:51
  2. [MkIII] Pompka spryskiwacza
    By wmichniewski in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 23:33
  3. [MkII] Pompka spryskiwacza
    By djadammo in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2008, 00:00
  4. [MkI] pompka spryskiwacza
    By krzysiek72 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-03-2008, 20:01
  5. [MkIII] pompka spryskiwacza
    By rad in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-01-2006, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów