+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno

    Wymiana licznika, jakie procedury ??

    Witam. Byłem zmuszony po moich ostatnich problemach z pompą paliwa wymienić licznik, ponieważ coś tam się upaliło od wskaźnika poziomu paliwa i ok wymieniłem licznik ale nowy pokazuje ok 70 tys km mniej od mojego poprzedniego i nie wiem teraz czy zgłaszać to teraz czy przy badaniu technicznym a badanie mam w połowie czerwca, tylko tak teraz myślę, że przy kontroli mogłyby być problemy pewnie w tym czasie zanim pojechałbym na "przegląd" ? I jeszcze inne pytanie czy może "kręcić" licznik do przodu na taki sam stan jak ten mój stary ? Tylko co do tego potrzeba i ile to może kosztować ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Jak ktoś poda "recepturę" to każdy będzie mógł sobie ją "przełożyć" na drugą stronę i cofać w nieskończoność każdy licznik. Dlatego nie można tego samemu zrobić.

    Pixel 2 XL/TT Pro

  4. #3
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    Mnie nie interesuje ani nie interesują ludzie którzy cofają liczniki chcą niech cofają, zresztą jakie ma znaczenie stan licznika powinno się patrzeć na stan samochodu bo może być tak że auto ma przejechane 100 tys i jest w gorszym stanie niż auto co ma 200 tys przejechane... taka głupia mentalność ludzi jak by ludzie nie pędzili głupio za kupieniem auta 15letniego z przebiegiem 120 tys km to by nie było kręcenia licznikami... ale dobra wracając do tematu to chodziło mi bardziej ile taki spec może sobie za to krzyknąć bo jak jakieś zaporowe kwoty to pójdę i zgłoszę po prostu ale chodziło mi też żeby ktoś powiedział gdzie iść, kiedy i w ogóle. ? Bo te przepisy coś się miały zmienić.

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wbrew pozorom kręcenie licznika w górę też jest podpadziochą.
    Normalnie przed rozpoczęciem badania zgłoś diagnoście że była wymiana licznika i finito, dla spokojności weź stary licznik coby pokazać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    No tak chyba zrobię, że przed badaniem zgłoszę ale co jeśli w ciągu tych dwóch miesięcy będę miał kontrolę i niebiescy mi spiszą stan licznika a nie było to zgłoszone i będzie różnica 70 tys. Zapewne będzie problem...

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mondziołek Zobacz posta
    Zapewne będzie problem...
    A kiedykolwiek przy kontroli MO miałeś spisywany licznik?, zawsze możesz poprzedni w bagażniku wozić i jakby doszło jednak do spisywania licznika no to wymieniłem przed chwilą i jadę na stację poinformować o wymianie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    11 Nov 2016
    Mieszka w
    Krosno
    No do tej pory nie miałem ale gdzieś czytałem, że teraz spisują stan licznika przy każdej kontroli... No ale jakieś to wyjście jest dobra dzięki za podpowiedzi

Podobne wątki

  1. [MkIII] Wymiana licznika
    By Giantsdz in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2017, 18:17
  2. [MkII] Wymiana licznika(z mil na km)
    By Macieksvv in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 22:04
  3. [MkII] wymiana licznika na MK III
    By tolkos in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2007, 16:03
  4. [MkII] podświetlenie licznika jakie żarówki
    By jacek73 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-2006, 20:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów