+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno

    Krêci ale nie odpala, czujnik wa³ka rozrz±du ?

    Witam, mam problem z odpaleniem samochodu Mondeo mk3 2.0 benzyna, mia³em tak± sytuacjê, ¿e raz mi zgas³ i nie mog³em go odpaliæ przez dobre 15 minut i ostatni± prób± ostatnim tchnieniem akumulatora jeszcze zaskoczy³ i je¼dzi³em tak normalnie gdzie pali³ na dyk jakie¶ dwa dni wczoraj znowu pod domem po postoju jeden dzieñ znowu nie chce zaskoczyæ (Paliwo w baku jest) ale sprawdza³em napiêcie na czujnikach i na wszystkich jest jedynie na czujniku po³o¿enia wa³ka rozrz±du na wtyczce na zap³onie nic siê nie pokazuje tak powinno byæ czy jednak powinno na zap³onie pokazywaæ napiêcie ok 5v ? Je¿eli powinno pokazywaæ a nie pokazuje to gdzie najszybciej sprawdziæ przyczynê czego nie dostaje pr±du bo odwijaæ ca³± instalacjê i szukaæ to trochê chyba nie dla mnie. Dziêkuje z góry za pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Wyeliminowa³em kilka mo¿liwych przyczyn (tak mi siê wydaje) okaza³o siê, ¿e pompa paliwa nie za³±cza siê mimo, ¿e napiêcie w kostce jest i pompa gdy j± pod³±cze na ostro te¿ siê za³±cza i w tym czasie gdy j± pod³±czy³em na ostro napompowa³a paliwa do przewodów i auto odpali³o ale gdy skoñczy³o siê paliwo w przewodach auto zgas³o tylko czemu nie za³±cza siê pompa paliwa mimo ¿e w kostce jest napiêcie a sama pompa równie¿ dzia³a gdy j± pod³±czyæ na ostro ?? Kto¶ co¶ pomo¿e, zna siê na elektryce ?? Dodam tylko ¿e na kostce od czujnika wa³ka rozrz±du nadal nie ma napiêcia tyle, ¿e auto odpali³o gdy mia³o paliwo bez problemu.

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Moim zdaniem alarm ci szaleje, mialem dokladnie tak samo u siebie. Po lewej stronie nad kolanem kierowcy masz skrzynke bezpieczników, pewnie gdzie¶ tam masz centralke schowan±, ja u siebie musia³em od³±czyæ alarm i zlutowac przewód do pompy. A czujnik pewnie dzia³a na zasadzie rezystancji i chyba nie powinno byæ tam napiêcia. Pozdro
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 28-03-2019 o 08:17
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  5. #4
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Mo¿liwe ¿eby siê *o cos po zmianie elektroniki w pilocie i zakodowaniu nowego pilota? Bo mój co¶ trzeba by³o naciskaæ mocno ¿eby otwiera³ i wzi±³em ze szrotu inny prze³o¿y³em tylko t± elektronikê i zakodowa³em kluczyk i tak je¼dzi³em chwile ze dwa trzy tygodnie normalnie

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondzio³ek Zobacz posta
    okaza³o siê, ¿e pompa paliwa nie za³±cza siê mimo, ¿e napiêcie w kostce jest
    Sprawdza³e¶ na zapiêtej do pompki kostce? bo mo¿e tak byæ ¿e te 12V to jest "widmowe" i zanika przy obci±¿eniu, sprawd¼ jeszcze masê dochodz±c± do kostki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    W³a¶nie tak sprawdza³em ale nie na zapiêtej kostce tylko ¿arówk± i nie ¶wieci na ¿adnej kombinacji i doszed³em do momentu gdzie dalej tego pr±du niby nie ma a¿ do przeka¼nika, sam przeka¼nik dobry bo zmienia³em z tym od klaksonu i dzia³a ale to samo jest w miejscu przeka¼nika od pompy niby jest pr±d a po podlaczeniu ¿arówki nie ¶wieci tak jak by zanika³ ten pr±d i nie wiem co dalej robiæ.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondzio³ek Zobacz posta
    nie wiem co dalej robiæ.
    Podmieñ przeka¼nik np z klaksonowym.
    Masê dla ¿arówki bra³e¶ z przewodu czy np z aku/silnika/karoserii?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  9. #8
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    W sumie to ¿arówkê podpi±³em na dwa kable i wsadzi³em do wtyczki w miejsca gdzie na pompie na ostro siê za³±czy³a tyle ze ¿arówka siê nie za¶wieci³a a w tych dwóch miejscach na wtyczce pokazuje napiêcie a do aku jak pod³±cze tymi dwoma kabelkami to sie za¶wieci. Nie znam siê na elektryce pewnie co¶ ¼le robie...

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Do ¿arówki daj plusa z wtyczki pompy, a minusa z karoserii, wtedy wyjdzie czy to faktycznie plusa wcina czy masy brak.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  11. #10
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Wiec tak pod³±czy³em tak jak mówi³e¶ jeden koniec do plusa drugi do karoserii i nic na drugiej wtyczce tez nic ale zadzia³a³o na skrzynce z przeka¼nikami w miejscu przeka¼nika od pompy czyli wpi±³em jeden koniec do plusa w skrzynce drugi do karoserii i ¿arówka siê za¶wieci³a czyli co mo¿emy wykluczyæ ze miêdzy kompem a skrzynk± jest wszystko ok ? A problem le¿y miêdzy skrzynk± z przeka¼nikami a pomp±?

  12. #11
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Nie mam masy na przeka¼niku pompy bo jak podepnê zasilanie w pin przeka¼nika pompy a masê do karoserii ¿arówka siê ¶wieci i tak samo jak podepne pod masê od przeka¼nika klaksonu tez ¶wieci wiec chyba jednak gubi masê miêdzy kompem a puszk± z przeka¼nikami albo sam komputer siad³ dobrze kombinuje ?

    ---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 19:01 ----------

    A i jeszcze od razu zadam pytanie jak sprawdziæ po³±czenie tego przewodu masowego z komputerem czy jest przej¶cie gdzie tam w kompie siê podpi±æ który to przewód ?

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondzio³ek Zobacz posta
    dobrze kombinuje ?
    Z tego co pamiêtam masa na wtyczkê nie idzie przez przeka¼nik a gdzie¶ do karoserii jest przykrêcona i idzie w wi±zkê do wtyczki pompy, i zdarza siê ¿e w³a¶nie na tym przykrêceniu do karoserii traci kontakt.
    Natomiast sam przeka¼nik przekazuje tylko plusa, no i ma dodatkowo masê steruj±c± i plusa steruj±cego, i te steruj±ce potencja³y s± tylko po to aby przeka¼nik siê za³±czy³ i przes³a³ plusa zasilaj±cego dany odbiornik.

    ---------- Post added at 12:18 ---------- Previous post was at 11:46 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mondzio³ek Zobacz posta
    jak sprawdziæ po³±czenie tego przewodu masowego z komputerem
    Trzeba miernikiem przedzwaniaæ przewody, ale najlepiej zacz±æ od od³±czenia wtyczki przy kompie i oczy¶ciæ, bo przez tyle lat na stykach tworzy siê ¶nied¼/niekontakty.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    No mo¿e spróbuje go wyczy¶ciæ chocia¿ no jest przymocowany jako¶ na nitach i chyba musze rozcinaæ ¿eby wtyczkê wyj±æ... ale na poniedzia³ek daje do mechanika i zobaczymy mo¿e cos powie co to by³o... a pompê pod³±czy³em na ostro do zapalniczki i taki prze³±cznik z lampki da³em i jak siê tylko auto nagrzeje i prze³±czy na LPG to wy³±czam i jadê na LPG chocia¿ pewnie i by je¼dzi³o tak na benie ale to tak tylko zrobione ¿eby do mechanika dojechaæ te 10 km. Tak¿e dziêki ze wszelk± pomoc jak wróci od mechanika i co¶ powie co to by³o to dam tu znaæ

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondzio³ek Zobacz posta
    jest przymocowany jako¶ na nitach i chyba musze rozcinaæ ¿eby wtyczkê wyj±æ...
    Nie nie, wtyczkê odpinasz od strony komory silnika, sterownika nie trza ruszaæ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  16. #15
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Tak wiem wiem, ¿e wtyczka jest od komory silnika patrzy³em na szrocie od 1.8 i tam odkrêci³em jedn± ¶rubkê i odpi±³em wtyczkê a u mnie jest takie jak by zabezpieczenie metalowe przed wyjêciem wtyczki na ca³ej d³ugo¶ci kompa i z³apane nitami... w jakim celu to jest to nie wiem chyba ¿eby utrudniæ cz³owiekowi ¿ycie.

  17. #16
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Witam. Wiec dzi¶ odebra³em samochód od mechanika i wysz³o na to, ¿e gdzie¶ miêdzy skrzynk± z przeka¼nikami a kompem zgubi³o masê (tak twierdzi mechanik) d³ugo by to chyba nie trwa³o ale w trakcie urwali kluczyk bo mia³em taki dorabiany z immo i on tylko s³u¿y³ do odpalania a maskê otwieraæ trzeba z oryginalnego i to im mówi³em on zapomnia³ i urwa³ i doliczy³ sobie do kosztu 20 z³ za ten kluczyk ze musia³ dorobiæ... juz machn±³em rêk± na to ale wsiadam okazuje siê ze wska¼nik paliwa nie pokazuje ile mam paliwa ani komp nie reaguje ule km mogê przejechaæ na baku, stwierdzili ze licznik do wymiany i na jutro ma byæ nowy licznik zobaczymy czy te¿ sobie policz± bo jak oddawa³em to licznik akurat dzia³a³. Wymieni³bym sobie sam ale jak ju¿ zamówi³ niech robi.

Podobne w±tki

  1. [Duratec] Jaka rezystancja czujnika wa³ka rozrz±du.
    By Mateo33 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-02-2015, 12:32
  2. [Zetec] Czujnik po³o¿enia wa³ka rozrz±du
    By roman09 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 18:47
  3. [MkII] Czujnik po³. wa³ka rozrz±du Zetec 1.8Pb (>05.98)
    By jagus in forum Na w³asne oczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-2009, 10:35
  4. [MkII] Czujnik wa³ka rozrz±du - V6
    By Krzychu32 in forum Na w³asne oczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-02-2009, 18:05
  5. Czujnik po³o¿enia wa³ka rozrz±du
    By mariuszl in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2007, 18:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów