+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Kursant Awatar maverick79
    Model
    Mk5
    Silnik
    2.0 tdci 180 KM
    Od
    06 Apr 2019
    Mieszka w
    Olsztyn

    Problem po wymianie oleju w skrzyni.

    Witam. Mam pytanie o skrzynie biegów. Wymieniłem olej w ASO. Przed wymiana chodziła bardzo dobrze. Po wymianie też. Choć dzis jak po szybszym ruszeniu ale nie na maksa weszła chwile na obroty i kilka sekund trzymala się na nich późnej spadła. Mam wrzenie że wtedy szybcej zmienila biegi przy równym trzymaniu gazu. Teraz jak by wolenjej i jak zwalniam czasami tak jak by zarzucala biegi na dół ale nie odczuwalne moze tak ma być. Raz na zimnym tylko raz mi szarpnela. Czytałem gdzieś że skrzynia uczy się stylu jazdy moze jak jedzilem szybcej przyjęła inny styl? W ASO chyba niczego mi zepsuli ? Nowy olej powinen pomoc a nie zaszkodzić. Nie mam żadnych bledow na tablicy. Przebieg 143 olej wymieniłem zaraz 2 tygodnie po kupnie choć było bardzo dobrze. Czy ma jechać do serwisu żeby sprawdzili? Robi się podobno jakąś aktualizacje i adaptacje. Ale przed wymiania powiedzieli mi że jeśli samochód miał jakieś objawy. A nie miał zmieniła super szybko gładko w gminiu oka.

    Proszę na przyszłość w tytule zawierać opis problemu a nie opis auta.
    Netoper
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 26-04-2019 o 12:39 Powód: Przeniesienie, zmiana tytułu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    To zależy czy byl wymieniany wczesniej.Co 60 tys max powinien olej w skrzyni byc wymiwniony.Jak kupiles auto z przebiegiem 140tys.i wymieniles olej a nie był wymieniany to nie chciałbym Ci zle wrozyc ale nie slugo skrzynia padnie.Jak nie jestws pewien to do aso niech ja sprawdzą może płukanie by jej pomogło

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  4. #3
    Kursant Awatar maverick79
    Model
    Mk5
    Silnik
    2.0 tdci 180 KM
    Od
    06 Apr 2019
    Mieszka w
    Olsztyn
    Jakie płukanie ? Ogólnie chodzi ok. Choć nie jedzielm innym nie mam porównania. Samochod był serwisiwany w Niemczech. Jedank czy był wymieniany olej to nie wiem. Jest tylko ostanio przegląd 139 tys czyli olej jeśli był wymienimy następna wymiania przy przebiegu 200 tys.Moze to moje złudzenie moze objaw z tym że raz dużej wszedł na obroty późnej jedzielm wczesnej nigdy tego nie robił. Ale mam jescze pytanie. Może to też moje odczucie a może tak musi być. Jak np przyspieszm wolno jeden dwa szybko redukuje jadę np 60 km w mieście późnej redukuje skrzynia na wyszy bieg spadają obroty czyli jak powinio być . Ale to dziś zauważyłem że jescze najwyzszy bieg zanim wrzuci np po chwili kilku sekundach. Czy to zalezy od prędkości? Czy powinna wyrzuć jak trzymam równo gaz np przy 60 70 odrazu najwiekszy bieg nie wiem czy 5 czy 6 przy takiej prędkości. Na trasie jak się przechalem przyspieszal szybko i za chwilę zmienil na 6 sprawdziłem łopatkami. Pytanie o łopatki czy skrzynia zmieni sama czy do odcięcia będzie i ja musze bo nie próbowałem . Co do twoich przewidywań wiedzalem że coś podobnego moze ktoś napisać i zastanwialem się czy wogle pisać o tym. Nie mam porównia do innego samochodu tak więc nie wiem. Ogólnie byłem zadowolny ale dziś wszedł mi raz chwilę na obroty i nie wiem jak z tymi biegami przy wolnych prędkościach. Czy ty zależy od stylu jazdy przy określonej prędkości.
    Ostatnio edytowane przez maverick79 ; 26-04-2019 o 00:04

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Michał
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Od
    14 Aug 2016
    Mieszka w
    stronie
    Z tym serwisem niemieckim jest różnie,mam zywe doswiadczenie jak znajomy kupil c maxa powymienial oleje i po noespelna 10tys od wymiany skrzynia poleciala auto na gwaracji wiec pismo z forda do niemiec by skrzynie wymienili,a odpowiedź byla taka że nie ma gwaracji bo klijent nie życzyl sobie wymiany oleju

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. FORD Mondeo 2.0 TDCi 16V Titanium PowerShift (Limousine)
    By ojciecdyrektor in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2018, 21:11
  2. Mondeo MKIV 2.0Tdci Titanium S 163PK POwershift
    By Mike27 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 00:08
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-05-2015, 09:32
  4. [MkIV] LPG do mondeo ecoboost 2.0 powershift 240 KM
    By kiper7 in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 16:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów