+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 63
  1. #1
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    05 Jan 2019
    Mieszka w
    ¯ary

    Problem z klimatyzacj±. Nie za³±cza siê

    Witam
    Mam kolejne pytanko.
    Mondeo MK3 2.0 Benzyna 2006 rok. Climatronic. Nie za³±cza mi siê kompresor klimatyzacji, mimo ¿e czynnik jest nabity. Po w³±czeniu na panelu przyciskiem na wy¶wietlaczu pojawia siê A/C i rusza wentylator na ch³odnicy, ale sprê¿arka siê nie za³±cza. Sprawdzi³em bezpieczniki i okaza³o siê ¿e na przeka¼niku R6 nie ma napiêcia po zwarciu styków, które powinny za³±czaæ sprê¿arkê. Co jeszcze mo¿na sprawdziæ tak w swoim zakresie, zanim wy³o¿ê kasê u elektromechanika. PS podgrzewanie dysz spryskiwaczy od³±czone.
    Pozdrawiam
    Marek

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar Qornell
    Imiê
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny S³uszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    A jak tam czujnik od klimy na wê¿yku co idzie pod prawym nadkolem tam gdzie jest zawór od klimy, kable nie przerwane?? Lubi± siê przerwaæ i wtedy klima te¿ siê nie zalaczy.

    Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

  4. #3
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    05 Jan 2019
    Mieszka w
    ¯ary
    Nie, w³a¶nie te kable wygl±daj± na dobre. A Powiedz mi, mo¿na do tej wtyczki w³o¿yæ np. zworkê, ¿eby sprawdziæ czy jest przej¶cie ? Te czujniki chyba w³a¶nie tak dzia³aj±, ¿e zwiera lub otwiera obwód ?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marek74 Zobacz posta
    o jeszcze mo¿na sprawdziæ tak w swoim zakresie,
    Bezpiecznik w kabinie, on jest oddzielnie obok skrzynki z bezpiecznikami, zapomnia³em jego numeru 36?43? czêsto siê przewija³ w tematach.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    05 Jan 2019
    Mieszka w
    ¯ary
    Kurcze. W którym miejscu jest ten bezpiecznik ? W tej wnêce po lewej stronie, gdzie jest kabinowa skrzynka bezpieczników ?

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marek74 Zobacz posta
    W którym miejscu jest ten bezpiecznik ? W tej wnêce po lewej stronie, gdzie jest kabinowa skrzynka bezpieczników ?
    Tak, on jest luzem obok skrzynki, ale nie pamiêtam czy na jakim¶ zatrzasku do blachy przymocowany czy totalnie luzem, by³o o tym bezpieczniku trochê popisane ba forum.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    05 Jan 2019
    Mieszka w
    ¯ary
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Marek74 Zobacz posta
    W którym miejscu jest ten bezpiecznik ? W tej wnêce po lewej stronie, gdzie jest kabinowa skrzynka bezpieczników ?
    Tak, on jest luzem obok skrzynki, ale nie pamiêtam czy na jakim¶ zatrzasku do blachy przymocowany czy totalnie luzem, by³o o tym bezpieczniku trochê popisane ba forum.
    Dziêki "Netoper" za wskazówkê. Ja, jako¶ nie znalaz³em nic o tym bezpieczniku . Czyli, szukaæ intensywnie w tej wnêce pod kierownic± ?
    Pozdrawiam

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marek74 Zobacz posta
    Czyli, szukaæ intensywnie w tej wnêce pod kierownic± ?
    Tak lekko na lewo od fajerki, on jeszcze odpowiada za grzanie sprysków i bodaj¿e jeszcze za tempomat.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 23-04-2019 o 19:06
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    05 Jan 2019
    Mieszka w
    ¯ary
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Marek74 Zobacz posta
    Czyli, szukaæ intensywnie w tej wnêce pod kierownic± ?
    Tak lekko na lewo od fajerki, on jeszcze odpowiada za grzanie sprysków i bodaj¿e jeszcze za tempomat.
    Ale ten o którym Piszesz, to jest bezpiecznik F82 7,5A, ale on jest w skrzynce bezpieczników. Jest jeszcze jaki¶ ???

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marek74 Zobacz posta
    Piszesz, to jest bezpiecznik F82 7,5A, ale on jest w skrzynce bezpieczników.
    To kurcze zdrowo mi siê pomerda³o (z umiejscowieniem i numerem), w g³owie mi utkwi³o ¿e on jest po za skrzynk±.
    Sprawdza³e¶ go miernikiem? bo czasami tak siê upala ¿e okiem niby ok a jednak jest spalony.
    Przeka¼nik wyjmowa³e¶? bo potrafi siê niekontakt na stykach zrobiæ, mo¿na te¿ dla testu podmieniæ przeka¼nik od klaksonu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  12. #11
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    05 Jan 2019
    Mieszka w
    ¯ary
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Marek74 Zobacz posta
    Piszesz, to jest bezpiecznik F82 7,5A, ale on jest w skrzynce bezpieczników.
    To kurcze zdrowo mi siê pomerda³o (z umiejscowieniem i numerem), w g³owie mi utkwi³o ¿e on jest po za skrzynk±.
    Sprawdza³e¶ go miernikiem? bo czasami tak siê upala ¿e okiem niby ok a jednak jest spalony.
    Przeka¼nik wyjmowa³e¶? bo potrafi siê niekontakt na stykach zrobiæ, mo¿na te¿ dla testu podmieniæ przeka¼nik od klaksonu.
    Tak. Sprawdza³em bezpiecznik miernikiem, niby OK. Ale na stykach przeka¼nika po jego wyjêciu nie ma napiêcia. Bo sprawdza siê tak cewkê sprê¿arki na tzw. zwarcie na tych stykach. I to w³a¶nie nie daje mi spokoju ¿e nie ma przej¶cia przez styk przeka¼nika.

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    To kurcze jedno co mi jeszcze przychodzi do g³owy to ¿e od do³u skrzynki bezpieczników przewód niekontaktuje. No bo jak bezpiecznik ok no to kurde powinno byæ napiêcie dochodz±ce do przeka¼nika.

    ---------- Post added at 18:14 ---------- Previous post was at 18:14 ----------

    A sprawdza³e¶ mo¿e czy w gnie¼dzie bezpiecznika dochodzi napiêcie?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    05 Jan 2019
    Mieszka w
    ¯ary
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    To kurcze jedno co mi jeszcze przychodzi do g³owy to ¿e od do³u skrzynki bezpieczników przewód niekontaktuje. No bo jak bezpiecznik ok no to kurde powinno byæ napiêcie dochodz±ce do przeka¼nika.

    ---------- Post added at 18:14 ---------- Previous post was at 18:14 ----------

    A sprawdza³e¶ mo¿e czy w gnie¼dzie bezpiecznika dochodzi napiêcie?
    A Widzisz ? Tego nie sprawdzi³em Zbieram dane na razie. Jestem po zabiegu chirurgicznym wiêc ciê¿ko mi siê schyliæ ale jak dojdê do siebie to posprawdzam jeszcze raz. Ale wszelkie informacjê na wagê z³ota. Bo podejrzewam, ¿e jak dam do elektryka (który pewnie zna przypadek) zrobi w 15 minut, potrzyma samochód ca³y dzieñ i 3 stówy skasuje

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Na razie jeszcze upa³ów nie ma, kuruj siê i na spokojnie podzia³asz jak dojdziesz do siebie.

    Wys³ane z mojego Redmi Note 4 przy u¿yciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  16. #15
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    05 Jan 2019
    Mieszka w
    ¯ary
    A zapytam jeszcze: Ma kto¶ mo¿e jaki¶ dobry, czytelny schemat elektryczny klimatyzacji do Mondeo MK3 2.0 Benzyna 2006/7 rok produkcji ????

  17. #16
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    05 Jan 2019
    Mieszka w
    ¯ary
    Kolejne dane !
    Wiêc tak. Dzi¶ ogarn±³em temat. Spalony by³ bezpiecznik w skrzynce przy silniku (nie zauwa¿y³em wcze¶niej). Jest napiêcie na przeka¼niku. Jak siê zewrze w gnie¼dzie przeka¼nika styki zwork± to sprê¿arka stuka. Jak w³±czê silnik. Sprê¿arka siê nie za³±cza, nawet, jak wstawiê zworkê w piny czujnika ci¶nienia. Ten czujnik przy zbiorniczku wyrównawczym.
    Co jeszcze mo¿e byæ przyczyn± ? Czy¿by ma³o czynnika ?? Dwa tygodnie temu mówili mi, ¿e czynnik niby jest ??

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marek74 Zobacz posta
    Ten czujnik przy zbiorniczku wyrównawczym.
    To, to czujnik wysokiego ci¶nienia , niskiego jest przy osuszaczu i na jego wtyczce zworkê siê robi ¿eby zobaczyæ czy sprê¿arka zaskoczy, jak zaskoczy to albo ma³o czynnika, albo czujnik uwalony.
    Tylko jak bêdziesz zwiera³ i sprê¿arka zaskoczy to od razu odpu¶æ coby nie nadwyrê¿yæ suchej sprê¿arki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  19. #18
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    05 Jan 2019
    Mieszka w
    ¯ary
    Czyli, sugerujesz, ¿e to ten czujnik ci¶nienia przy zbiorniczku wyrównawczym ? Ten z wtykiem 4-ro pinowym ??

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Marek74 Zobacz posta
    sugerujesz, ¿e to ten czujnik ci¶nienia przy zbiorniczku wyrównawczym ?
    Ten przy zbiorniczku jest od wysokiego ci¶nienia, i od³±cza sprê¿arkê je¶li w uk³adzie wytworzy siê zbyt wysokie ci¶nienie.
    A ¿eby sprawdziæ czy wina nie jest w ma³ej ilo¶ci czynnika, to siê zwiera tego czujnika co jest przy osuszaczu, on jest od niskiego ci¶nienia.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  21. #20
    Kursant
    Model
    Polska
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    05 Jan 2019
    Mieszka w
    ¯ary
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Marek74 Zobacz posta
    sugerujesz, ¿e to ten czujnik ci¶nienia przy zbiorniczku wyrównawczym ?
    Ten przy zbiorniczku jest od wysokiego ci¶nienia, i od³±cza sprê¿arkê je¶li w uk³adzie wytworzy siê zbyt wysokie ci¶nienie.
    A ¿eby sprawdziæ czy wina nie jest w ma³ej ilo¶ci czynnika, to siê zwiera tego czujnika co jest przy osuszaczu, on jest od niskiego ci¶nienia.
    Upewni³e¶ mnie w tym co doczyta³em. A ten osuszacz to jest gdzie ?? Pewnie (s±dz±c po tym jak id± rurki) pod prawym przednim nadkolem ?

Podobne w±tki

  1. [MkIII] problem ze sprêzark± - za³±cza siê, wy³±cza, i ju¿ siê nie za³±cza...
    By tomasz_pro in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 00:10
  2. [MkIII] Problem z klimatyzacj± ;/
    By modzian87 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 17:49
  3. [MkIII] Problem z klimatyzacj±
    By digital123 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 22:58
  4. [MkII] Problem z klimatyzacj±.
    By szwarc in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-09-2006, 17:57
  5. problem z klimatyzacj± HELP!!
    By Sentex in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2005, 18:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów