+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie

    Rozładowanie akumulatora, mk3 1.8 b+g

    Witam wszystkich świątecznie. Mam taki problem. Mianowicie pewnego pięknego dnia Ford po nocy nie odpalił, więc na szybko zmiana aku na nowy i okazuje się że za małe ładowanie, więc regeneracja rozrusznika... Wszystko było dobrze przez 1,5 tyg. Wsiadam rano do auta i znów to samo nie odpaliło. Zawiozlam do mechanika który robił alternator i padła decyzja że to radio powoduje za duży pobór prądu, wyciągnęli radio i jeździłam przez 4 dni zanim oddałam auto do gościa od radia. Gościu od radia powiedział że mechanik źle zdiagnozowal usterkę bo to nie wina radia, tylko jakiegoś modułu za schowkiem i może mi odłączyć oświetlenie wnętrza, że będzie dopiero po zapłonie (nowy moduł koło 2500zl, naprawa tego co wyżej 200 zł.) Auto zostawiłam w sobotę popołudniu dziś znów to samo, auto nie odpala, nawet nie świeci się kontrolka od ładowania.

    Czy ktoś jest w stanie pomóc co to może być i gdzie szukać przyczyny? Co sprawdzać żeby znów nie dać się naciągnąć?

    Dziękuję bardzo za każdą pomoc. Zdrowych i spokojnych świąt Wielkanocnych 

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Skoro akumulator jest nowy to można we własnym zakresie sprawdzić jak duży i kiedy płynie prąd (choć zawsze jakiś płynie, ale im mniejszy tym lepiej) . Sprawa prosta, ale trzeba mieć przyzwoity miernik (najwygodniej cęgowy) i trochę wolnego czasu. Trzeba sprawdzić jakie wartości są przy włączonych wszystkich urządzeniach (z alarmem i bez). Jeżeli chodzi o oświetlenie wnętrza to jest tzw moduł komfortu (przyciemnianie światła, włączenie po otwarciu auta itd.) Radio, cóż wątpię. Jeżeli jest alarm zacząłbym raczej od niego.

    Pixel 2 XL/TT Pro

    ---------- Post added at 13:21 ---------- Previous post was at 13:20 ----------

    Można też wyjąć bezpiecznik od LPG, może tam coś się dzieje, niby po zapłonie napięcia być nie powinno ale... Ładowanie jest na przyzwoitym poziomie?

    Pixel 2 XL/TT Pro

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    Ładowanie 14,4 bodajże. Podobno ten moduł był odpowiedzialny za to że po wyłączeniu silnika nadal pobierał prąd. I usunęli to że masz oświetlenie wnętrza przed zapłonem. Ale widocznie to nie to, skoro aku znów padł. Już nie wiem co mam robić.
    Tyle kasy włożyłam ostatnio w ten samochód i wiecznie coś :-( już mi ręce opadają

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Czesto było tak że prąd brał świeżo zregenerowany alternator

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Czesto było tak że prąd brał świeżo zregenerowany alternator
    a jak sprawdzić to że to wina alternatora ?

  7. #6
    Teraz za każdym razem trzeba odpalać z kabli czy dzieje się to od czasu do czasu?
    Może to być rozrusznik, luźne kable, zasniedziale kable, problem z masą. Zakładając że masz prąd w aucie przed zapłonem (dalej jest ten moduł) to może się żarówka pali w bagażniku lub w środku.
    Ostatnio edytowane przez pawrem ; 23-04-2019 o 08:35

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Trzeba by pomierzyć i eliminować to co prądu nie bierze. W alternatorze problemem może być regulator napięcia, pobór prądu potrafił rosnąć po godzinie i dłużej od zamknięcia auta dlatego ciężko to jest wyłapać od razu. Moduł za schowkiem to moduł komfortu, używkę można nabyć od 10zł i skonfigurować pod swoje auto albo znaleźć taki sam.
    Ostatnio edytowane przez Mischel ; 23-04-2019 o 08:53

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    Cytat Zamieszczone przez pawrem Zobacz posta
    Teraz za każdym razem trzeba odpalać z kabli czy dzieje się to od czasu do czasu?
    Może to być rozrusznik, luźne kable, zasniedziale kable, problem z masą. Zakładając że masz prąd w aucie przed zapłonem (dalej jest ten moduł) to może się żarówka pali w bagażniku lub w środku.
    Nie za każdym razem trzeba z kabli, jak postoi to trzeba z kabli, albo ładować aku. Wczoraj wrzuciliśmy mój aku do drugiego auta to nawet kontrolki się nie paliły więc aku rozładowany do zera.
    Zaraz jadę do gościa który grzebał przy tym w czwartek.

    ---------- Post added at 08:35 ---------- Previous post was at 08:34 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Trzeba by pomierzyć i eliminować to co prądu nie bierze. W alternatorze problemem może być regulator napięcia, pobór prądu potrafił rosnąć po godzinie i dłużej od zamknięcia auta dlatego ciężko to jest wyłapać od razu. Moduł za schowkiem to moduł komfortu, używkę można nabyć od 10zł i skonfigurować pod swoje auto albo znaleźć taki sam.
    A jak mam znaleźć ten moduł i skąd mam wiedzieć jaki kupić ? będą na nim nr ? Koleś już grzebał w nim powiedział mi że to on robi problem kosz nowego 2500 zł

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Moduł komfortu jest za schowkiem, będą na nim numery.
    https://allegro.pl/listing?string=mo...4-0313&order=p

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Moduł komfortu jest za schowkiem, będą na nim numery.
    https://allegro.pl/listing?string=mo...4-0313&order=p
    No więc sytuacja się ma ta, że pomierzył koleś wszystko i on stwierdza, że nowy aku jest do d..., natomiast koleś od akumulatorów jak do niego zajechałam to nie był skłonny do jakiś ustępstw i stwierdził, że przyjechałam z rozładowanym akumulatorem (bez problemu odpaliłam auto, wczoraj ładowałam aku i dziś jeszcze dodatkowo 40 minut), że mam go naładować i przyjechać dopiero. ładowanie ma być 14.4 na rozruchu i 13,9 pod pełnym obciążeniem, a u mnie pod pełnym obciążeniem jest 13,59

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Mondeo ma inteligentny system ładowania, jak auto jest zimne to ładowanie będzie max 14,6 potem spadnie do 13,6 i na tym poziomie powinno zostać.

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    Mondeo ma inteligentny system ładowania, jak auto jest zimne to ładowanie będzie max 14,6 potem spadnie do 13,6 i na tym poziomie powinno zostać.
    Ładowanie pod pełnym obciążeniem 13,79 przy alternatorze, nieznacznie mniejsze przy akumulatorze. Ładuje akumulator i rano jadę do gościa od akumulatorów. Auto pobiera 0,02 prądu po wyłączeniu silnika i to podobno jest ok.

    Teraz tylko się pobujam z gościem od aku bo on jak przyjechałam dziś do niego stwierdził że mam rozladowany akumulator i nie da się sprawdzić czy jest dobry czy nie czy ma odpowiednią gęstość.

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    Auto stało od 3 maja od 16 do dziś do 8 i aku padł. Zawiozłam na gwarancji. Niestety od 7 do 14 dni trwa procedura, aku zastępczego nie dostałam. Muszę cos sobie załatwić. Teraz pytanie czy to aku czy dalej szukamy przyczyny 😪

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez asienka87 Zobacz posta
    Muszę cos sobie załatwić. Teraz pytanie czy to aku czy dalej szukamy przyczyny ��
    Jedno z dwojga, albo felerny akumulator (bez problemu od ręki można sprawdzić w punktach sprzedających akumulatory) albo jakiś układ Ci podciąga prąd.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    Aku wrócił z reklamacji - reklamacja nieuzasadniona. Aku niby w porządku. Mam narazie pożyczony inny (słabszy bo tylko 40) jutro zostawię auto na weekend i zobaczymy czy odpale. Niby nie ma poboru prądu. Ładowanie jest 13,67 pod pełnym obciazeniem(światła, nawiew, radio)

    Zobaczę czy ten się rozladuje. Jeśli się rozladuje to muszę szukać dalej. Jeśli przetrwa 48h bez odpalania znaczy że aku muszę kupić kolejny nowy.

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Asia
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    28 Dec 2014
    Mieszka w
    Będzinie
    No i stało się, w poniedziałek auto nie odpaliło. Oddałam do chłopaków postalo do środy, odpalało normalnie, pobór prądu 0,04. Aż do mojego telefonu.spytalam jak zamykają - ja zamykam na dwa razy, czyli raz a potem drugi aż zamrugaja światła. Oni zamykał tylko na raz. Dziś dzwonię i okazuje się że aku padł. Pan podejrzewa że jest auto alarm, że spalona syrena - ja nie wiedziałam że mam autoalarm. Także czekam dalej na rozwój sprawy.

  18. #17
    Pieszy
    Imię
    Agnieszka
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2006
    Od
    13 Nov 2020
    Mieszka w
    Warszawa

    Question

    Hej,

    Szef dzisiaj pożyczył ode mnie auto i niestety po użyciu zostawił na światłach. Akumulator padł ale nie do końca, bo światła się jeszcze świeciły i jak przekręcałam kluczyk to bendyks "trykał", było słychać. Auto ma gaz STAG 3. Pytanie - czy lepiej wyjąc aku do ładowania prostownikiem czy ciągnąc przedłużacz i ładować w samochodzie? Dodam, że aku generalnie już mam w tym aucie słaby dość...

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    jak Ci wygodniej
    Z tym że jak został mocno wyładowany to by było dobrze ze 12 godzin go ładować prądem max 5A.

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 13-11-2020 o 16:36
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkII] dziwne rozładowanie sie akumulatora
    By gepardcheester in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 17:53
  2. [MkIII] Lewy pobór prądu, rozładowanie akumulatora
    By twronkowski in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 19:06
  3. [MkIII] nieregularne rozładowanie akumulatora - forscan wykaz.
    By sgaczynski in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 13:40
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 13:00
  5. [MkII] Bateria rozładowanie
    By zmija in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 18:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów