+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.

    Przerywa pod obciążeniem. Cewka, kable?

    Witam!

    Ostatnio wykreciłem świece w celu pomiaru kompresji. Podczas pomiaru gdy kręciłem rozrusznikiem, nie odlaczyłem od cewki zapłonowej zasilania i przewodów WN. Po zamontowaniu świec zauważyłem że podczas jazdy auto zaczęło przerywać (głównie na niskich obrotach podczas dużego obciążenia).

    Pytanie, czy mogła się uszkodzić cewka podczas pracy bez obciążenia (bez podłączonych świec)? Czy może gdzieś uszkodził się przewód WN podczas odpinania od świecy?
    pozdrawiam
    Leszek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Raczej obstawiał bym kable przy wypinaniu zwłaszcza jak ciężko schodziły, cewce podczas takiego kręcenia nic się nie stanie albo inaczej mogła by się tak samo cewka zepsuć podczas próby uruchamiania z podłączonymi kablami ale obstawiał bym te kable jednak, dobrze jak byś miał kogoś znajomego z takim silnikiem bądź 2.0 bo chyba takie same są kable i na chwile podmienił, żeby nie kupować niepotrzebnie kabli.

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Dziś kable ponownie podłączyłem, bo może któryś nie zaskoczył. Ale problem jest dalej. Jutro zmierzę rezystancję przewodów. Dodatkowo zauważyłem, że problem jest dopiero jak się silnik rozgrzeje. Na zimnym silniku chodzi idealnie - skłania mnie to do cewki. Niestety nie mam znajomego, aby podmienić komponenty. Zostaje mi zakup nowej cewki (140zł), albo przewodów (70zł.). Istny totolotek.

    ---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 23:01 ----------

    Rezystancje przewodów WN sprawdzę miernikiem. Powinna być w okolicach 6,5kOhm/m. Cewki nie sprawdzę miernikiem, jeżeli ma przebicie między zwojami. Na forach czytałem, że podczas pracy cewki bez obciążenia potrafi się ona momentalnie zepsuć.

    Przewody zmierzone miernikiem. Rezystancja od 2,9kOhm do 0,9kOhm (w zależności od długości), więc wyglądają na sprawne. Na zimnym silniku wszystko gra, dopiero jak się rozgrzeje to przerywa. Jutro mam zamiar zaryzykować i kupić nową cewkę
    Ostatnio edytowane przez kovalek ; 31-03-2019 o 23:41
    pozdrawiam
    Leszek

  5. #4
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    18 Sep 2016
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    U mnie problem chyba rozwiązany. Winne okazały się i przewody i cewka. Najpierw wymieniłem przewody i było trochę lepiej, ale dalej czasem przerywało. Wykręciłem cewkę i pod spodem było widać ślad po przegrzaniu jednej cewki. Prawdopodobnie załatwiły ją uszkodzone przewody.
    pozdrawiam
    Leszek

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Kombi
    Od
    12 Nov 2018
    Mieszka w
    Kraków
    witam,
    mam podobny problem, przerywa na niższych obrotach pod obciążeniem tak poniżej 2 (i jak już zacznie to do około 2-2,5) tyś. obr.
    świece, kable i cewka wymienione rok temu, kable ngk (ale jak widzę poniżej to nie ma już znaczenia jaka firma...), świece zaś to ngk laser platinium motorcraft agfs 22fe13j (japan), silnik to 1,8 benzyna z 2003r, przebiegu 200...
    zaczęło się co jakiś czas, teraz co chwilę
    nie mogę znaleźć jakie świece powinny być seryjnie, może ktoś z Was wie, lub jakie polecacie to wymienię?
    dzięki za podpowiedź
    Ostatnio edytowane przez k1cyprys ; 04-06-2019 o 07:45

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez k1cyprys Zobacz posta
    jakie świece powinny być seryjnie
    https://ford.sklep.pl/product-pol-15...J-1307093.html
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Kombi
    Od
    12 Nov 2018
    Mieszka w
    Kraków
    dzięki, czyli mam dobry model...
    no nic, czwartek jadę do mechanika posprawdzać to dam znać.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    @k1cyprys jak byś był w okolicach Nowego Sącza mam cewkę FoMoCo i kable Beru zbędne oczywiście sprawne, mogę się pozbyć

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Kombi
    Od
    12 Nov 2018
    Mieszka w
    Kraków
    dzięki ale... za późno.
    więc tak, byłem w ABC Focus na 29 Listopada... chłopak sensownie podszedł do tematu, pokazał mi na kablach - mimo, że rocznych i ngk - ślady po przebiciach, na świecach też, świece były dobre ale załatwiły je złe kable, na 1 i 4 cylindrze, kupiłem 2 oryginalne kable i nowe 2 świece i po sprawie...
    śmiga i nie szarpie.

  11. #10
    Zielony listek Awatar musiu
    Imię
    Paweł
    Model
    Mk3 12.2005
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez k1cyprys Zobacz posta
    dzięki ale... za późno.
    więc tak, byłem w ABC Focus na 29 Listopada... chłopak sensownie podszedł do tematu, pokazał mi na kablach - mimo, że rocznych i ngk - ślady po przebiciach, na świecach też, świece były dobre ale załatwiły je złe kable, na 1 i 4 cylindrze, kupiłem 2 oryginalne kable i nowe 2 świece i po sprawie...
    śmiga i nie szarpie.
    Podepnę się trochę - jak wyglądają takie ślady po przebiciach? Jest jakiś sposób żeby ocenić czy kable są dobre czy do wymiany?
    Chcę u siebie wymienić świece a nie wiem jak to jest z kablami.
    Z góry dzięki
    Pzdr
    Paweł

    Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk
    był '98 Mk2 1.8TD w sedanie, jest '06 Mk3 1.8Pb w kombiaczu

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Kombi
    Od
    12 Nov 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez musiu Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez k1cyprys Zobacz posta
    dzięki ale... za późno.
    więc tak, byłem w ABC Focus na 29 Listopada... chłopak sensownie podszedł do tematu, pokazał mi na kablach - mimo, że rocznych i ngk - ślady po przebiciach, na świecach też, świece były dobre ale załatwiły je złe kable, na 1 i 4 cylindrze, kupiłem 2 oryginalne kable i nowe 2 świece i po sprawie...
    śmiga i nie szarpie.
    Podepnę się trochę - jak wyglądają takie ślady po przebiciach? Jest jakiś sposób żeby ocenić czy kable są dobre czy do wymiany?
    Chcę u siebie wymienić świece a nie wiem jak to jest z kablami.
    Z góry dzięki
    Pzdr
    Paweł

    Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk
    u mnie po tygodniu spokoju padły pozostałe dwie (2 i 3) i dziś wymieniłem już do końca i mam zestaw nowy... no i śmiga aż miło...
    co do samych kabli to załączam foto, chociaż ciężko to ująć na zdjęciu, tak czy inaczej wymieniaj komplet kabel+świeca: takie cienkie białe rysy po obwodzie zaraz przy końcu fajki
    przebicie.jpg

Podobne wątki

  1. [Duratec] Kable, świece, a może cewka?
    By Kafar in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 12:01
  2. [MkII] Co padlo ? cewka, kable czy swiece ?
    By RavenMOH in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-03-2011, 13:17
  3. [MkII] Jak sprawdzic czy cewka zaplonowa nie przerywa?
    By pdolar in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-12-2005, 10:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów