+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 63
  1. #21
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Stoj±c przodem do auta po prawej stronie ch³odnicy, w grafice Google wpisz "osuszacz mondeo", to bêdziesz widzia³ czego szukac.

    Wys³ane z mojego Redmi Note 4 przy u¿yciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    05 Jan 2019
    Mieszka w
    ¯ary
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Stoj±c przodem do auta po prawej stronie ch³odnicy, w grafice Google wpisz "osuszacz mondeo", to bêdziesz widzia³ czego szukac.

    Wys³ane z mojego Redmi Note 4 przy u¿yciu Tapatalka
    Oki Jutro bêdê szuka³ Dzieki "Netoper" Widzê ¿e Nasz jakie pojêcie o Fordach. Pewnie nie raz bêdê jeszcze o jakie¶ z pozoru g³upoty pyta³ Mia³em do niedawna Alfê 166 i my¶la³em ¿e tam makarony mieli patenty nie do ogarniêcia. Ale widzê ¿e Ford te¿ ma nie w±sko nawalone

  4. #23
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Hehe, mam pojêcie o tych rzeczach które przerabia³em, ale od paru lat nie grzeba³em ju¿ przy Mondkach to potrafi siê czasami pomerdaæ, tak jak choæby z tym bezpiecznikiem.

    Wys³ane z mojego Redmi Note 4 przy u¿yciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  5. #24
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    05 Jan 2019
    Mieszka w
    ¯ary
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Hehe, mam pojêcie o tych rzeczach które przerabia³em, ale od paru lat nie grzeba³em ju¿ przy Mondkach to potrafi siê czasami pomerdaæ, tak jak choæby z tym bezpiecznikiem.

    Wys³ane z mojego Redmi Note 4 przy u¿yciu Tapatalka
    Zluzuj Zdarza siê. Wiesz, cieszy mnie tylko to ¿e pewnie jestem ju¿ blisko rozwi±zania problemu a elektryk za to samo skasowa³ by mnie srogo jak s±dzê

  6. #25
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Hej
    ¯eby nie zak³adaæ nowego tematu podepnê siê tutaj. Cieknie mi olej (taki zielonkawy) z kompresora ju¿ od dwóch lat. Klimê dzi¶ nabija³em i zosta³o odci±gniête 500g czynnika, czyli 200g spitoli³o. Sprê¿arka chodzi cicho, klima jak wiadomo dzia³a. Teraz pytanie sk±d ten olej? Wydawa³o mi siê, ¿e olej jest razem z czynnikiem- ubytek oleju=ubytek czynnika. Wiem na 100%, ¿e to co¶ z klim±, bo wyciek pojawia siê na pod³odze w gara¿u tylko w momencie gdy pracowa³a sprê¿arka. Jakie¶ sugestie?

    Pozdrawiam

  7. #26
    Zielony listek Awatar perials
    Model
    mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    10 Nov 2015
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Je¶li olej jest zielonkawy czyli z barwnikiem (jego zadanie to lokalizowanie wycieków) - to mamy nieszczelno¶æ w uk³adzie. Klima dzia³a ale kiedy¶ przestanie. Prawdopodobnie dla tego, ¿e nieszczelno¶æ jest ma³a i wyciek uwidacznia siê po pracy sprê¿arki.

  8. #27
    Kursant
    Model
    Mondeo 2005r
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    22 Jun 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    No dobra, to ¿e jest nieszczelno¶æ to ja wiem. Tylko jak to jest mo¿liwe, ¿e klima nie by³a nabijana minimum 2 lata (tyle czasu mam samochód) a u¿ywa³em jej i w lato i w zime i brakowa³o jedynie 200g czynnika? Chyba umyjê kompresor (bo jest ca³y w tej zielonej mazi) i dopiero wtedy zobaczê sk±d to cieknie, ale jest to dla mnie bardzo dziwne

  9. #28
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    05 Jan 2019
    Mieszka w
    ¯ary
    Cytat Zamieszczone przez Marek74 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Hehe, mam pojêcie o tych rzeczach które przerabia³em, ale od paru lat nie grzeba³em ju¿ przy Mondkach to potrafi siê czasami pomerdaæ, tak jak choæby z tym bezpiecznikiem.

    Wys³ane z mojego Redmi Note 4 przy u¿yciu Tapatalka
    Zluzuj Zdarza siê. Wiesz, cieszy mnie tylko to ¿e pewnie jestem ju¿ blisko rozwi±zania problemu a elektryk za to samo skasowa³ by mnie srogo jak s±dzê
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Jeszcze pozwolê siê w³±czyæ w temat z opisem co dolega³o mojej klimie:

    No wiêc problem z klim± rozwi±zany. U mnie Okaza³o siê ¿e spalone by³y dwa bezpieczniki. Bezpiecznik nr 31 7,5 A w skrzynce bezpieczników w komorze silnika Nie wiem czemu), oraz bezpiecznik F82 w skrzynce pod kierownic±. W przypadku tego bezpiecznika, prosze siê nie sugerowaæ, ¿e jest na schemacie ikonka tempomatu. Jest to bezpiecznik wielofunkcyjny azabezpiecza te¿ obwód podgrzewanych spryskiwaczy i kilka innych obwodów. Okaza³o siê ¿e zabezpiecza te¿ (albo ma co¶ wspólnego) z czujnikiem niskiego ci¶nienia klimatyzacji (czujnik pod prawym przednim nadkolem (strona pasa¿era). Kiedy on by³ spalony na czujniku klimy nie by³o ¿adnego napiêcia i klimatyzacja siê nie za³±cza³a, mimo ¿e po zwarciu styków przeka¼nika R6 w skrzynce przy silniku, sprzêgie³ko klimatyzacji siê za³±cza³o. Jego wymiana i sprawdzenie wi±zki podgrzewania spryskiwaczy, po uprzednim ich od³±czeniu w cholerê, sprawi³o ¿e klima ruszy³a.

    Serdeczne dziêki dla Kolego "Netoper" za cenne wskazówki

  10. #29
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marek74 Zobacz posta
    bezpiecznik F82 w skrzynce pod kierownic±. W przypadku tego bezpiecznika, prosze siê nie sugerowaæ, ¿e jest na schemacie ikonka tempomatu. Jest to bezpiecznik wielofunkcyjny azabezpiecza te¿ obwód podgrzewanych spryskiwaczy i kilka innych obwodów.
    Czyli trop mia³em dobry, tylko umiejscowienie bezpiecznika mocno nietrafione okre¶li³em
    We¼ dla spokojno¶ci ducha odepnij podgrzewanie spryskiwaczy bo to one najczê¶ciej odpowiadaj± za padniêcie tego bezpiecznika, luknij w ten temat:
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ba-po%C5%BCaru!!!!
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  11. #30
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    05 Jan 2019
    Mieszka w
    ¯ary
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Marek74 Zobacz posta
    bezpiecznik F82 w skrzynce pod kierownic±. W przypadku tego bezpiecznika, prosze siê nie sugerowaæ, ¿e jest na schemacie ikonka tempomatu. Jest to bezpiecznik wielofunkcyjny azabezpiecza te¿ obwód podgrzewanych spryskiwaczy i kilka innych obwodów.
    Czyli trop mia³em dobry, tylko umiejscowienie bezpiecznika mocno nietrafione okre¶li³em
    We¼ dla spokojno¶ci ducha odepnij podgrzewanie spryskiwaczy bo to one najczê¶ciej odpowiadaj± za padniêcie tego bezpiecznika, luknij w ten temat:
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ba-po%C5%BCaru!!!!
    Tak. Podgrzewacze wy³±czone w diab³y. Prawy po stronie pasa¿era robi³ zwarcie a ja pierwszy od³±czy³em lewy, po stronie kierowcy i dziwi³em siê ¿e spali³ siê bezpiecznik po raz drugi Echhh

  12. #31
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez Marek74 Zobacz posta
    Spalony by³ bezpiecznik w skrzynce przy silniku (nie zauwa¿y³em wcze¶niej).
    F31 7.5A z opisem A/C - o ten chodzi?
    Jest te¿ dioda D35 z opisem A/C.

    P.S. Ju¿ doczyta³em, musze sprawdziæ poza F82 ( jest dobry) jeszcze F31.
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 28-05-2023 o 21:43

  13. #32
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    To jeszcze s³owo wstêpu. Wczoraj w po³udnie wsiadam do rozgrzanego samochodu, uruchamiam klimatyzacjê - dzia³a. Przejecha³em 5-7km i czujê, ¿e ch³ód z nawiewów jest s³abszy. Po nastêpnych kilkunastu kilometrach podnoszê maskê - sprzêgie³ko nie zaskakuje.
    Wieczorem po przeszukaniu forum sprawdzam od strony elektrycznej:
    - F82 - jest dobry, ale na stykach nie ma napiêcia przy wy³aczonym silniku (ciê¿ko dok³adnie w³o¿yæ sondy miernika do schowka i tego pomiaru nie jestem pewien) - tak powinno byæ?
    - F31 - jest dobry, brak napiêcia na stykach zarówno przy wy³aczonym i w³±czonym silniku.
    - R6 - miêdzy stykami 1 i 2 napiêcie 9V, miêdzy 1 (lub 2) i 3 - 12V.

    Metod± prób i b³êdów po zwarciu styków 3 i 5 na R6 s³ychaæ stukniêcie sprzêgie³ka.

    Jest jeszcze dioda D35 (nie wiem za co odpowiada) ale parametry ma takie same jak s±siednia dioda.
    Sprawdzê jeszcze po dobrym rozgrzaniu silnika czy wentylator w ogóle wchodzi na 1-bieg. Ale wczoraj temp. silnika by³a w normie przez ok. 20km. z tym ¿e jecha³em w miarê szbybko.

    Co¶ jeszcze mogê sam sprawdziæ od strony el.?
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 29-05-2023 o 10:52

  14. #33
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Przejecha³em 5-7km i czujê, ¿e ch³ód z nawiewów jest s³abszy. Po nastêpnych kilkunastu kilometrach podnoszê maskê - sprzêgie³ko nie zaskakuje.
    Tu mo¿e byæ kilka kwestii.
    Zbyt du¿a szczelinka na sprzêgle sprê¿arki i po rozgrzaniu sprzêgie³ko nie trzyma siê tarczy ( mo¿na to samemu w razie co zrobiæ, wyjmuj±c podk³adkê z pod sprzêgie³ka i j± zeszlifowaæ czy daæ cieñsz±, by³o o tym trochê tematów i opisów jak dzia³aæ)
    Niski poziom czynnika
    Zabrudzony skraplacz ( po tylu latach zarasta kurzem, wê¿em ogrodowym sp³ukaæ)
    Nie startuj± wentylatory na 1 , bo np upalony rezystor czy wtyczka na nim ( na pracuj±cym silniku odepnij wtyczkê z czujnika temperatury, powinien wystartowaæ 1 bieg i po kilku sekundach drugi)


    Co do napiêæ, styków, przeka¼ników to nic nie pomogê, zbyt dawno temat przerabia³em. Jednak je¶li zaraz po odpaleniu jest z klim± OK to tu bym na koñcu szuka³ przyczyny bo ma³o prawdopodobne ¿eby który¶ z tych elementów przesta³ pracowaæ je¶li ju¿ wystartowa³.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  15. #34
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Jednak je¶li zaraz po odpaleniu jest z klim± OK to tu bym na koñcu szuka³ przyczyny bo ma³o prawdopodobne ¿eby który¶ z tych elementów przesta³ pracowaæ je¶li ju¿ wystartowa³.
    Nie, teraz klima jest kompletnie martwa.
    Wczoraj wystartowa³a, jak wiele razy w ostatnich tygodniach, i po kilku kilometrach pad³a. I teraz ju¿ sprzêgie³ko nie zaskakujê, chocia¿ zwarcie styków R6 na wy³aczonym silniku wywo³a³o stukniecie (sprzegie³ko zaskoczy³o).
    Wiêc mechanicznie sprzêgie³ko chyba jest OK, raczej pewnie co¶ ze sterowaniem.
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 29-05-2023 o 12:08

  16. #35
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    I teraz ju¿ sprzêgie³ko nie zaskakujê, chocia¿ zwarcie styków R6 na wy³aczonym silniku wywo³a³o stukniecie (sprzegie³ko zaskoczy³o).
    Trza by zrobiæ zworkê we wtyczce czujnika niskiego ci¶nienia ¿eby siê upewniæ ¿e nie jest to problem z ma³± ilo¶ci± czynnika.


    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Wiêc mechanicznie sprzêgie³ko chyba jest OK, raczej pewnie co¶ ze sterowaniem.
    Nie wykluczone.
    Ale jak szczelina zbyt du¿a to sprzêgie³ko siê ruszy ale nie bêdzie dociska³o do tarczy podczas pracy silnika, trzebaby lukn±æ w dwie osoby jak siê sprzêgie³ko zachowuje podczas pracy silnika, jedna osoba za³±cza klimê a druga zerka czy sprzêgie³ko dygnie,
    ale zacz±æ od upewnienia siê ¿e jest czynnik - zwora we wtyczce czujnika niskiego ci¶nienia.

    ---------- Post added at 11:34 ---------- Previous post was at 11:33 ----------

    W razie jak sprê¿arka zaskoczy po tej zworze to od razu od³±czyæ, ¿eby sprê¿arki szlag nie trafi³ przy pracy na sucho.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  17. #36
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Trza by zrobiæ zworkê we wtyczce czujnika niskiego ci¶nienia ¿eby siê upewniæ ¿e nie jest to problem z ma³± ilo¶ci± czynnika.
    Podobno jest gdzie¶ w nadkolu, ale nie mogê go zlokalizowaæ.
    Jak siê do niego dostaæ, od do³u od strony ko³a czy od strony silnika?

  18. #37
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    U nas w MK2 od góry dochodzi³em, jak w mk3 nie kojarzê.
    Mo¿e @Stasio1948 co¶ podpowie.

    Wys³ane z mojego M2007J20CG przy u¿yciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 29-05-2023 o 21:40
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  19. #38
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Nie podpowiem bo nigdy nie mia³em Mk3 i nie znam rozmieszczenia osprzêtu w tym modelu.



  20. #39
    Poch³aniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy S±cz
    Cytat Zamieszczone przez hans01 Zobacz posta
    Co¶ jeszcze mogê sam sprawdziæ od strony el.?
    tak, czy w ogóle masz czynnik w uk³adzie, bo z tego co piszesz to masz nie szczelno¶æ na sprê¿arce i wszystko wylecia³o i nie startuje.

    a czujnik ci¶nienia klimy w mk3 nie jest po otwarciu maski pomiêdzy zbiornikiem p³ynu ch³odz±cego a wlewem p³ynu do spryskiwaczy?

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechaæ.

  21. #40
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII '07
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Nov 2017
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez henq Zobacz posta
    a czujnik ci¶nienia klimy w mk3 nie jest po otwarciu maski pomiêdzy zbiornikiem p³ynu ch³odz±cego a wlewem p³ynu do spryskiwaczy?
    To jest czujnik wysokiego ci¶nienia, tak przynajmniej koledzy tu pisz±. Gdzie¶ by³ podlinkowany film, gdzie po zwarciu 2 skrajnych pinów (1 i 2 lub 1 i 3) wtyczki zaskakuje sprzêgie³ko, ale cz³owiek nazwa³ go tylko "czujnikiem klimatyzacji". Ale u mnie tak nie dzia³a mimo, ¿e na pin 1 jest napiêcie.

    Natomiast po zwarciu R6 pzy w³±czonym silniku co¶ g³o¶no zaszura³o - pewnie sprê¿arka na sucho. No nic, najpierw uzupe³niê czynnik, zobaczymy ile wejdzie.
    Ostatnio edytowane przez hans01 ; 30-05-2023 o 08:53

Podobne w±tki

  1. [MkIII] problem ze sprêzark± - za³±cza siê, wy³±cza, i ju¿ siê nie za³±cza...
    By tomasz_pro in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 00:10
  2. [MkIII] Problem z klimatyzacj± ;/
    By modzian87 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 17:49
  3. [MkIII] Problem z klimatyzacj±
    By digital123 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 22:58
  4. [MkII] Problem z klimatyzacj±.
    By szwarc in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-09-2006, 17:57
  5. problem z klimatyzacj± HELP!!
    By Sentex in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2005, 18:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów