+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    21 Dec 2016
    Mieszka w
    Poznań

    Gaśnie i dymi cholera jedna

    Cześć

    Jestem już bliski pokrojenia mojego mondeo i sprzedania na części ale podejmuje ostatnią próbę jego ocalenia. Trochę informacji:

    Mondeo TDCI 2004r., pompa regenerowana 8 miesięcy temu wraz z 3 wtryskami, płukanie zbiornika itd. było zrobione. Przed wymianą tego 4 wtrysku (proszę darować sobie wiadomości typu ,, ale trzeba wszystkie 4 z pompą, tylna kanapa i oponami).

    Jakieś 4 miesiące przed wymianą 4 wtrysku auto miało nierówne obroty w okolicy 780-840 i przy odpaleniu lekko zakopciło na biało. Po kilku minutach lub kilometrach było wszystko ok. To tego po 3 miesiącach doszło gaśnięcie auta ale tylko jak hamowałem lub przy gazowałem ostro i puściłem pedał gazu. Średnio na kilometr auto gaśnie mi ze 2 razy. 4 wtrysk został wymieniony kopci mniej.

    Próby przelewowe wyszły cudownie, filtr paliwa nowy, komputer milczy w sprawie błędów, prócz informacji o ustawieniu kierownicy ale wnioskuje, że nie jest to przyczyną :P


    Posiadacie jeszcze jakieś pomysły co to może być ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Czy były wymieniane rozpylacze ? To podstawowe pytanie.
    tel. 515430877

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    21 Dec 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Tak. Wszystkie 4 zostały wymienione.


    Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć czy zostały zamontowane oryginalne delhpi, czy zamienniki.
    Ostatnio edytowane przez Vincent van God ; 08-03-2019 o 20:41

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Napisz ile placiles za regeneracje jednego wtryskiwacza? I zaraz nam się wszystko wyjaśni. I ile za pompę? Tylko niepiszących ze kupiłeś pompę za 900zl regenerowaną 🤣🤣🤣
    tel. 515430877

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    21 Aug 2018
    Mieszka w
    ldz wwa
    Zaczyna sie... Obawiam sie ze bedziesz zmuszony do ponownej full naprawy u zbysia, bo tylko on ma dojscie do oryginalow w najlepszej cenie, a inni to tylko tanie chinczyki wkladaja.

    Na kanape i opony tez sie bedziesz musial zdecydowac, bo on rowniez czysci bak, pewnie tak ze nie znajdziesz nic pod mikroskopem... wiec gosc jest dosyc szczegolowy. Poza tym ma duze zaplecze, bo jest na wszystkich grupach i forach zwiazanych z mk3 tdci, i jego grupka znajomych zawsze go poleci, dobre slowo napisze, a i zyczliwie podpowie ze jak robic, to wszystko odrazu.

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Bimbek, czy Tobie Zbysiu robił regenerację układu?

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    21 Aug 2018
    Mieszka w
    ldz wwa
    LeePruut, po tym jak zbysiu pytal sie niedawno ludzi w necie o wymiane rozrzadu w mk3 i o to gdzie znajduje sie sterownik od skrzyni, to raczej mialbym watpliwosci, podobne do tych jakie mieli moi znajomi, ktorzy byli zainteresowani samochodami ktore sprzedaje, a sie okazywalo ze byly szybko, niestarannie naprawiane i ulepszane z uzywanych czesci

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Mhm...

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Kopcenie na biało to albo wilgoć/płyn się spala, albo jakieś zapowietrzanie w układzie zasilania.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Chlodniczka spalin?
    Ostatnio edytowane przez LeePrew ; 09-03-2019 o 21:02

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Bardzo dawno nie miałem przed oczami tego silnika, to nie kojarzę jakie są powiązania/budowa, jak ta chłodnica ma działać, co przez nią przepływa.
    A zerkales do płynu chłodzącego czy jakichś ubytków nie ma?
    Z drugiej strony nawet jakby płyn szedł do spalania, to raczej nie powodowałoby to gaśnięcia silnika, chyba że uszczelka pod głowicą, ale wtedy jest ewidentnie zauważalny ubytek płynu.
    Ja bym przy tych objawach zaczął od poszukiwania czy powietrze się nie dostaje do układu wtryskowego.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Chlodniczka znajduje się na odejściu spalin do EGR. U mnie chyba jest jakiś malutki przeciek, który nawet jest niezauważalny obserwując stan płynu w zbiorniczku. Zaslepilem EGR, przy odslepionym na postoju zauważyłem 'kapanie' z wydechu i trochę kopcenie. Również zaobserwowalem że przy zaworze EGR na wejściu spalin wyrzucało taką mgiełkę. No chyba że źle rozumuje i to całkiem coś innego.

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Dużo Ci nie pomogę bo jak pisałem nie mam tego przed oczami, musisz
    ocenić/wydumać na miejscu czy nieszczelność która podejrzewasz może mieć wpływ że płyn przedostaje się do cylindrów, bo jak idzie od razu w wydech razem ze spalinami no to będzie powodował białe dymienie, ale nie ma wpływu na gaśnięcie.
    Jak przedostaje się do spalania w cylindrach to będzie dymienie i może powodować gaśnięcie.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

    ---------- Post added at 20:44 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

    W Twoim aucie jest katalizator?

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    21 Aug 2018
    Mieszka w
    ldz wwa
    mialem takie auto z uszkodzona chlodniczka egr, gdzie plyn ubywal, a na zewnatrz wycieku brak... auto normalnie jezdzilo, zadnych mgielek, tylko trzeba bylo dolewac 0,5l na 1tys.km i to byl jedyny objaw, ze wlasciciel juz chcial robic uszczelke pod glowica. wymiana na druga, wyeliminowala pobor plynu

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    U kolegi van God'a kopci i gaśnie, u mnie tylko słabo przykapcalo. Tak mi przyszło do głowy,że może ta nieszczelność u Niego jest wieksza, przez to aż przygasa.Płyn może się właśnie przedostać do cylindrów przez
    EGR ze spalinami.
    Bimbek, a u mnie ciężko zauważyć wyciek- patrząc na stan płynu. Więc co za licho??
    Ostatnio edytowane przez LeePrew ; 09-03-2019 o 22:08

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    21 Aug 2018
    Mieszka w
    ldz wwa
    polecam obserwowac stan, dolewajac plynu do odpowiedniego poziomu. bywa ze patrzac na zbiorniczek, wydaje sie ze jest ok, a jak sie dolewa to lyknie i litr. co do mgielek i skraplan, to moze to byc zwyczajne zjawisko atmosferyczne. jak odkrece korek oleju, albo wyjme bagnet, to rowniez sie pojawia dymek...

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Mondeo MKI 94r. ,Mondeo MKIII 06r.
    Silnik
    1.8 115KM, 2.0TDCI 115M
    Od
    19 Mar 2014
    Mieszka w
    Myślenice
    Obserwuje, krecha na zbiorniku itd. Wyszło mi to przy wymianie egr,stary był zaślepiony. Nawet kartkę papieru przykładałem i robiłem przerwę na łączeniu spalin z EGR i ze spalinami rzucało jakaś mgiełka,czy to płyn - nie wiem,tak mi się wydaje. Generalnie auto z odslepionym EGR zagrzałem, cały czas stało w garażu i na ziemi pod wydechem pojawiła sie plama duża . Zaslepilem egr- wróciło do normy wszystko...

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    21 Dec 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Nazbierało się troszeczkę tego :P

    Wtryski 350 zł szt. i pompa 600 zł w pompie wymieniane oringi, 2 uszczelki i łożysko. Reszta była ok. Tym bardziej, że drugie auto przeszło to samo bodajże 2 lata temu i dalej śmigam. Mimo wszystko gdyby z nimi było coś nie tak to klasycznie błąd wyskakiwał by mi pod kompem, a tutaj nie mam żadnych błędów z serii: P

    EGR został wyczyszczony, sprawdzony i po kilku testach zatkany metalową blaszką. Nic się nie zmieniło. Płyn bez zmian. Jest katalizator.

    Nie mam już pomysłów co sprawdzać....

    Chociaż rozwiązałem sprawę lekkiego szarpania silnika i czeka mnie wymiana poduszki silnika.
    Ostatnio edytowane przez Vincent van God ; 10-03-2019 o 09:45

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCI 180KM, 450 Nm
    Od
    16 Apr 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez bimek Zobacz posta
    LeePruut, po tym jak zbysiu pytal sie niedawno ludzi w necie o wymiane rozrzadu w mk3 i o to gdzie znajduje sie sterownik od skrzyni, to raczej mialbym watpliwosci, podobne do tych jakie mieli moi znajomi, ktorzy byli zainteresowani samochodami ktore sprzedaje, a sie okazywalo ze byly szybko, niestarannie naprawiane i ulepszane z uzywanych czesci
    Podpisz się z imienia i nazwiska jeżeli mnie oczerniasz. Bo takie głupoty z konta na forum to sobie możesz pisać. Jakoś nie mam problemu ze sprzedaż żadnego auto i jeżdżą nimi chłopaki z grupy na fb... Nikt nie narzeka. Zastanawiam się co z Ciebie za troll ??
    Dość świeże konto i widzę że żal dupe ściska...
    Dobrze że powoli to forum zamiera i wszystko poszło na fb bo można przynajmniej takich ludzi jak ty kontrolować i banować.
    Ostatnio edytowane przez Zbysiu ; 12-03-2019 o 19:09
    tel. 515430877

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    21 Aug 2018
    Mieszka w
    ldz wwa
    Co prawda watek niedotyczy, ale... To ty, najpierw zmien swoj nick na imie i nazwisko, bedzie latwiej ustalac. Oczerniles i obraziles to ty mnie, co jest na tym forum. Nie masz problemu ze sprzedaza aut i sie bujasz po pare miesiecy, oglaszajac sie wszedzie i skladajac swoje propozycje w mozliwie kazdym watku o zakup. O moja dupe sie nie martw, bo to twoja sie spasla od tych hamburgerkow i lodow w wafelku.

    Co do forum, to bardzo fajnie ze jest i niech bedzie jak najdluzej, bo tu nie ma takiego kolesiostwa jak u ciebie na grupach. Gdzie wmawiasz ludziom chorobe, a pozniej udajesz ze leczysz. A jesli ktos napisze prawde, albo ma inne zdanie, to ty i twoja grupa odrazu blokuje. Nie zareagowalbym na posty nikogo, kto by nie naciagal ludzi tak nachalnie na niepotrzebna naprawe jak ty.

    Aby nie byc goloslownym, to podaje pare postów z fb ktore w przeciagu miesiaca napisal zbysiu, co to uwaza ze troluje i zmyslam:

    1.Ford Mondeo MK3 dyskusje i giełda
    Witam. Czy ktoś wie gdzie znajduje się sterownik skrzyni automatycznej w Mondeo Mk3??? Taki jak na zdjęciu.

    2.Ford Mondeo MK3 dyskusje i giełda
    Witam kolegów. Mam pytanie odnośnie Mondeo mk3 2.5 v6 w lpg z 2006 proszę o opinie i pytanie czy ktoś wymieniał rozrząd samodzielnie? Jaki koszt czesci? Po odpaleniu słychać napinacz.

    3. Ford Mondeo mk3 Dyskusje porady i gielda
    Kupię fotele i kanapę Skóra z Alkantara Mondeo mk3 kombi. Tylko i wyłącznie skóra z alkantarą.

    4. Ford Mondeo mk3 Dyskusje porady i gielda
    Witam. Potrzebuje mechanizm podnoszenia szyby tylnej lewej Mondeo mk3 HB.
    Ktoś posiada z Wrocławia ?

    5.Ford Mondeo MK3 dyskusje i giełda
    Kupię półoś lewą Mondeo mk3 2.2 tdci
    Oferty na priv proszę.

    6. Ford Mondeo mk3 Dyskusje porady i gielda
    Kupię uszkodzone wtryski 504Z
    Jeżeli ktoś ma proszę zdjęcia i cenę na priv

    7. Ford Mondeo MK3 dyskusje i giełda
    Kupię sterownik silnika 2.0 tdci 130km z auta z tempomatem pod wtryski 504Z i turbo elektroniczne.

    8. Ford Mondeo mk3 Dyskusje porady i gielda
    Kupię zderzak Mondeo mk3 kombi titanium ładny nie połamany taki jak na zdjęciu pod czujniki cofania.

    Fajne by było gdyby miał ktoś w kolorze G0 ale nie jest to konieczny.

    Musi być pod PDC i tutanium. To konieczne.

    9. Szukam osób do pracy na weekend 21-23 sierpnia, sprzedaż lodów i gofrów, Zainteresowani pytać

    Jak widac, kolega z niejednego pieca wafla wyjadal

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Gaśnie podczas jazdy, klekocze i dymi...
    By masterhard in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-08-2016, 12:35
  2. [TDCi MKIII] kompresja, słabo odpala, gaśnie, dymi
    By piotr_zabki in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 21:18
  3. [TDCi MKIII] Gaśnie w czasie jazdy , dymi okrutnie i błędy na kompi
    By deepwood in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-07-2010, 19:27
  4. Dymi, szarpie, gaśnie TDDI - Pomocy (Bydgoszcz)
    By sylwek1980 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 31-07-2007, 12:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów