+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdañsk

    Do³o¿enie wi±zki spryskiwaczy xenon mondeo mk3 2.0 2001r PB

    Witam potrzebuje schemat instalacji elektrycznej do zasilenia pompki spryskiwaczy xenon.Mam zamontowane lampy xenonowe do³o¿y³em teraz spryskiwacze na zderzak oraz zamontowa³em du¿y zbiornik.. ale mój ford to okrojona wersja i brakuje zasilenia pompki spryskiwaczy.Tak sobie rozkminia³em bo chcia³em podpi±æ sie pod zasilanie pompki na przednie szyby ale jest z tym ponoæ jaki¶ problem wiêc zastanawiam siê czy jak bym za³atwi³ kostkê od pompki spryskiwaczy xenon przed³u¿y³ ja i po drodze zamontowa³ bym bezpiecznik tylko gdzie sie z tym wpi±æ aby podane zosta³o zasilanie i gra³o razem ze spryskami przedniej szyby.Wiem ¿e oryginalna wi±zka ma niebieski przeka¼nik który znajduje sie w skrzynce bezpieczników pod kierownic±.Chyba ¿e macie pomys³ jak to inaczej rozwi±zaæ aby do³o¿yæ zasialnie na pompke xenon tak aby zgraæ to ze spryskiwaczami przedniej szyby ??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdañsk
    Wiêc tak wi±zkê któr± uda³o mi siê dorwaæ by³a od diesla z 2003roku.Po wybebeszeniu przewodów id±cych od przeka¼nika wygl±da to tak:
    Patrz±c na przeka¼nik wed³ug nr:
    1-2 przewody kolorów ¿ó³to pomarañczowy i ¿ó³to br±zowy z czego(¿ó³to br±zowy leci do kostki która zasila pompkê spryskiwaczy szyby(( przy samej pompce w kostce jest te¿ przewód koloru bia³o czarny która wchodzi do wi±zki komputera w nogach pasa¿era) za¶ przewód ¿ó³to pomarañczowy idzie równie¿ gdzie¶ do skrzynki bezpieczników w nogach pasa¿era)
    2-przewód czarny masa i leci w wi±zce id±cej do skrzynki bezpieczników
    3-przewód zielono ¿ó³ty leci do kostki zasilaj±cej pompkê spryskiwaczy xenonowych ( kostka xenon ma jeszcze czarny przewód który jest masowy)
    4-zielony przewód wychodzi gdzie¶ do skrzynki bezpieczników która jest w nogach pod kierownica
    5-przewód czerwony który leci do skrzynki bezpieczników pod maska i wchodzi w gniazdo bezpiecznika nr 22

    teraz moje pytanie brzmi takie.Czy kto¶ jest w stanie powiedzieæ mi w jaki kolor kostki b±d¼ gdzie wchodz± przewodu koloru zielonego czyli nr.4, oraz koloru ¿ó³to pomarañczowego czyli nr.1 do skrzynki bezpieczników znajduj±cych siê pod kierownic±? Oraz drugie pytanie sk±d jest zasilana pompka spryskiwaczy szyb przód/ty³? I jak to zrobiæ teraz czy po prostu nie podpinaæ przewodu który idzie z przeka¼nika czyli nr.1 do pompki spryskiwaczy szyby i zostawiæ po staremu jak jest w oryginalnej wi±zce.Bo tak siê zastanawiam pewnie ¿e bia³o czarny który idzie do pompki spryskiwaczy to sygna³ z manetki czy jestem w b³êdzie?Bo teraz utkwi³em trochê w takim ma³ym punkcie martwym i zastanawiam siê jak to rozwi±zaæ??

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Do³o¿enie spryskiwaczy xenon..
    By Paker in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-03-2019, 22:20
  2. [MkIII] do³ozenie spryskiwaczy xenon
    By Mewa_lp in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 18:17
  3. [MkIII] Do³o¿enie elektrycznych szyb na ty³ (brak wi±zki)
    By Davers13 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 00:04
  4. [MkII] Do³o¿enie grzanych spryskiwaczy
    By KLUSEK in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-10-2009, 18:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów