+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    12 Dec 2013
    Mieszka w
    Pabianice

    Bardzo wysokie obroty

    Witam wszystkich i mam prośbę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu w moim mundku. Na wstępie wspomnę że przeglądałem już forum to i fordowskie ale przejdę do konkretów i objawów które są dziwne...
    Podczas normalnej jazdy po mieście nagle go przydlawilo i zaczęły wariować obroty za każdym razem w taki sam sposób czyli po dojeździe do skrzyżowania itp i wysprzegleniu obroty wskakiwały na 5,5k tak się utrzymywały przez ok 4-5sek i spadały do ok 2,5k więc inni patrzyli na mnie jak na debila no ale cóż  Pojechałem do znajomego mechanika odłączyliśmy krokowy i spadły ale zdechł więc kupiłem nowy co oczywiście nie pomogło... Zdjęliśmy kolektor ssący i okazało się że wałek od klapek był już bardzo wyrobiony i strasznie latał więc po przeszperaniu forum usunęliśmy go całkowicie uszczelniając otwory po nim w kolektorze. Odma cała wszystkie przewody cale. Po uzbrojeniu odpalam i to samo czyli wolne obroty to ponad 2k biegu jałowego ale tym razem po odpięciu wtyczki od krokowca wszystko wróciło do normy (przed demontażem klapek po odpięciu silnik gasł)  Zakrylem mu całkowicie dolot powietrza i silnik zdechł więc uważam że jest wszystko szczelne i nie bierze lewego powietrza. Zrobiłem 5km i jest ok tylko teraz bez krokowca minimalnie falują wolne ale normalnie da się jeździć... Acha sprawdzałem napięcie we wtyczce od krokowca i jest 14v to chyba za dużo? Jakim cudem silnik nie zdycha teraz na wolnych obrotach i wszystko się unormowało skoro jeżdżę z odpieta wtyczką??? ECU mógł zwariować skoro daje 14v?
    Może ktoś z was miał podobny przypadek lub wie co jest na rzeczy?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 30-04-2019 o 19:30 Powód: Przeniesienie, prefiks.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Gęsty Zobacz posta
    daje 14v?
    Głowy nie dam ale kołata mi się że tam powinno być 5V, 12V załatwia bocznikowego.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    12 Dec 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Przed chwilą odłączyłem klemy na pół godziny z nadzieją że komp się zresetuje ale jest to samo jak podpinam wtyczkę od krokowego to słychać zasysanie z filtra powietrza i obroty lecą do góry

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    sprawdził bym jeszcze raz szczelność i przeczyścił krokowca może nie nowego krokowca ale starego dodatkowo "gniazdo" krokowca i przepustnicę
    masz lpg odłącz na bezpieczniku lpg tak żeby nie było "żadnego" napięcia na lpg (w lagunie miałem tak że po odłączeniu bezpiecznika nadal było napięcie brane z jakiejś cewki czy czego takiego ) po odłączeniu odpięcie aku i chyba po 0,5 godzinie ( poprawcie mnie ) jest reset ECU jeśli ( trzymajmy kciuki ) by pomogło to jazda na samy pb nie pamiętam ilości kilometrów ja latałem tak trzy dni i jeden przejazd chyba minimum 40 km a potem wizyta u gazmana
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  6. #5
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    12 Dec 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Gęsty Zobacz posta
    daje 14v?
    Głowy nie dam ale kołata mi się że tam powinno być 5V, 12V załatwia bocznikowego.
    A przyczyną dawania zbyt dużego napięcia może być jedynie uszkodzony ECU czy jeszcze czegoś szukać?

    ---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 21:42 ----------

    Blady wątpię że to pomoże ale zrobię reset bez LPG tak jak piszesz jutro ps przepustnica była czyszczona

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Gęsty Zobacz posta
    A przyczyną dawania zbyt dużego napięcia może być jedynie uszkodzony ECU czy jeszcze czegoś szukać?
    Pomiar zapewne robiłeś na odpiętej wtyczce?, na zapiętej może być 5V
    Bo jest opcja że na odpiętej jest 12V bo to widmowe napięcie, a pod obciążeniem przez krokowy będzie jednak 5V.

    Tylko jeszcze jedna kwestia , trza się upewnić czy w MKIII jest 5 czy 12, bo w MKII na 99% było 5V (od groma czasu nie grzebałem przy mondkach i potrafi mi się pomerdać jakiś rzadki przypadek/szczegół)

    ---------- Post added at 22:01 ---------- Previous post was at 21:58 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Gęsty Zobacz posta
    zrobię reset bez LPG
    I dobrze by było żebyś zawór na butli zakręcił żeby wyeliminować wypływ gazu.

    A tak na marginesie, to Twój problem najbardziej pasuje mi pod jakiś podsys lewego powietrza i osobiście zacząłbym od upewnienia się że nigdzie bokiem nie ciągnie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    12 Dec 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Adaptacje bez LPG zrobiłem i w rezultacie teraz zdycha bez krokowca a jak go podepne to ciągnie powietrze i leci w górę na maxa mam filmik ale nie wiem jak go dodać...

    ---------- Post added at 15:54 ---------- Previous post was at 15:53 ----------

    Ps tak pomiar robiłem z odpieta wtyczką

    ---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:54 ----------

    Czujnik przepustnicy puszcza powietrze na max po podpięciu krokowego? Bo to wygląda ewidentnie na jakąś elektronike

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    Cytat Zamieszczone przez Gęsty Zobacz posta
    Adaptacje bez LPG zrobiłem i w rezultacie teraz zdycha bez krokowca a jak go podepne to ciągnie powietrze i leci w górę na maxa
    podmieniałeś krokowca na stary i nowy ? oba robią tak samo ?
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  10. #9
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    12 Dec 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Podmienialem i tak zachowują się tak samo więc to coś innego

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK 3 2,0 +gaz
    Od
    10 Jun 2009
    Mieszka w
    starogard gdański
    jeśli nie widać i nie słychać lewego powietrza to zerknij na przewody od krokowca może jakiś gryzoń pomaga w naprawach
    co do napięcia nie pomogę
    zastanawiał bym się jeszcze nad czujnikiem map oraz czujnik położenia przepustnicy ale z tym może ktoś się jeszcze wypowie
    podobny temat
    https://forum.fordclubpolska.org/sho...=177154&page=6
    Ostatnio edytowane przez blady1 ; 01-05-2019 o 19:58
    mondek 2,0 Duratec ze szlachetnym LPG

  12. #11
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    12 Dec 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Na majówkę dałem sobie spokój ale od dzisiaj walczę od nowa i decyzja padła na sterownik silnika. Znalazłem blisko używkę i w przeciągu 2-3 dni będzie wymieniony więc dam znać co i jak.

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jakbyś miał możliwość to sprawdź na jakimś innym mondku jakie jest napięcie na sterowaniu krokowego, bo jeśli faktycznie jest 5V to najprawdopodobniej usmażyło Ci krokowego.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    12 Dec 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    No i jednak padł sterownik silnika-dzisiaj został wymieniony i wszystko wróciło do normy 😊 ale dzięki tej przygodzie przy okazji demontażu klapek w kolektorze autko lepiej się zbiera widocznie rozklekotany i rozszczelniony wałek od klapek w jakiś sposób wpływał negatywnie na dobór mieszanki bo teraz idzie a wcześniej jakby chciał a nie mógł i dodatkowo przed demontażem klapek miałem sporadyczne szarpnięcia jakby któryś wtryskiwacz siadał a teraz tego nie ma więc generalnie naprawa na plus i niedużym kosztem 😉 jeszcze regulacja kuchenki i można dalej śmigać

Podobne wątki

  1. [Duratec] Bardzo wysokie obroty!!! Pomocy
    By markos_90 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 16-12-2012, 12:22
  2. [Zetec] Bardzo wysokie wolne obroty
    By Merlin68 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 22:24
  3. [TD MkII] bardzo wysokie obroty ,rozsypana turbosprężarka
    By ALAN in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-01-2010, 19:38
  4. Bardzo wysokie obroty
    By jasiu_ in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-03-2008, 11:20
  5. MkI 1.8TD wchodzą bardzo wysokie obroty
    By szatek79 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-06-2006, 17:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów